Atnaujinta Nacionalinio dramos teatro Didžioji salė duris atvers šią savaitę

  • Teksto dydis:

Po dalinės rekonstrukcijos atnaujinta Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) Didžioji salė žiūrovams duris atvers jau šį penktadienį.

Kaip pirmadienį pranešė teatras, salę atidarys Kamilės Gudmonaitės ir Dominyko Digimo taksofono opera „Dalykai, kurių neišdrįsau pasakyti, ir dabar jau per vėlu“.

Šį spektaklį kūrė LNDT, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir prodiuserinė kompanija „Operomanija“.

Ši opera sukurta pagal taksofone išsakytas mintis savo artimiesiems. Taksofonas nuo pernai kovo, praėjus savaitei po Rusijos pradėto karo Ukrainoje, buvo pastatytas prie LNDT.

Anot teatro, žmonės buvo kviečiami užsukti ir „paskambinti“ tiems, kuriems nespėjo ar nedrįso išsakyti savo jausmų ar apmąstymų. Per daugiau kaip šešis mėnesius telefono ragelis buvo pakeltas apie 4 tūkst. kartų. Visų autentiškų istorijų garso įrašai tapo operos libreto pagrindu.

Operos premjera vyks gruodžio 1-3 dienomis.

Rekonstrukciją LNDT pradėjo 2018 metais, šiuo metu čia veikia trys teatro salės: rekonstruota Didžioji ir naujai įrengtos Mažoji bei Naujoji salės.

LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis rugpjūčio pabaigoje teigė, kad Didžioji salė veiks iki vasario vidurio, po to ji bus vėl uždaryta tolesnei rekonstrukcijai iki kitų metų rugpjūčio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neramu

Neramu portretas
Tas spektaklis su būdele ar švarus morališkai? Ar žmones žinojo kam bus panaudoti ju skambučiai?

Wilno nasze

Wilno nasze portretas
O kodėl ne Nacistinis ?

Šlykštus budraitis

Šlykštus budraitis portretas
Tokio niekšo ir šlykštaus vadovo niekada lietuvoje nebuvo. paleckių genai.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių