Paroda „Regėjimai, slaunieji medeliai ir kitos gyvastys“: įkvėpta gamtos, sukurta žmogaus

 • Teksto dydis:

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje veikia tekstilininkės Jūratės Kazakevičiūtės kūrinių paroda „Regėjimai, slaunieji medeliai ir kitos gyvastys“.

Jau du dešimtmečius Vilniaus dailės akademijoje tekstilės specialybę baigusi druskininkietė kuria tekstilinius objektus-skulptūras naudodama minkštosios skulptūros technologiją. Savo kūrybinės kelionės pradžioje menininkei labiau rūpėjo save atskleisti per laukinę moterį, motiną, kūrėją. Dabar ji save matanti kaip mažą visatos dalelę, ieškanti panašumo ir savo atspindžio augaluose, kraštovaizdyje, pirmapradėje gamtoje. Kurianti meno objektus kaip žmogaus ir augalo jungtis, kuriomis kalba apie jų bendrystę ir panašumą.

Parodoje menininkė pristato keturias naujausias tekstilines skulptūras iš ciklo „Pojūčių medžiai“ (2021–2022) ir skulptūras papildančius kaleidoskopinius miško atspaudus ant audinio, kurie lyg kilimai ar staltiesės, lyg gyvybe šnibždančios miško paklotės sujungia „Pojūčių medžius“ ir kitas skulptūras į visumą. Parodoje eksponuojami ir trys anksčiau sukurti kūriniai: „Magnolija“, „Augalas“ ir „Ponia Mirtis“ (2013–2018), kurie dėl pakitusios realybės buvo transformuoti ir perkurti.

Skulptūros kinta lyg gyvosios būtybės, kaip žmonės, augalai, kaip ir visa kūrinija. Taip „Magnolija“ tapo „Užsiskleidusi“, „Augalas“ – „Palaužtas“, „Ponia Mirtis“ – „Persikūnijimas“.

Vaikščiodama miško takais menininkė nepaliauja žavėtis gamtos kitimu skirtingais metų laikais. Širdžiai apsalus nuo grožio, įspūdį užfiksuoja telefonu. Šalia skulptūrų parodoje eksponuojami skaitmeniniai atspaudai, sukurti iš tokių nuotraukų. Kiekviename darbe yra viena pasikartojanti nuotrauka, kuri kaip viena detalė, atsispindinti kaleidoskopo veidrodžiuose: taip, kaip augalo žiedas sukasi ratu sukurdamas ritmą ir harmoniją, taip sudėliotas vaizdas tampa raportu audinyje, kuris galėtų plėstis ir tęstis iki begalybės, kaip sutartinės posmas.

J. Kazakevičiūtė objektai, minkštosios skulptūros ir instaliacijos pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: 2009 m. „Nord ART“ KIC, Budelsdorfe, Vokietijoje, ir tarptautinėje Kauno bienalėje „Gyvas požiūris“; 2010 m. „Miniartextilcomo“ Komo ir Venecijoje, Italijoje, ir 3-iojoje Europos tekstilės ir taikomojo meno trienalėje „Tradicijos ir inovacijos“ Rygos dekoratyviojo meno ir dizaino muziejuje; 2011 m. „Miniartextil à Montrouge“ Paryžiuje, Prancūzijoje.


Kas? Paroda „Regėjimai, slaunieji medeliai ir kitos gyvastys“.

Kur? Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkuose).

Kada? Veikia iki sausio 18 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių