Dangų nušvietė stulbinantis reginys: kai kurie pamatę vaizdinį skambino 112

  • Teksto dydis:

Šeštadienio vakarą Europoje pastebėtas reto grožio reginys – danguje praskriejo didžiulis meteoras, nušvietęs dangų įspūdinga mėlyna spalva, pranešė „The Telegraph“.

Socialiniuose tinkluose paplitusiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip ryškiai mėlynas blyksnis nušviečia dangų. Toks vaizdinys buvo matomas Ispanijos ir Portugalijos pietuose, kur žmonės pranešė matę krentančią žvaigždę.

„Panašu, kad šis objektas buvo mažas kometos gabalėlis“, – platformoje „X“ rašė Europos kosmoso agentūra.

„Skaičiuojame, kad jis skrido virš Ispanijos ir Portugalijos maždaug 45 km/s greičiu, o po to sudegė virš Atlanto vandenyno apie 60 km aukštyje. Tikimybė, kad bus rasta meteoritų – labai maža“, – rašė Europos kosmoso agentūra.

 

 

Iš kurios kometos kilo ir kokio dydžio šis gabalėlis buvo, lieka neaišku.

Viename vaizdo įraše matyti, kaip mergina atsitiktinai užfiksavo šią neįtikinamą akimirką, kai dangų nušvietė mėlyni mirksniai.

 

 

Buvo ir tokių, kurie pamatę vaizdinį puolė skambinti 112. Ispanijos skubiosios pagalbos tarnybos atstovas Madride naujienų agentūrai „Europa Press“ sakė sulaukęs kelių skambučių.

Lisabonos gyventojas Bernardo Taborda „Reuters“ pasakojo, kad vaikščiojo mieste su draugais, kai dangus staiga pasidarė ryškiai žalias.

„Tai beveik atrodė kaip dienos šviesa. Visi atsigręžėme ir pamatėme tai“, – sakė vyras.

„Jaučiausi kaip filme, visi žiūrėjome vienas į kitą ir buvome apstulbę“, – pridūrė jis. NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių