Kauno fortepijoninio trio pradeda naują sezoną

  • Teksto dydis:

Koncertu „Ieškojimai“ naująjį muzikinį sezoną pradės Kauno fortepijoninis trio. Šios programos pavadinimas atspindi kelią, kuriuo kolektyvui tenka nueiti rengiant naują programą.

Lina Krėpštaitė, Indrė Andruškevičiūtė ir Asta Krištaponienė sako nuo pat pirmųjų trio egzistavimo metų nusprendusios greta puikiai visiems žinomų tokio formato kolektyvams skirtų kūrinių ieškoti naujo repertuaro. Tam reikia perklausyti daugybę įrašų, ieškoti informacijos įvairiuose fonduose, archyvuose. Nors šiandien didelė dalis informacijos yra pasiekiama skaitmeniniuose archyvuose, anaiptol ne visų kūrinių natos būna lengvai pasiekiamos ir prieinamos. Pvz., koncerte skambėsiančio švedų kompozitoriaus Gunnaro de Frumerie kūrinių natas kaunietės gavo iš jo kūrybą populiarinančios draugijos.

„Nuolat bendradarbiaujame su Lietuvos ir kitų šalių kompozitoriais – itin džiugu pasidalyti, kad esame sulaukę ne vieno mums dedikuoto arba mūsų prašymu aranžuoto kūrinio. Tokia ir šviesaus atminimo kompozitoriaus Vidmanto Bartulio pjesės „A solas“ atsiradimo istorija, kurią būtinai papasakosime koncerto klausytojams“, – intriguoja muzikantės.

Koncerto anonso žodžiai, kad muzikos pasaulis yra tarsi beribis vandenynas, kuriame kiekvieną kartą panirus gali atrasti naują lobį, anot trio narių, yra teisingi įvairiomis prasmėmis. „Nesibaigiantys muzikiniai ieškojimai laukia kiekvieno, pasirinkusio profesionalaus muziko kelią. Niekada tas pats kūrinys, net ir atliekamas to paties atlikėjo, neskambės taip pat, o kiekvieną kartą išgirdus iki skausmo pažįstamą melodiją ji gali sukelti visiškai skirtingus jausmus ir emocijas. Tikriausiai būtent čia ir yra didžioji muzikos galia“, – sako muzikantės.

Jau tryliktąjį sezoną skaičiuosiantis trio aktyviai koncertuoja įvairiose Kauno miesto ir regiono salėse, daug dėmesio skiria edukacijai. „Kiekvienas atlikėjas yra atsakingas už tai, kiek ir kokios publikos mes matysime koncertuose ateityje. Būtent edukacinės programos yra puiki galimybė pažinti būsimuosius klausytojus, užmegzti su jais ryšį ir pasėti meilės muzikai grūdą. Pasaulis keičiasi, todėl turime ieškoti naujų kelių, kaip tą grūdelį auginti ir puoselėti. Mėgstame koncertuose pačios pristatyti atliekamus kūrinius, nes tai irgi yra puikus būdas sukurti šiltą ir betarpišką atmosferą, kurioje klausytojas linkęs labiau atverti muzikai savo širdį. Kartais raktu į kūrinį gali tapti vienas žodis, bet labai svarbu, kad jis neliktų tik natose ar atlikėjo galvoje“, – sako muzikantės.

Šį rudenį trio žada ne vien pasidalyti savo kūrybiniais atradimais su auditorija. Spalio 15 d. kartu su Kauno valstybiniu choru ir solistais kolektyvas atliks kompozitoriaus Christos’o Hatzio kantatą „Černobylis – pelynas“, lapkričio 19 d. su baritonu Giedriumi Prunskumi pakvies į kompozitorės Zitos Bružaitės autorinį koncertą, o gruodžio 8 d. pasidalys naujausiu atradimu – su Kauno miesto simfoniniu orkestru diriguojant Robertui Šervenikui pirmą kartą Europoje atliks kompozitoriaus Kenji Buncho „Hardware“ koncertą fortepijoniniam trio ir orkestrui.


Kas? Kauno fortepijoninio trio koncertas „Ieškojimai“.

Kur? Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Kada? Spalio 2 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių