Pasaka apie Snieguolę – su lateksu ir klubine muzika

  • Teksto dydis:

Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) žiemą pradės netradicinio spektaklio premjera – teatro ir eksperimentinio kino režisierės, dėstytojos, dizainerės Gintarės Minelgaitės-Duchin tarpdisciplinine kinematografine premjera „Snieguolė“.

Scenoje – daug spalvų

Suaugusiųjų auditorijai skirta Brolių Grimų pasakos interpretacija pasakojama ledynų mitologijos fone. Dr. GoraParasit slapyvardžiu prisistatanti menininkė – ne tik šio spektaklio idėjos autorė, bet ir režisierė, dramaturgė, scenografijos ir kostiumų dailininkė. Jai talkina garso menininkė, kompozitorė Sandra Kazlauskaitė, šviesų dailininkas Paulius Varonenka, choreografė Ema Senkuvienė, videografas Edgaras Jocius ir kameros ir montažo asistentė Laura Pociūtė.

Spektaklyje dalyvauja keturiolika NKDT aktorių, masinėse scenose pasirodo Vytauto Didžiojo universiteto šokio ir teatro pedagogikos studentai, KTU teatro studijos „44“ nariai.

Spektaklyje išvysime iš Berlyno atvykusią teatro ir kino aktorę, tekstų autorę Susaną AbdulMajid. Kinematografinėse scenose bus galima atpažinti ir teatro darbuotojus.

G. Minelgaitės-Duchin, S. Baturos nuotr.

Kaistančio pasaulio tikrovė

Idėjos autorė G. Minelgaitė-Duchin kuria drąsią ir vaizduotę žadinančią „Snieguolės“ interpretaciją. Snieguolę ji mato kaip politinę aktyvistę ir labai stiprų personažą, – ištrina kanonizuojamą Walto Disney’aus animacijos įvaizdį ir visus su Snieguolės vaizdavimu popkultūroje susijusius simbolius.

Režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologinį pažeidžiamumą.

Spektaklyje ryški BDSM (šiuo anglų kalbos trumpiniu nusakoma dominavimo ir nuolankumo, sadizmo ir mazochizmo kuriama būsena ir atitinkama subkultūra) estetika leidžia kelti klausimus apie žmogaus prigimtį ir kartu atkreipia dėmesį į kasdienį visuomenės trumparegiškumą, mūsų naivumą ir socialinius prietarus.

Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų – ledynų ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius – egzistencinius – dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas – tverkingo šokius, vaizdo žaidimų logiką, kompozitorės S. Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologinį pažeidžiamumą.

G. Minelgaitės-Duchin, S. Baturos nuotr.

Šiuo pastatymu Dr. GoraParasit kviečia žiūrovus leistis į kelionę per tirpstančius ledynus ir keistis pasitelkus žaliojo ekrano technikas. Taip pat publikai siūloma pažvelgti į save per magišką veidrodėlį, kuris atskleis kaistančio pasaulio tikrovę.

Tarpdisciplininė premjera

G. Minelgaitė-Duchin Lietuvos publikai yra geriausiai žinoma kaip performansų kūrėja. Žymiausi jos darbai: „Psycho“ (iš ciklo „Just like in the movies“, 2016), „Pipe Dreaming“ (2018), komiksų opera „Alfa“ (2018), apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“, „TikTok Shakespeare“ (2020), „Gamma Gamme“ (festivalis „Namas Nr.3“, 2021), performansas-gyvoji skulptūra „Tristanas ir Izolda“ (2020).

Viena įdomiausių Lietuvos scenos menų kūrėja tarpdiscipliniškumo patirčių sėmėsi Karališkojoje centrinėje oratorystės ir dramos mokykloje (Royal central School of Speech and Drama) Londone, rezidavo postmoderniojo teatro guru Roberto Wilsono meno centre „The Watermill“ Niujorke. Pastaruosius dvejus metus menininkė kuria ir gyvena JAV.

G. Minelgaitės-Duchin, S. Baturos nuotr.

Pastatymas „Snieguolė“ yra specialiai kuriamas teatro scenai, dalyvaujant dideliam atlikėjų kolektyvui ir bus vienas didžiausių menininkės pastatymų.

„Teatras yra bendradarbiavimo su kitomis meno rūšimis erdvė, o mano kūrybos esmė yra tarpdiscipliniškumas. Tad pagalvojau, kad būtų visai smagu sukurti tokį pusiau teatrinį, pusiau kinematografinį darbą, skirtą scenai ir teatrui. Noriu pažaisti su ta idėja“, – artėjant premjerai sakė menininkė.


Kas: spektaklio „Snieguolė“ premjera. N-18.

Kur: Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Didžiojoje scenoje.

Kada: gruodžio 1, 2 d. 18 val., gruodžio 3 d. 15 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žiūrovas

Žiūrovas portretas
Mačiau visko, bet kolūkio agitbrigadà teatro scenoje pirmà kartà. Nepagarba žiūrovams, legendinei teatro scenai, ir net tai pačiai LGBT bendruomenei, kurios idėjú platinimui, kaip suprantu, ir skirtas šis agresyvus “filmukas”. Pasiteisinant josite ant homofobiško “arkliuko”, ar meno, tai oponuosiu argumentuotai-MENAS buvo G.Varno “Tolima šalis”. Uždarète net komentarus savo FB, paskelbę, kad “bus dar karščiau”. Nesudegsite?

ZZZ

ZZZ portretas
O man patiko - krūva ironijos tiesmukai bukam aplinkos matymui ar mąstymui - į visą tą kai kurių epizodų green ir LGBT smegenų plovimą žiūrėjau su ironija. Šiais laikais medija ir valdiškos prezentacijos užkištos tokiu tuščiažodžiavimu

AA

AA portretas
Jaučiuosi apgauta,nesirinkau eiti praleisti vakaro ir klausyti apie LGBT propagandą.Skaitant aprašymą ir įsigyjant bilietą net minties nekilo,kad spektaklio metu būtų brukama LGBT propaganda, demonstruojamas vulgarumas ir t.t.Kitą kartą parašykit aprašyme,kad žiūrovas galėtų pasirinkti.Be to,teatro pasirodymu ar galima tai vadinti,abejoju,panašu buvo į kiną.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių