Bibliotekų savaitė Kaune: susitikimas su M. P. E. Martynenko bei kvietimas atsigręžti į tvarumą

  • Teksto dydis:

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtus renginius. Bibliotekos skyriuose ir padaliniuose vyks knygų pristatymai ir susitikimai su rašytojais, tekstų skaitymai, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės ir parodos. Bibliotekoje svečiuosis Juozas Gaižauskas, Marius Povilas Elijas Martynenko, Norbertas Černiauskas, savo dienoraštį pristatys kardinolas Sigitas Tamkevičius.

Kiekvienais metais balandžio 23–29 d. minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms. Šių metų, 22-osios Bibliotekų savaitės tema – „Tvari biblioteka“, kviečianti įvertinti bibliotekų svarbą ir misiją šiuolaikinėje visuomenėje, žinių svarbos ir ateities pokyčių, vertybių ir galimybių kontekste.

Bibliotekų savaitės metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka švęs savo 97-ąjį gimtadienį. 1925 m. balandį. atidaryta pagrindinė miesto biblioteka yra viena seniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje. Jos gimtadienis šiemet bus minimas balandžio 29 d. 18 val. bibliotekoje, Laisvės al. 57. Šventės programoje – Mariaus Povilo Elijo Martynenko tekstų skaitymai „Pirmas pasimatymas“. Tai – pasimatymas su naująja autoriaus knyga ir jos tekstais, galimybė juos išgirsti pirmiesiems.

Balandžio 26 d. bibliotekoje lankysis knygos „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ autorius dr. Norbertas Černiauskas. Ši dokumentinė knyga, tapusi tikru praėjusios vasaros hitu ir nominuota Metų knygos rinkimuose – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, pašėlusiai įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas. Žmonės gyveno įprastą gyvenimą, rūpinosi derliumi, keliavo ir planavo ateitį, o čia pat laukė pirmoji sovietų okupacija. Renginys vyks 18 val. bibliotekoje, Laisvės al. 57.

Bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18, balandžio 27 d. 18 val. kviečia į kardinolo Sigito Tamkevičiaus dienoraščio „Priespaudos, kovos ir nelaisvės metai: 1968–1988“ pristatymą. Pokalbį moderuos istorikas Arūnas Streikus.

 

Organizatorių nuotr.

Savo knygas „Dievas su šlepetėmis“ ir „Tigras, glostantis pėdas“ Parko padalinyje, P. Lukšio g. 60, balandžio 28 d. 18 val. pristatys žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, renginių vedėjas, prodiuseris, dainų autorius ir atlikėjas Juozas Gaižauskas, pastaraisiais metais dar vadinamas ir piligrimu, ir knygų autoriumi. Jis žada ir muzikos – renginio metu laukia akustinis autorinių dainų koncertas.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinio vedėja Daiva Nevardauskienė išleido naują knygą „Dviračiais po aukštąją Panemunę“. Ją Panemunės bibliotekoje, Vaidoto g. 115, pristatys balandžio 27 d. 17 val., o balandžio 29 d. D. Nevardauskienė kviečia į pasivaikščiojimą „Pėsčiomis po Panemunės istorines vietas“. Ekskursijos pradžia – 17 val. šalia bažnyčios, Vaidoto g. 9.

Nepamiršti ir mažieji skaitytojai – jų balandžio 30 d. 12 val. Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės p. 97A, laukia susitikimas su vaikų rašytoju, iliustratoriumi, knygų „Blynų slibinas“, „Višta, kurią prarijo rūkas“, „Jei sliekas būtų paukštis“ ir kt. autoriumi Dainiumi Šukiu.

Bibliotekos lankytojų balandžio 23–29 d. laukia ir daugiau renginių bei iniciatyvų. Jie kviečiami lankyti parodas, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, mainytis knygomis, daiktais ir net augalų daigais.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
ir pavardė ukrainietiška,pagal paskutinį mados klyksmą

Naglas ir įkyrus

Naglas ir įkyrus portretas
Visur lenda. Narcizine asmenybe. Gaila droviu, korektiškų kūrėjų.

Be nuopelnų

 Be nuopelnų portretas
Tikrai nemažai išskirtinių, įdomių autorių, bet kažkodėl išskirtas tik vienas-Trijų vardų Martynenko. Vyrukas , deja, aplenktas talento.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių