„Muziejų naktys“ kauniečiams priminė maratoną

Visą dieną Kauno Hanzos dienose prabuvę miestiečiai tikino, kad „Muziejų naktyje“ reikia ieškoti papildomos energijos. Į šventę su mažaisiais šeimos nariais atėjusiems kauniečiams apsilankymas muziejuose tapo iššūkiu.

Jaučiasi nuovargis

Kauno kultūros įstaigos prisijungė prie akcijos „Europos muziejų naktis“ ir pakvietė kauniečius bei miesto svečius kartu panaktinėti. Prie projekto prisijungė daug Kaune veikiančių muziejų, tad kiekvienas galėjo atrasti, kaip iš arčiau pažvelgti istorijai į akis. „Muziejų naktyje“ sutikti lankytojai prisipažino, kad visko apeiti nespės, nes jau dabar norisi pailsėti.

„Keista, kai didieji renginiai dubliuojasi. Tiek Kauno Hanzos dienos, tiek „Muziejų naktis“ gali pritraukti srautus lankytojų, tad jei būtų rengiami skirtingais savaitgaliais, manau, kad daugiau galėčiau pamatyti. Dabar nemažai laiko praleidau Hanzos dienose, užėjau į Kauno rotušę, pilį, dar pakeliui į Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Karo muziejui liko labai nedaug energijos, vargu, ar net užlipsiu į karilioną“, – nuomone pasidalijo muziejų kelią praėjusį Algį.

Jam antrino ir kaunietė Julija, į Kauno centrą atvykusi su mažamečiais vaikais. „Viskas kaip maratonas. Vienur kitur įkišom nosį, o vaikai jau pradėjo zirsti. Mes ir patys jaučiame kojose spaudimą, o ką jau kalbėti apie vaikus. Manau, kad tik grįšim ir vaikai sukris į lovas“, – antrino moteris.

Netrūko veiklų

Vieni Kauno muziejai tiesiog nusprendė prailginti darbo laiką ir pakviesti lankytojus pasižvalgyti po  turimas ekspozicijas, kiti – specialiai ruošėsi ir pakvietė persikelti į kitus laikus bei pabendrauti su persirengėliais.

Štai Kauno paveikslų galerijos kolektyvas surengė „Fluxus naktį“, kurioje netrūko persirengėllių. Patys  lankytojai galėjo pasimatuoti sau neįprastos mados įvairiausius drabužius. Taip pat čia lankytojai buvo kviečiami galvoti norus, geriau suprasti J.Mačiūno idėjas bei pažaisti stalo žaidimų.

„Buvome  M.Žilinsko dailės galerijoje. Labiausiai patiko paveikslas „Mirtis“, kuriame pavaizduotas raudonas arklys ir ant jo raudonas žmogus, o šalia – velnias“, – kalbėjo Kauno paveikslų galerijoje sutikta Miglė. Su ja kartu atėjęs Ramūnas į „Muziejų naktį“ išdrįso pažvelgti kitaip, tad įšoko į moteriškus drabužius ir papozavo su vėduokle rankose.

M.K.Čiurliono dailės galerijoje taip pat nesibaigė žmonių srautai. Vyresnieji lankytojai dėmesį koncentravo į pačius paveikslus, o mažiesiems surengta daug edukacinių užsiėmimų.

„Aš kokia 20 metų čia nebuvau, neatsimenu  M.K.Čiurlionio kūrybos, todėl tikrai sąžiningai praėjau, siekiau pajausti kiekvieną potėpį“, – prisipažino garbaus amžiaus Aldona.

Vytauto Didžiojo Karo muziejaus atstovai pakvietė susipažinti su karių laisvalaikiu. Vos tik įėjusius pasitiko Lietuvos kariuomenės orkestro maršai, kurie bent trumpam pristabdė visur skubančius žmones.

Pasimatymas su velniais

A.Žmuidzinavičiaus namuose (Velnių muziejuje) kauniečius viliojo neįprastas projektas „Eksperimentas – betonas“. Jo metu visi norintieji galėjo pasimatuoti architekto profesiją. Vėliau jaunųjų rotariečių klubas „Kaunas Iteract club“ kartu su Velnių muziejaus kolektyvu pakvietė į orientacines varžybas, kuriose buvo neišvengiamas pasimatymas su įvairiose muziejaus vietose įsitaisiusiais velniukais.

„Gimė idėja, kad reikia atgaivinti vieną muziejų ir leisti į jį pažiūrėti kitaip. Susidomėjimas didelis, užsipildė visa registracija. Varžybų metu dalyviai turėjo atsakinėti į klausimus apie velnius. Tą informaciją jie buvo girdėję ekskursijos metu. Taip pat turėjo atlikti komandines užduotis, net teko jiems valgyti kelias sraiges. Tikrai galima sakyti, kad pakvietėme žmones į pasimatymą su velniais“, – pasakojo viena organizatorių Ugnė.

Į velniukus šiaip pasižiūrėti užklydę kauniečiai nestokojo gerų emocijų. „O savo uošvę radai?“, – juokavo vienas ekspozicijos lankytojas.

Orientacines varžybas "Triumfo keliu" kauniečiams siūlė ir Lietuvos Istorinė Prezidentūra. Dalyviai, įkvėpti sodelyje eksponuojamos naujos fotografijų parodos "Pirmoji Lietuvos Respublika (1918–1940 m.): didieji pasiekimai" ieškojo užkoduotų miesto vietų, o jas radus – atliko įvairias užduotis, tikrinančias sumanumą, bendravimo įgūdžius ir istorines žinias. „Kauno diena“ mieste sutiko vieną iš šių orientacinių varžybų punktą, kuriame netrūko šypsenų.

„Pas ateina žmonės, kuriuos atvedė eilėraštis apie karalių. Paaiškėja, kad mūsų užduotis susijusi su M.K.Čiurlionio muziejumi, duodame užduotį muziejuje surasti tris objektus. Kai randa, jie labai laimingi aps mus sugrįžta. Tikrai geros emocijos“, – tikino Lietuvos Istorinės Prezidentūros savanorė Elena.

Dalis Kauno muziejų lankytojus „Muziejų naktį“ priima iki vidurnakčio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Elly

Elly portretas
Nustebino, kad prieš 24 val. buvo nemažai zyziančių vaikų. Ar tėvai nepagalvoja, kad jiems geriau leist laiką lovose, o į muziejus eiti dienos metu?

obuolysnuoobels

obuolysnuoobels portretas
Kitais metais renginius reikia organizuoti atskirai. Dabar jovalas kažkoks ir tiek, nes nevisi muziejai sulaukė lankytojų. Turi būti proporcingai pramogų kiekvienam savaitgaliui.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių