„Akacijų alėjoje“ Rusijos žvaigždė sulaukė ovacijų

Šeštadienio pavakare Kulautuvos pušų amfiteatre nuaidėjo keturioliktasis bardų festivalis "Akacijų alėja". Vienas iš populiaraus nemokamo renginio krikštatėvių, prodiuseris, vedėjas bei dainininkas Virgis Stakėnas patenkintas trynė rankas: "Festivalis vis stipresnis. Pagaliau išsipildė sena svajonė – dalyvauja vienas garsiausių Rusijos roko bardų – Andrejus Makarevičius".

Ruso tekstus vertė ekranuose

"Jei nieko nėra naujo – blogai, – prieš prasidedant renginiui V.Stakėnas suskaičiavo bent 15 "Akacijų alėjos" naujovių ir džiaugėsi, kad festivalis tapo ne tik respublikiniu, bet ir tarptautiniu renginiu. – Mes rengiame festivalį neatsižvelgdami į orą. Pernai, kai lijo ir kai kurie renginiai bankrutavo, sulaukėme apie septynių tūkstančių žiūrovų. Iki rekordo, kai susirinko apie 15 tūkstančių klausytojų, trūko, tačiau šiemet gal lietaus dievai susiprotės?"

Lietus prieš renginį nelijo, oras buvo puikus, tad į Kulautuvą suplūdo labai daug žmonių. Lyti pradėjo tik tada, kai A.Makarevičius dainavo paskutinę dainą. Garsaus svečio iš Rusijos pasirodymas palydėtas ovacijomis.

17 valandą prasidėjusiame festivalyje šiemet pirmą kartą nuskambėjo ir akademinė muzika – savo meistriškumą demonstravo ilgametę scenos patirtį turintis styginių kvintetas "Intermezzo".

"Akacijų alėjoje" pirmą kartą buvo galima įsigyti ir unikalių suvenyrų – gitaros formos automobilio aromatą, gitaros formos meduolį ir „Akacijų alėjos“ medaus.

"Dabar galėsite uostyti, ragauti „Akacijas“ ne tik šeštadienį, bet ir ištisus metus. Ir pačiame festivalyje siekiame rengti ne bet kokią, bet kryptingą amatininkų, meistrų mugę, – sakė V.Stakėnas, kuris negalėjo atsidžiaugti ir festivalio puošmena – "Mašina Vremeni" lyderiu Andrejum Makarevičium. – Ne, su politika tai nesusiję. Andrejų pažįstu nuo 1978 metų, jį pakviesti į festivalį – sena svajonė. Pusmetį deriname technines detales, labai padėjo garsus muzikos kritikas iš Rusijos, sovietinio "undergroundo" tėvas Artiomas Troickis bei Lietuvos ambasada Rusijoje".

Andrejus, kuris Lietuvoje lankęsis nekart, atliko ne "auksinius" "Mašina Vremeni" šlagerius, o jam šįkart pritarė akordeonistas ir smuikininkas.

"Jis suprato, kad festivalis rimtas, išgirdęs, kad dideliuose LED ekranuose bus verčiami jo tekstai, – ne be pasitenkinimo kalbėjo V.Stakėnas. – Jis labai myli Lietuvą. Tikiuosi, patiks ir festivalis, gražiai priims jį ir žiūrovai."

Neįprastas Samo ir A.Kaušpėdo amplua

Po jaunųjų bardų, "Intermezzo", pasirodymo, žiūrovai išvydo etnokultūros dainų autorių ir atlikėją Algirdą Svidinską.

Didžiajame koncerte dalyvavo žinomo tėvo žinomas sūnus Ainis Storpirštis, po to į sceną žengė grupės "Airija" lyderis, dainų autorius ir atlikėjas Nojus (Darius Mileris), dainų autorė ir atlikėja Bjelle (Raminta Naujanytė).

Neįprastame amplua, be savo grupių, festivalyje dalyvavo BIX lyderis Samas bei "Anties" lyderis Algirdas Kaušpėdas. Po jų savo pasirodymą surengė renginio vedėjas V.Stakėnas, kuris vėliau pristatė A. Makarevičių.

Festivalio puošmeną iš Rusijos po 40 minučių pakeitė profesionalių aktorių mimų duetas "Neteisėtai padaryti".

Silkių statinės efekto vengia

23 valandą žiūrovai išgirdo "Keistuolių teatro" programą, o renginys baigėsi pusiaunaktį – "Akacijų alėjų" himno giedojimu.

Festivalio metu žiūrovai galėjo įsiamžinti ant "žaliojo kilimo" – specialaus fotostendo su festivalio skiriamaisiais ženklais, susipažinti su naujais bardų šlovės muziejaus eksponatais.

Į muziejų patenka jubiliejiniai "25 Let Mašine Vremeni" marškinėliai (1994 m.), „Keistuolių teatro“ eksponatai – vinilinė plokštelė „Kitas kartas“ (1990 m.), putojančio vyno butelis, išleistas teatro 10 metų jubiliejaus proga 1999 m., Andriaus Kaniavos liūdnojo vaizdo riterio Don Kichoto iš Lamančos kairė pirštinė (1997–1998 m.) ir Aido Giniočio galvos dangalas – bandana.

Ketvirtus metus festivalis vyksta kitoje Kulautuvos vietoje – arčiau Nemuno, pušų amfiteatre.

"Senoje erdvėje mums jau trūko vietos. Silkių statinės efektas – gražu, turi privalumų, bet neduok, Dieve, kas nors nutiktų", – teigė V.Stakėnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kulautuvos gyventojai

Kulautuvos gyventojai portretas
Kulautuvos Akacijų alėjos bardų festivalis papuoštų Vilniaus ir net New Yorko miesto kultūros šventes, ačių kulautuvos seniūnei Eglei, rajono merui už atliktą organizacinio darbo veiklą ir dėkojame visiems festivalio dalyviams bei kantriems žiūrovams už gerą nuotaiką renginio metu, taip pat už transporto paslaugas dėkojame taksi firmai ,,Smūgis"

Objektyviai

Objektyviai portretas
Pliusai: Puiki organizacija. Sąlyginai geras oras (liūtis pabaigoje - renginio nesugadino). Blaivus Stakėnas. Charizmatiškas Samas su nauju žanru - dainuojamaisiais anekdotais. Atradimas - "neteisėtai padaryti". Minusai: Kaušpėdo skaitomi, o ne dainuojami puikių dainų tekstai. Makarevičiaus neatlikta nei viena sena gera širdį kabinanti daina (nors bisui). Vaikiškos keistuolių dainos renginio finale, nebuvo kulminacijos. Nebuvo visuotinio bendrumo jausmo dainoje...

To Mukas

To Mukas portretas
Buvo tarp ziurovu ir truputis besitampanciu fifu, ir prisiurbusiu alaus buduliu, bet pirmosios kalbejo tyliai, o pabande savotiskai linksmintis ir net ropstis i scena buduliai buvo tuctuojau isprasyti.Gera renginio organizacija, saunuoliai.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių