Leidinių mugė „Kaunas Art Book Fair“ dėmesį skirs iliustravimo menui

Spalio 7-8 dienomis Kauno fotografijos galerija visus meno leidinių mylėtojus, kūrėjus ir palaikytojus kviečia į penktą kartą Kaune vyksiančią meno leidinių mugę „Kaunas Art Book Fair“. Joje šiemet leidinius pristatys per 20 leidėjų, menininkų ar knygynų, vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams, rinktinė meno leidinių paroda Kauno menininkų namuose, Kristijono Vildžiūno filmo „Biblioteka“ peržiūra, Japonijos fotografijos knygų paroda, įvairių leidinių pristatymai bei susitikimai su autoriais.

„Kaunas Art Book Fair“ vadovė Gabrielė Arlauskaitė sakė, jog šiemet labiausiai norėta dėmesį atkreipti į iliustravimo meną bei šiuolaikinių iliustruotojų kūrybą. „Siekdami atliepti meno knygų leidybos tendencijas, mugės temą keičiame kasmet“, – pasakojo ji. „Šiemet į mugės dalyvių gretas norėjome suburti daugiau įvairių vizualinio meno srities autorių, sudarydami galimybę vietiniams Kauno ir kitų Lietuvos miestų kūrėjams atrasti naujas auditorijas. Iliustracija knygų leidyboje yra svarbi, nes kuria pojūtį tuščioje vietoje – kūrybiškai užpildo spragas įvairiais vaizdiniais ir perteikia istoriją. Tačiau iliustravimas taip pat yra savarankiška meno sritis, neapsiribojanti tik rašytinio žodžio įvaizdinimu. Dalis mugėje dalyvausiančių kūrėjų sėkmingai iliustruoja ne tik knygas, bet ir stalo žaidimus, muziejų ekspozicijas, kuria komiksus.“

2020-aisiais, koronaviruso pandemijos metu mugė ir ją lydinti programa išsikėlė į virtualią erdvę. 2021-aisiais renginys įvyko Meno parko galerijoje, 2022-aisiais – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. „2023-ieji svarbūs tuo, kad mugė pagaliau gali sugrįžti į savo namus – Kauno fotografijos galeriją – ten, kur buvo surengta pirmąjį kartą“, – primena G. Arlauskaitė.

Organizatorių nuotr. 

Paroda „Meninink* knyga“ ir leidėjai iš Lietuvos, Italijos bei Kanados

Neoficialia „Kaunas Art Book Fair“ pradžia taps penktadienį, spalio 6 d., 18.00 val. Kauno menininkų namų skaitykloje (Putvinskio g. 56) atidaroma „Meninink* knyga“ – rinktinių meno leidinių paroda, kurioje eksponuojami Gabrielės Vetkinaitės, Saulės Noreikaitės, Monikos Janulevičiūtės, Karolinos Rybačiauskaitės, Margaritos Žigutytės, Dovilės Šimonytės, Gerdos Paliušytės ir kitų autorių leidiniai. Paroda veiks ne tik mugės laikotarpiu – ją aplankyti bus galima iki spalio 13 d.

Visą šeštadienį ir sekmadienį mugės lankytojai galės sutikti ir leidinius įsigyti pas Dalią Bieliūnaitę, Francesco Lusa, „Hands on Press“, Justiną Česnauskaitę, Kauno fotografijos galeriją, knygynus „Jausmų vaistinė“, „Keistoteka“, „Kolibris“, leidyklas „Aukso žuvys“ ir „Misteris Pinkmanas“, Lexie Owen, Lietuvos kultūros tyrimų institutą, Ingą Armonaitę, Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, Oną Mariją Vidūnaitę, „Polly Binds“, Šiuolaikinį meno centrą, „Tapekiosk“ ir Vilniaus Dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedrą.

Edukacinė mugės programa: nuo Japonijos leidinių parodos iki kūrybinių dirbtuvių mažiesiems lankytojams su Lina Itagaki

Šiemet daug smagių ir kūrybiškų akimirkų visai šeimai padovanos „Kaunas Art Book Fair“ edukacinė programa. Abi mugės dienas mugės erdvėje veiks Japonijos fotografijos leidinių paroda, surengta bendradarbiaujant su „EU Japan“, kurios atsiradimą paskatino 2022 m. Kauno fotografijos galerijoje surengta Mari Katayama paroda.

Šeštadienio popietę pradės knygos „Mergaitė su šautuvu“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės vaikams su iliustratore Lina Itagaki. Šiais metais pasirodžiusios knygos įkvėptose dirbtuvėse, menininkė supažindins vaikus su Lietuvoje gyvenančių gyvūnų pėdsakais, išmokys atskirti vilko pėdas nuo šuns, šerno nuo briedžio pėdų. Naudodamiesi iš anksto pateiktomis priemonėmis ir vaizduote, vaikai kurs savo fantastinį gyvūną ir jo pėdsaką.

Nespėjusieji kūrybinėse dirbtuvėse sudalyvauti šeštadienį, neturėtų nuliūsti: sekmadienį L. Itagaki dar bus mugėje, kur vyks knygos „Mažasis Piratas ir didysis lobis“ pristatymas. Knygelės įkvėptose kūrybinėse dirbtuvėse vaikai, pasitelkdami profesoriaus Proto Gumbo kryžminimo metodą, turės sukurti piratui vientisą kūną iš atskirų nupieštų jo dalių. Tiek vienos, tiek kitos dirbtuvės rekomenduojamos 6–11 m. kūrėjams.

Į leidinio „Aisopika“ pristatymą pakvies menininkė ir tyrėja iš Vilniaus Rūta Junevičiūtė. Šis leidinys – nuo 2018 m. vykdomas Ezopo kalbos ir kartų sąryšių tyrimas – dokumentuoja ir pratęsia to paties pavadinimo R. Junevičiūtės parodą, 2020 m. įgyvendintą Nacionalinėje dailės galerijoje, ir eksperimentuoja su parodos katalogo, para-akademinės studijos bei iliustracijų knygos formatais. 

Šeštadienį vyks ir savilaidos studijos „Hands on Press“ rezidentės Julios Nascimento leidinio „Kauno vasaros dienoraštis“ pristatymas. Pirmoji „hands on residency“ programos dalyvė savo kelionės dienoraštyje dalijasi 2023 m. vasaros momentais Kaune ir kviečia vietinius bei būsimus miesto lankytojus šį jaukų ir gyvą miestą pamatyti jos akimis.

Pirmąją „Kaunas Art Book Fair“ dieną uždarys režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmo „Biblioteka“ peržiūra, inicijuota Šiuolaikinio meno centro.

Paskutinę mugės dieną – Renatos Karvelio knygos pristatymas ir dirbtuvės su menininke Ieva Stankute

Sekmadienį „Kaunas Art Book Fair“ lankytojai kviečiami nepraleisti Francesco Lusa knygos „Medis, į kurį tris kartus trenkė žaibas“ pristatymo. „Medis, į kurį 3 kartus trenkė žaibas“ (2022) – tai istorija apie Lietuvą, kurią pasakoja ne lietuvis fotografas. Šis naujausias menininko leidybinis projektas yra šešerius metus trukusių istorinių ir estetinių tyrimų kulminacija. Užsiimdamas projektu, autorius po truputį prisijaukino iš pradžių nepažįstamą, nenuosavą Lietuvą ir jos kultūrą, kuri vėliau tapo svarbia Lusa’os egzistencijos dalimi.

Po pietų mugėje vyks dar vienos kūrybinės dirbtuvės vaikams su menininke Ieva Stankute. Į  šias dirbtuves reikalinga išankstinė registracija el. paštu: kaunasartbookfair@gmail.com.

Šių metų mugę uždarys Renatos Karvelio knygos „Miestas ir menininkas. Tauragės kultūros maršrutai“ pristatymas.

Organizatorių nuotr. 

„Kaunas Art Book Fair“ naujiena – mugės rėmėjo bilietas

Šiemet „Kaunas Art Book Fair“ organizatoriai lankytojams pristato naujieną – mugės rėmėjo bilietą, kurį įsigijusieji ne tik prisidės prie kitų metų renginio kūrimo, bet ir gaus papildomų naudų: mugės savaitgalį ir iki 2023 gruodžio 31 d. galės įsigyti Kauno fotografijos galerijos leidinių su 10 procentų nuolaida, iki 2024 m. spalio 1-osios nemokamai lankyti Kauno fotografijos galerijos parodas bei mugės savaitgalį įsigyti kitų leidyklų, knygynų leidinių su įvairios vertės nuolaidomis. Bilietą (10 arba 25 EUR vertės) galima įsigyti čia.

Mugė ir jos renginiai atviri ir nemokami visiems. Renginys prieinamas judėjimo negalią turintiems asmenims.

„Kaunas Art Book Fair“ organizuoja ir edukacinę programą kuruoja Kauno fotografijos galerija. Renginį iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos apie dalyvius ir programą www.kaunasartbookfair.comNAUJAUSI KOMENTARAI

tai ka

tai ka portretas
Lietuviu kalba uzmirsot ,neklupekit pries briuselio klerkus .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių