Rusija jau antrą dieną iš eilės atšaukė raketos paleidimą

Trečiadienį, jau antrą dieną iš eilės, Rusija paskutinę minutę atšaukė raketos paleidimą. Tai dar viena šalies kosmoso programos nesėkmė.

Galingo erdvėlaivio „Angara A5“, skirto skraidinti sunkius krovinius į žemutinę Žemės orbitą, paleidimas buvo atšauktas likus dviem minutėms iki pakilimo, sakė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas. Pasak jo, taip nutiko dėl įtariamo programinės įrangos gedimo.

„Roskosmos“ vadovas Jurijus Borisovas vėliau valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, jog tai buvo „variklio užvedimo valdymo sistemos gedimas, greičiausiai programinės įrangos klaida“.

Antradienį planuota misija jau buvo atidėta 24 valandoms irgi paskutinę minutę. J. Borisovas sakė, kad antradienį skrydis buvo atšauktas dėl slėgio sistemos gedimo. Jis sakė, kad ketvirtadienį bus trečiasis bandymas paleisti raketą iš Vostočno kosmodromo Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.

Praėjusį mėnesį Rusija irgi paskutinę minutę atidėjo erdvėlaivio „Sojuz“ paleidimą į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Dėl to trys išskristi pasirengę Rusijos, Baltarusijos ir JAV astronautai pakilo į TKS tik po dviejų dienų. Pernai žlugo ir pirmoji per beveik 50 metų Rusijos misija į Mėnulį, nusileidimo aparatas sudužo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Manau ji nukreipta i Ameriką .

Gagarinas

Gagarinas portretas
Jau vakar turejome skristi. Sanitarai jau ir skafandra man uzvilko. Bet atidejo - oras atsalo. Tai toliau loseme kortomis su Leninu.

satellite

satellite portretas
roskosmosas atsisiuntė labai įdomias nuotraukas iš ten, įdomu ką dabar veža angare į žemutinę orbitą. gali būti lūžio metai, laikas parodys
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių