- Aida Valinskienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria.
-
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria.
-
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria.
-
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria.
-
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria.
Vienos populiariausių augintinių, kurias mielai renkasi auginti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji – jūrų kiaulytės. Šie graužikai yra taikūs, draugiški, gerai sutaria su vaikais. Tai žavūs, protingi gyvūnai, kuriuos net galima išmokyti tam tikrų triukų, tačiau labai svarbu jais tinkamai rūpintis.
Mieli augintiniai
Viktorijos Šlėguvienės namuose pirmosios jūrų kiaulytės apsigyveno prieš septynerius metus. Tai buvo dvi gražios pūkuotos patelės, įsigytos gyvūnų parduotuvėje.
„Po kurio laiko pastebėjome, kad viena jų storėja, dar po trijų savaičių ji atsivedė du mažylius, –
pasakoja V.Šlėguvienė. – Gimsta jie labai gražūs, plaukuoti, jau atsimerkę. Po kelių dienų patys bando ėsti. Ūgtelėjusius padovanojome giminaitei.“
Po kurio laiko Viktorija užsinorėjo beplaukės jūrų kiaulytės. Sako, teko gerai paieškoti, bet pavyko rasti tokią veislyne.
Buvo tam tikras laikotarpis, kai Viktorijos namuose jūrų kiaulytės negyveno, tačiau neilgai, nes jau buvo pripratusi prie šių augintinių.
„Man šie gyvūnėliai labai mieli, bendraujantys, miela klausytis jų skleidžiamų garsų, ypač kvyksėjimo“, – sako pašnekovė.
Nemažas būrys
Štai prieš pusmetį jos šeima į namus pasiėmė gražų jūrų kiauliuką. Kad vienas neliūdėtų, ieškojo jam draugo, nes jūrų kiaulytės – socialūs gyvūnai, joms linksmiau gyventi dviese ar net būriais. Taip namuose atsirado du patinėliai, kurie visiems teikė daug džiaugsmo.
Po kurio laiko pamačiusi skelbimą apie parduodamas dvi tos pačios vados pateles, šeima panoro ir jas įsigyti. Naujų augintinių teko važiuoti net į Žemaitiją, dabar namuose gyvena keturios jūrų kiaulytės.
Visos jos neveislinės, skirtingų kailiukų: vienas patinėlis lygiaplaukis, kitas verpetuotas, dvi patelės ilgaplaukės garbanės. „Labai gražu žiūrėti į nemažą jų būrį“, – sako pašnekovė.
Sugyvena: V.Sleguvienės namuose gyvenančios jūrų kiaulytės – kiekviena su savo charakteriu, tačiau visos puikiai sutaria. / V. Sleguvienės asmeninio archyvo nuotr.
Galima pamokyti triukų
„Gera jas auginti, nes jos linksmos, draugiškos – nė karto nėra įkandusios, – tikina Viktorija. – Jūrų kiaulytės prisiriša ir atpažįsta savo šeimininką, kvyksi, kai ateini jų pamaitinti. Jos mielai būna ant rankų, mėgsta būti glostomos, kartais lyžteli pirštus – taip parodo savo draugiškumą. Kiekviena turi savo charakterį, patinėliai judresni, o patelės – ramesnės.“
Nors kiaulytės gyvena dideliuose narvuose, šeima jas paleidžia palakstyti po kambarį – gyvūnėliai mėgsta padūkti. Tačiau prieš paleidžiant reikia atidžiai apžiūrėti, kad kur nors nebūtų joms pasiekiamų laidų, nes jūrų kiaulytės yra graužikės.
Šie gyvūnėliai labai mieli, bendraujantys, miela klausytis jų skleidžiamų garsų, ypač kvyksėjimo.
Beplaukė Viktorijos jūrų kiaulytė mokėjo užšokti ant lovos ir nuo jos nušokti, pati grįždavo į savo narvą, žinojo savo vardą. Anot moters, galima jas pamokyti nesudėtingų triukų, bet labiausiai šie gyvūnėliai mėgsta kramtyti – yra gana ėdrūs, todėl svarbu neperšerti.
„Visi mano namiškiai žavisi jūrų kiaulytėmis, – teigia Panevėžyje gyvenanti pašnekovė. –
Tiesa, to negaliu užtikrintai pasakyti apie du mūsų taksų veislės šuniukus, tad jų neleidžiame prie kiaulyčių, kad nesužeistų, neužpultų.“
Gyvūnas – ne žaislas
Gyvūnėliai labai mėgsta įvairius namukus, tuneliukus, kur galėtų pasislėpti. Narve visada turi būti švaraus vandens ir šieno, sauso maisto, daržovių – jos mėgsta agurkus, salotas, paprikas, obuolius, morkas, cukinijas, moliūgą, petražoles, vasarą mielai mėgaujasi žole.
Šieno joms neturi niekada trūkti, nes taip jos galanda dantis, kurie nuolat auga. Dar joms reikia duoti vitamino C, nes jų organizmas jo negamina.
Kaip ir visiems naminiams gyvūnas, jūrų kiaulytėms reikalinga priežiūra, tinkamos laikymo sąlygos – erdvus narvas, jį būtina valyti, tvarkyti, kad neatsirastų nemalonaus kvapo. Reikia joms kirpti nagučius, jei kiaulyte ilgaplaukė, reikia šukuoti. Todėl gyvūnėlio įsigijimas, V.Šlėguvienės įsitikinimu, negali būti vaikų užgaidų tenkinimas. Užgaidos dažnai būna trumpalaikės, o jūrų kiaulytės gyvena penkerius–aštuonerius metus ir ilgiau.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Teismas: iš Raubonių parko gyvūnai buvo paimti teisėtai
Iš Raubonių parko laukiniai gyvūnai buvo paimti teisėtai, pagrįsti buvo ir šiai įstaigai duoti aplinkosaugininkų nurodymai, nusprendė teismas. ...
-
Laukinių gyvūnų priežiūra ir globa patikėta prie LSMU steigiamam centrui8
Prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atidarius Laukinių gyvūnų globos centrą, jis turės rūpintis laukinių gyvūnų globa ir priežiūra. ...
-
Stano namuose – gausi augintinių kompanija16
Borderkolis Burdonas, Meino meškėnas Drako, gekonas ir žuvytės – tokia gyvūnų kompanija dar ne taip seniai gyveno atlikėjo ir kompozitoriaus Sanislavo Stavickio-Stano šeimoje. Tačiau pernai vasarį, sūnaus Adomo septintojo gimtadien...
-
Dirvinė pelė, kuri ne tik atlieka prisitraukimus, bet ir pasisveria2
Dirvinė pelė (Apodemus agrarius) yra viena iš aštuonių pelinių šeimos atstovų. Šis žvėrelis nuo kitų pelinių graužikų skiriasi gelsva kailiuko spalva, išilgai nugaros einančiu tamsiu, beveik juodu 2 mm pločio ruo...
-
Pasaka ne pasaka: fotografas žiemą rado žibučių2
Pasaka apie nemylinčią pamotę, kuri žiemą išsiuntė našlaitėlę ieškoti žibučių, gali būti ne tokia jau baisi. Gamtininkai ir kiti gamtos mylėtojai žino, kad šį mėnesį Lietuvos miškuose jau pražydo žibučių....
-
Kipras pirmą kartą šalies istorijoje skyrė baudą už retų laukinių paukščių nuodijimą
Kipro valdžia pirmą kartą šalies istorijoje skyrė baudas už retų laukinių paukščių žudymą naudojant nuodingą jauką, pirmadienį pranešė šios Viduržemio jūros salos gamtosaugininkai. ...
-
Nors Arlaviškių pažintinis takas bus atidarytas tik pavasarį, lankytojai jau laukiami2
Nors iškilmingas atnaujinto Arlaviškių pažintinio tako atidarymas numatytas pavasarį, objektas jau atviras lankytojams. Tokią žinutę aktyvaus poilsio ir gražios gamtos mylėtojams siunčia Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija...
-
Tiriant Kuršių nerijoje gyvenančias bites aptiktos dvi naujos Lietuvai vapsvų rūšys6
Kuršių nerijoje pernai vasarą tyrėjai aptiko dvi naujas Lietuvai vapsvų rūšis, pirmą kartą nustatė Neringoje gyvenančių bičių paplitimą, tačiau į Raudonąją knygą įtrauktos tik Kuršių nerijoje gyvenančios kaspijinės &s...
-
Klimato kaitos pavojus: Grenlandijoje šilčiausia kiek yra buvę per 1 tūkst. metų10
Kai kuriose Grenlandijos dalyse temperatūra yra aukštesnė nei per pastaruosius 1000 metų, penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš tyrimo, kuriame sąlygos atkurtos atlikus giluminius gręžinius ledo skyde, autorių. ...
-
Netinkamomis sąlygomis laikyti gyvūnai išgabenti į Belgijos ir Olandijos gyvūnų centrus2
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Belgijos ir Olandijos gyvūnų globos ir reabilitacijos centrams perdavė penkis konfiskuotus gyvūnus, penktadienį pranešė departamentas. ...