Garbūs svečiai atvyko į A. Areimos premjerą „Dviejų Korėjų susijungimas“

  • Teksto dydis:

Balandžio 19-ąją publika rinkosi į režisieriaus Artūro Areimos Nacionaliniame Kauno dramos teatre režisuotą spektaklį pagal J. Pommerat pjesę „Dviejų Korėjų susijungimas“.

Joël Pommerat (g. 1963 m.) – savamokslis prancūzų menininkas, tapęs vienu labiausiai žiūrovų ir kritikų pripažintu šiuolaikinio teatro kūrėjų. Dirbdamas kaip dramaturgas ir režisierius pelnė ne vieną prestižinį teatro apdovanojimą – Didįjį Prancūzijos akademijos Teatro prizą, Molière'o premiją ir kt. Jis rašo pasakų adaptacijas, kino scenarijus, kuria trumpametražius filmus, operas. Jo kūriniai tyrinėja sudėtingą žmogaus prigimtį, nuolat atnaujindami formą ir pasakojimą.

Pjesė „Dviejų Korėjų susijungimas“ sukonstruota koliažo principu, joje – 21 skirtinga scena. Pagrindinė tema – meilė ir jos aukščiausio išsipildymo neįmanomybė lyg dviejų priešiškų valstybių – Pietų ir Šiaurės Korėjų negalėjimas būti kartu.

A. Areima – teatro režisierius, scenografas, AAT|Artūro Areimos teatro įkūrėjas, nuo 2017 m. įtrauktas į Europos teatro sąjungos „Naujosios teatro realybės“ prizo kandidatų sąrašą. A. Areima – ne sykį sulaukė aukščiausių įvertinimų iš profesionalių scenos meno vertintojų. 2013 m. už naujų sceninės išraiškos formų paieškas režisierius apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškus ir originalius teatro sprendimus. 2016 metų vasarą vykusiame didžiausiame pasaulyje menų festivalyje „Edinburgh Fringe“, pristačius spektaklį „Po ledu“, A. Areima britų teatralų žiuri įvertintas specialiuoju „Summerhall“ menų centro prizu („Jawbone“ apdovanojimu už vienas įsimintiniausių festivalio akimirkų) bei sulaukė kvietimo bendrai AAT ir „Summerhall“ produkcijai Edinburge. 2020 m. A. Areimos režisuotas spektaklis „Už geresnį pasaulį” buvo nominuotas „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose, geriausių vaizdo sprendimų kategorijoje. 2022 m. A. Areimos spektaklis „Po ledu“ tarptautiniame alternatyvaus teatro festivalyje FIAT, Juodkalnijoje, įvertintas specialiuoju komisijos apdovanojimu už įspūdingą šiuolaikinės dramaturgijos ir naujų teatro formų jungtį.

A. Areima nuo 2008 m. sukūrė daugiau nei 40 spektaklių Lietuvos ir užsienio teatruose (Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, AAT|Artūro Areimos teatras, Juozo Miltinio dramos teatras, Nacionalinis Latvijos dramos teatras, Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras).

Spektaklio „Dviejų Korėjų susijungimas“ kūrybinė komanda: scenografas Oles Makukhin, kostiumų dailininkė Valdemara Jasulaitytė, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis, vaizdo menininkas Kristijonas Dirsė, šviesų dailininkas Julius Kuršys. Pjesę iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė. Vaidina gausi aktorių grupė: Andrius Alešiūnas, Arnas Ašmonas, Mantas Bendžius, Eugenija Bendoriūtė, Deividas Breivė, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Vilija Grigaitytė, Motiejus Ivanauskas, Liubomiras Laucevičius, Gytis Laskovas, Kamilė Lebedytė, Vaidas Maršalka, Pijus Narijauskas, Miglė Navasaitytė, Inesa Paliulytė, Goda Petkutė, Monika Poderytė, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas, Ugnė Žirgulė, Ridas Žirgulis.

Pasak režisieriaus A. Areimos, tai – universali pjesė apie meilės išraiškas, apie tai, kaip tas jausmas skleidžiasi skirtingomis spalvomis: „Meilė čia nėra saldi ir nudailinta, ji gali būti ir labai pavojinga, joje dažnai yra skaudžių dalykų, nepasitenkinimo, meilėje ne tik atrandama, bet ir prarandama, dėl meilės vyksta karai ir t. t.

Aš taip pat bandau ieškoti įvairių spalvų, ir tas spalvingumas yra svarbus. Žiūrovas pagal savo patirtį galės atpažinti vieną ar kitą epizodą. Man svarbu, kad kiekviename epizode paliekamas klausimas, dviprasmiškumas, nėra aiškaus atsakymo. Man nepatinka, kai žiūrovui pateikiamas variantas, kaip jis turėtų mąstyti, suformuluotas tarsi pagal algoritmą. Šiandien pasiųsti nuo scenos žiūrovui algoritminį mąstymą yra labai pigu. Noriu, kad žiūrovas būtų laisvas mąstytojas.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Rūtenis

Rūtenis portretas
Apie mano LGBT bičiulį gerai arba nieko.

vien

vien portretas
gamasiekai su lesbiankom

skiep

skiep portretas
stanikai kaip kitos pakraipos kaip papuolei pas isverstaskurius koncervaraudonus vagis
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių