„Kauno santakos“ muzikinis gidas: nuo džiazo iki tango

Įprasta, kad rudenį daugelis scenos meno kūrėjų sveikinasi  su naujo kūrybinio sezono pradžia, tačiau koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvams jis tęsiasi visus metus. 

Pavasarį ir vasarą jie muzikuoja atvirose erdvėse, o rudenį ir žiemą klausytojus sutinka įprastose koncertų vietose – Kauno valstybinėje filharmonijoje, bažnyčiose bei kitose salėse. O programų bus ir mažiesiems, ir suaugusiems, mėgstantiems tiek lengvesnius muzikos kūrinius, tiek smalsaujančius išgirsti dar negirdėtas kompozicijas. Kaip ir kiekvienais metais – naują impulsą rudens – žiemos darbams suteiks Pasaulinė muzikos diena, kurią jau įprasta pasitikti su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ Laisvės alėjoje. O kokiems susitikimams peržengus antrojo rudens mėnesio slenkstį klausytojų mylimi Kauno kolektyvai kviečia ruoštis ir savo kalendoriuose pasižymėti datas? Apie būsimus koncertus, programas pasakojo koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.

Spalis dedikuojamas Mikui Petrauskui

Šiais metais spalio 13 dieną pasitiksime kompozitoriaus, vargonininko, dirigento, dainininko, pedagogo ir kultūros veikėjo Miko Petrausko 150-ąsias gimimo metines. Sakome, kad spalį dedikuojame Mikui Petrauskui, nes kviesime net į tris skirtingas programas. Greta operų „Birutė“, „Eglė - žalčių karalienė“ kompozitorius sukūrė daug dainų ir operečių, kurios skambėjo Lietuvoje ir lietuviškų bendruomenių susitelkimo vietose JAV. Kompozitoriaus jubiliejiniams metams koncertinė įstaiga su savo kolektyvais – Kauno muzikos ansambliu „Ainiai“ ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ –  inicijavo projektą „Aš ir Mikas“, kurių dėka pažinsime negirdėtus, tik muzikos istorijos puslapiuose minimus M. Petrausko muzikos aruodus. Pasirinkome operetes, kurių kompozitorius sukūrė apie 20 ir kurios prieš šimtmetį stimuliavo Lietuvos muzikinį gyvenimą, įtraukiant mėgėjų chorus ar solistus. Bendradarbiaujant su Kauno miesto muziejumi ir susipažinus su jų fondų resursais, būsimoms programoms sudėjome medžiagą iš daugiau kaip pusšimčio turimų eksponatų–natų.  Taip Kaune atgims dvi operetės („Girių karalius“, „Šventoji naktis“) ir M. Petrausko operečių programa „Aš ir Mikas“. „Girių karalius“ – tai linksma muzikinė operetė vaikams, kurios aranžuotes ansambliui „Ainiai“ sukūrė kompozitorius Giedrius Svilainis, o režisūrinius sprendimus ir scenografiją įgyvendina dvi menininkės – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė ir Izabelė Narečionytė. Tuo tarpu operetė „Šventoji naktis“ suskambės Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) ir vokalinio ansamblio ACUSTO (meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Jakeliūnas) pajėgomis.

Tęsiama  koncertų serija „in Jazz“

Kauno bigbendas pratęs koncertų seriją „in Jazz“. Pavasarį ir vasarą kauniečiai, vilniečiai, klaipėdiečiai ir šių miestų svečiai galėjo pasiklausyti Kauno bigbendo (vyr. dirigentas Tomas Botyrius) atliekamų programų „Scandinavia in Jazz“, „Grieg in Jazz“, o rudenį ir žiemą laukia dar dvi – „Gėlių vaikai in Jazz“ Vilkaviškyje, „France in Jazz“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Jei pirmojoje programoje Kauno bigbendas jungsis su Valstybiniu choru „Vilnius“ ir atliks žavias septinto ir aštunto dešimtmečių lietuviško bigbyto dainas, tai prancūzišką muzikos meniu Kauno bigbendas kurs kartu su pripažintais šios šalies scenos meistrais –  dainininku David Linx ir dirigentu Sylvain Charrier. Spalio mėnesį nepamiršime ir mažiausių mūsų lankytotojų bei jų tėvelių. Be minėtos muzikinės pasakos „Girių karalius“, sėsime į smagų muzikinį traukinį ir keliausime į Džiazolendą, o pasilgusiems romantiškų Louiso Armstrongo kompozicijų siūlome nepraleisti koncerto Kauno valstybinėje filharmonijoje, kurioje lietuviškasis džiazo legenda Vytautas Grubliauskas (Kongas) savo balsu ir trimitu primins džiazo meistrą. Verta paminėti, kad spalio mėnesį pirmą kartą dalyvausime tarptautinėje mugėje Ispanijoje WOMEX, kurioje pristatysime savo kolektyvus ir programas. Tad tikėtina, kad iš ten parsivešime gaivių idėjų arba intriguojančių pasiūlymų būsimoms programoms.

Lapkritį orkestras „Ąžuolynas“  kviečia į du pasimatymus

Lapkričio mėnesį Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“  pakvies į du pasimatymus. „Tegyvuoja karalius“ – taip vadinasi muzikinė istorija vaikams ir tėveliams, su aktoriumi Tomu Erbrėderiu, apie  įnoringą karalių Maršalą ir jo kelionę. Antrąjį pasimatymą orkestras „Ąžuolynas“ skiria muzikos gurmanams, taip pat visiems „Musica academia“ koncertų ciklo mylėtojams. Šiais metais programoje sulauksime trimitininko Marco Pierobono iš Italijos, kuris atliks jam dedikuotą amerikiečių kompozitoriaus Giancarlo Aquilanti koncertą trimitui. Koncerto data sutampa su Latvijos nepriklausomybės diena, todėl specialiu kūriniu pasveikinsime ir savo kaimynus. Programoje taip pat skambės viena monumentaliausių XX a. kompozicijų – Claude‘o T. Smitho „Festival Variations“, ispanišku koloritu žaižaruojanti Joaquino Turinos „La Procession du Rocio“, Arvydo Malcio „Vasaros nakties sodai“ ir amerikiečių kompozitoriaus Omaro Thomaso kūrinys „Come Sunday“, kuriame susilieja Johanno Sebastiano Bacho, Duke’o Ellingtono, bliuzo, džiazo ir „R&B“ galios.

Gruodis – tango mėnuo

Gruodis – tai ne tik Šv. Kalėdų, bet ir tango mėnuo. Kas negirdėjote ir nepatyrėte argentiniečių tango dvasios – siūlome jau dabar nusipirkti bilietus ir keliauti paskui Kauno muzikos ansamblį „Ainiai“ ir tango kultūros erdvės „El tango club Espacio Cultural“ šokėjus į Panevėžį. O paskutines gruodžio savaites praleisime išties siautulingai. Su Kauno valstybiniu choru (vyr. dirigentas ir meno vadovas Robertas Šervenikas) ir Kauno bigbendu dainuosime kalėdų džiazą, Laura Budreckytė ir Kauno bigbendas atliks svajingą programą  „Ela Fitzgerald Christmas“, o Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su Valstybiniu choru „Vilnius“ turės net dvi programas. Vienoje skambės kino muzikos meistro Ennio Moricone‘s muzika, kitoje – Josepho N. Martino premjera Lietuvoje – „Appalachian Winter“ („Apalačų žiema“). Jei metų pabaigoje rasis jėgų ir noro su mumis palydėti senuosius metus, kviečiame į  kitus šventinio laikotarpio koncertus Kauno bigbendas arenose suskambės legendinėje roko operoje Jūratė ir Kastytis, o su solistu Dainotu Varnu primins dar vieną džiazo legendą – Franką Sinatrą.

Klausytojai kviečiami tapti kultūros turistais

„Tikriausiai pastebėjote, kad vardinant programas paminėtas ne tik Kaunas. Linkėtume, kad mūsų klausytojai taptų kultūros turistais ir keliautų ten, kur mes koncertuojame. Tai puiki galimybė ne tik išgirsti mūsų programas, bet ir atrasti išgražėjusius, svetingai nusiteikusius miestus ir miestelius. Apie visus koncertus ir mūsų keliones rasite mūsų internetiniame tinklapyje kaunosantaka.lt, taip pat socialinių tinklų paskyrose, į kuriuos prašome užsukti bet kuriuo paros metu“, – linksmai trumpą rudens-žiemos programų gidą užbaigia „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.   NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių