Kauno bienalės parodoje – apie bendruomenių patirtis kuriant vietas, kuriose būtų gera gyventi

Rugsėjo 16 d. Kauno bienalės kuruojama „Kūrybiškos Europos“ tarptautinė platforma „Stebuklingi kilimai“ (angl. MagiC Carpets), kuri vienija 16 Europos kultūros organizacijų, atveria šiuolaikinio meno parodą „Vieta bendruomenei, bendruomenė vietai“. Raudondvario menų inkubatoriuje įsikūrusi paroda kvies stebėti, kad gyvybingos miestų ir miestelių vietos yra tos, kurias kuria ir projektuoja patys gyventojai.

Parodos kuratorės Neringa Kulik ir Brigita Bareikytė mano, jog miestą ar miestelį apibūdina ne tik jame stūksantys pastatai, atviros ir privačios erdvės, parkai ir takai, bet ir žmonių santykis su jais – tai yra tai, kaip erdvėje esantys žmonės bendrauja vieni su kitais. Vieta gali veikti žmonių santykius ir atvirkščiai – bendruomenės gali daryti įtaką erdvės pokyčiams.

„Pagrindinis šios parodos tikslas – pasitelkiant kūrybinius metodus apmąstyti žmonių ir erdvės santykį: erdvės įtaką žmonėms ir žmonių įtaką erdvei. Būtent čia svarbiausias vaidmuo tenka kūrybiškai vietokūrai, nes ji padeda žmonėms pastebėti juos supančios aplinkos potencialą, o kai kuriais atvejais – išspręsti įvairias socialinės atskirties, saugumo ar prieinamumo problemas“, – parodos idėja dalijosi kuratorės. – Taip įvyksta todėl, kad vietos gyventojai įtraukiami ne tik kaip dalyviai, bet ir kaip bendraautoriai, bendrasavininkai, jiems suteikiamas bendros nuosavybės jausmas. O bendruomeniškumas padeda sukurti saugumo jausmą.“

G. Žaltauskaitės muotr.

Parodoje eksponuojami dešimties kylančių Europos menininkų kūriniai, įgyvendinti rezidencijose Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje ir Portugalijoje 2022–2023 metais taikant bendradarbiavimo ir bendros kūrybos meno praktiką.

„Rezidencijoms menininkai buvo atrenkami atsižvelgiant į kiekvieno projekto kontekstą, menininko kūrybinių interesų lauką bei į bendruomenės, kuri įtraukiama į projektą, poreikius. Kiekvienais metais bendruomenės projekte dalyvauja tiek vietos, tiek užsienio menininkai. O kontaktą su jais užmegzti padeda platformos „Stebuklingi kilimai“ partneriai, įvairios kultūros institucijos iš visos Europos,“ – proceso užkulisiais dalijosi B. Bareikytė.

„Stebuklingų kilimų“ gijomis sujungti Europos miestus bei žmones padeda ir atidumas natūralioms sąlygoms ir aktualijoms.

Kauno bienalės archyvo nuotr.

„Kol kas viena iš geriausių bendruomenių įtraukimo praktikų yra palikti jiems kūrybinės laisvės bei kaip organizatoriams būti atviriems ir lankstiems. Svarbiausia – klausytis ir išgirsti bendruomenės poreikius bei pasitikėti žmonėmis, su kuriais dirbama“, – teigė kuratorė.    

Parodos menininkai: Arnis Aleinikovas, Joana BC, Adrian Carlo Bibiano, Barbara Gryka ir Agata Konarska, Yulia Krivich, Marija Nemčenko, Indrė Spitrytė, Berta Tilmantaitė ir Sunny Nwume, Dan Vezentan. 

Parodą kuruoja: N. Kulik ir B. Bareikytė.

Parodos architektai: Saulius Valius, Vilma Bražiūnaitė.

„MagiC Carpets“ yra Kauno bienalės vadovaujama „Kūrybiškos Europos“ platforma, vienijanti 16 Europos kultūros organizacijų, kuri sukuria galimybes jauniesiems menininkams ir kuratoriams keliauti į nepažintus miestus ir kartu su vietiniais menininkais bei vietos bendruomenėmis kurti naujus kūrinius, išryškinančius vietos ypatumus.

Kauno bienalės archyvo nuotr.

Parodos partneriai: Jam Factory Art Centre, META Cultural Foundation, Wrocławski Instytut Kultury, Latitudo, Ideias Emergentes, Raudondvario dvaras, Raudondvario kultūros centras, Kauno įvairių tautų kultūros centras, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Kauno rajono savivaldybė.

Parodą dalinai finansuoja „Kūrybiška Europa“ ir Lietuvos kultūros taryba.

Paroda „Vieta bendruomenei, bendruomenė vietai“ yra viena iš 14-ąją Kauno bienalę lydinčių parodų. Ji bus atidaroma rugsėjo 16 d., šeštadienį, 17 val., Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje ir veiks iki spalio 15 d.

Antroji šiuolaikinio meno paroda, lydinti 14-ąją Kauno bienalę – Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės meno paroda „Restart“, kuri veiks rugsėjo 14 – gruodžio 3 d., Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16). Atidarymas – rugsėjo 14 d., ketvirtadienį, 18 val.


14-osios Kauno bienalė programą rasite čia

Į rugsėjo mėnesio ekskursijas registruotis galite čia.

Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves ieškokite čia.

Visa edukacinė programa – čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

TO IŠ NUOTRAUKOS

TO IŠ NUOTRAUKOS  portretas
PUIKIAI APIBUDINAI TUOS VARJOTUS KA ČIA TA DURNIUKĖ TARP TU POPIERIUKU SUSIKURĖ SAU ERDVE ĮDOMU PAS MUS I KARNAVALUS EIDAVO TAIP APSIČIUDINE O ČIA MAT JINAI SUKURĖ SAU VIETA GYVENTI BET GAL IR TIESA TIK POPIERINI NAMA GALI SUSIKURTI JEI BANKAS NEPADĖS

išvada

išvada portretas
Blefas yra tas ''bendruomenių menas", tai tik projektiniams pinigams pasisavinti. Tikros bendruomenės nuo seniausių laikų puikiai pačios aplinką sukuria be jokių projektų.

is nuotrauku

is nuotrauku portretas
sprendziu kad is durchatos kiemo festivalis persikele i laisves aleja
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių