Paaiškėjo, kas apšildys festivalio „Akacijų alėja“ žvaigždes

Paaiškėjo, kas apšildys jubiliejinio dainuojamosios poezijos festivalio „Akacijų alėja“ žvaigždes. Teisę kopti į prestižinę sceną penktadienį vykusiame konkurse iškovojo penki atlikėjai.

Į „Combo“ klube vykusį konkursą „Mažoji akacija“ susirinko vienuolika solistų ir grupių. Daugelis jų – iš Kauno, tačiau buvo atlikėjų, nepatingėjusių atvažiuoti iš Kupiškio, Panevėžio rajono, kitų tolimesnių vietų.

„Nepasakyčiau, kad vienuolika atlikėjų šiuo atveju yra mažai – prieš tai mes darėme pirminę atranką“, – tvirtino konkurso komisijos pirmininkas Virgis Stakėnas.

„Aš esu Meilė, ir mano pirmoji daina yra apie meilę – tą, kuri gimsta iš pirmo žvilgsnio“, – prisistatė pirmoji į sceną kopusi kaunietė solistė Meilė Gustaitytė. Ją pakeitė merginų trio.

„Mūsų neoficialus pavadinimas – „Trys seserys“. Tikimės, kad ateityje vadinsimės „Penkios seserys“ – kai mūsų jaunėlės paaugs. Brolio kartu dainuoti taip pat dar nepriimame“, – apie šeimyninį ansamblį pasakojo Jonė, Gabrielė ir Elena Dambrauskaitės.

Kai kuriems atlikėjams drebėjo rankos, virpėjo balsas. Komisijos pirmininkas uždavė ir provokuojamų klausimų. „Įrodyk, kad negali nedainuoti, negroti“, – paprašė jis vienos atlikėjų.

Bene vienintelis griežtas konkurso organizatorių reikalavimas buvo tai, kad dainuojamosios poezijos ir jai neprieštaraujančių žanrų atstovai dainuotų gimtąja kalba. „Važinėdamas po įvairius festivalius, konkursus, pastebiu, kad jaunimas labai dažnai dainuoja angliškai. Blogiausia, kad šia kalba jie atlieka ne tik vadinamuosius „koverius“, bet ir patys kuria angliškai. Tik jiems gaunasi ne dainuojamoji poezija – kažkoks teksto kratinys, nes ta kalba jie rašo štampais. „Akacijų alėjos“ sceną norime apsaugoti nuo tokių kūrinių“, – sakė V.Stakėnas.

Jis įsitikinęs, kad dainuojamosios poezijos tekstai turi būti suprantami publikai. „Aš pats Lenino kalbą suprantu geriau nei Lennono, ir tokių kaip aš festivalio publikoje – nemažai“, – apie geresnes nei anglų savo rusų kalbos žinias užsiminė bardas.

Vertinimo komisijos sprendimu, „Akacijų alėjos“ įžangos koncerte dainuos konkurso laureatai – Valda Ridikaitė iš Kupiškio, Viktorija Pranaitytė iš Panevėžio, Anna Palukord iš Vilniaus ir dvi diplomantės Emilija Bulotaitė iš Raudondvario bei Ieva Prūsaitė iš Kauno. Be laureatų ir diplomantų, paskelbtos ir dvi nominacijos. Vieną jų (už geriausiai atliktą žinomą dainuojamosios poezijos kūrinį) pelnė Monika Keblaitė  ir Vilmantas Pedišius iš Rumšiškių, o antrą (už įdomiausią autorinį kūrinį) – seserys Dambrauskaitės. 

„Kai kurie laureatai, diplomantai – rimti atlikėjai, nebūtų gėda, jei grotų didžiajame, o ne įžangos koncerte“, – užsiminė komisijos pirmininkas.

Penkioliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“ šio žanro gerbėjus į Kulautuvą pakvies liepos 11 d. Tradiciška, kad į festivalio sceną lipa jaunieji bardai – įvairių konkursų laureatai. Tarp jų – Vytauto Kernagio konkurso „Mūsų dienos – kaip šventė“ laureatės Gabijos Petrauskaitės iš Šiaulių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių