„Priesaika“: roko skambesys ir tikra istorija

  • Teksto dydis:

„Tai kūrinys, kurį turėtų pamatyti kiekvienas“ – tokiais žodžiais palydimi retai Lietuvoje skambančios roko operos „Priesaika“ paskutiniai akordai, skambantys pilnose salėse su entuziastingai plojančia publika.

Universalus kūrinys, tinkantis kiekvienam – ir jaunam, ir senam, ieškančiam minties gelmės ar muzikos skambesio subtilybių. Šiemet penkerius gyvavimo metus švenčianti roko opera jau spėjo aplankyti JAV – Los Andželą ir Čikagą, o šiemet vėl suburs trijų Lietuvos miestų gyventojus ir padovanos jiems nepamirštamas akimirkas: „Priesaika“ skambės lapkričio 21 d. Kauno kultūros centre, lapkričio 22 d. Šiaulių kultūros centre, ir lapkričio 23 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose.

„Tikėtina, jog tai vieni paskutiniųjų šios roko operos gyvų atlikimų, – mintimis dalijosi operos solistas Liudas Mikalauskas, – drauge patyrėme išties gražų laikotarpį, atlikome šį kūrinį daugelyje Lietuvos miestų, matėme degančias susirinkusiųjų akis, girdėjome padėkas – esame išties dėkingi už tokį palaikymą ir su nekantrumu laukiame koncertų Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje“.

Ši roko opera – patriotizmo gūsis Lietuvos muzikos padangėje, bendram kūrybiniam darbui apjungiantis ir roko muzikantus, ir garsius operos solistus. Istorija apie partizanus, kurie pokario metais paliko savo gimtuosius namus ir pasitraukė į mišką, kad ten galėtų kovoti už tai, kas brangiausia. Jie taip pat mylėjo, juokėsi, buvo kupini vilties, jautrūs skausmui ir liūdesiui, bet nuo visų kitų skyrėsi tuo, kad turėjo ypač kilnų tikslą, už kurį turime būti dėkingi kiekvienas.

Apie ką jie kalbėdavo? Ką mylėjo? Ar tikėjo savo pergale? Ar bijojo mirties? Ar duota priesaika jiems reiškė tai, dėl ko buvo verta paaukoti gyvybę? Tai gali atsakyti tik likę jų pačių prisiminimai, kurių pagrindu ir buvo sukurta roko opera „Priesaika“. Tai – kūrinys apie tikrus žmones, tikrus jų likimus, apie tai, kas dovanojo mums laisvą ir nepriklausomą Tėvynę. Mokytojas, kunigas, studentas, ryšininkė, – šie personažai iš naujo leis pažinti partizanus, kurie širdyse karštai tikėjo, jog jų kova nebus veltui.

Programoje skambės skirtingų žanrų atstovai, operos solistai Sandra Lebrikaitė, L. Mikalauskas, Rafailas Karpis. Jiems talkins patriotinio roko grupė „Thundertale“: vokalas, gitara Laurynas Baškys, vokalas, gitara Jonas Chockevičius, bosinė gitara Rokas Baškys, būgnai Paulius Petrauskas. Roko operos režisierius Nerijus Petrokas, libreto autoriai Gediminas Jankus, N. Petrokas, scenografas Sergejus Bocullo.


Kas? roko opera „Priesaika“.

Kur? Kauno kultūros centre.

Kada? lapkričio 21 d. 18 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vee

Vee portretas
Apsivemsiu nuo Mikalauckio...

amerika - pasaulio wc

amerika - pasaulio wc portretas
nereikia tu narkomanu rodyt tai isperos satanistai!

Audrius

Audrius portretas
visus issaude, vienas anonimas- (zydu tautos geda )liko,ryskiai babkiu noriu ne kitaip.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių