Spektaklis apie J. Miltinio teatro legendą atvyksta į Kauną

Kovo 14 dieną, 18 valandą Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyks J. Miltinio dramos teatro spektaklis „Sala, kurios nėra“ (rež. Aleksandr Špilevoj). Spektaklis nagrinėja išskirtinės Lietuvos teatro asmenybės – Juozo Miltinio ir jo sukurto teatro legendą, iš arčiau pažvelgdamas į mitais apipintą režisieriaus ir jo bendražygių aplinką. Spektaklio metu muziką gyvai atlieka Martyno Bražo diriguojamas Panevėžio muzikinio teatro orkestras.

Šiandien J. Miltinio, Donato Banionio, Vaclovo Blėdžio, Eugenijos Šulgaitės, Reginos Zdanavičiūtės ir kitų Panevėžio teatro legendų vardai yra įrašyti į Lietuvos kultūros aukso fondą. Tačiau mažai kas žino, nuo ko viskas prasidėjo, kaip gyveno Panevėžio teatro įkūrėjai pirmaisiais kūrybos metais, kaip jie tapo aktoriais, kaip išgyveno Antrąjį pasaulinį karą ir tai, kaip susiformavo jų puoselėtas teatras, kurį jie laikė savo meno šventove ir sala, kurioje jie rasdavo prieglobstį nuo išorės politinio spaudimo, kultūrinės nykumos, finansinio nepritekliaus.

A. Gudo nuotr. 

Ši Panevėžio teatro pradžių pradžios istorija apipinta daugybe mitų ir legendų. Pasakojama, kad į Panevėžį atvykę jaunieji aktoriai ir jų mokytojas J. Miltinis buvo apgyvendinti Marijonų gatvės vienuolyne, kur jie iš tikrųjų ėmė gyventi kaip tikri meno vienuoliai – visiškai atsidavę menui ir nuolatiniam mokymuisi, neturėdami teisės kurti šeimų, bendrauti su išoriniu pasauliu, linksmintis. Viskas buvo bendra – gyvenamoji vieta, maistas, pinigai, visi vargai ir džiaugsmai. Ne visi tai atlaikė, bet tie, kam pavyko, tapo legendomis.

Spektaklio kūrėjai nutarė pažvelgti į tuos sunkius teatro kūrimosi laikus ir pakviesti žiūrovus kartu patyrinėti mitą apie jaunus, aistringus idealistus, pasirengusius paaukoti savo gyvenimus vardan didžiojo meno, kurį jie laikė pasaulio esmėtyros sala. Sala, kurios nėra. Sala, kurią jie pasiaukodami kūrė tam, kad neprapultų, nepaskęstų juos slėgusioje ir smaugusioje buities realybėje.

A. Gudo nuotr. 

2022 m. Albinas Kėleris už Maestro vaidmenį spektaklyje „Sala, kurios nėra“ buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui aktoriaus kategorijoje, o kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis tapo Auksinio scenos kryžiaus laureatu už spektaklio muziką.

Kartu su režisieriumi A. Špilevoj spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis, vaizdo projekcijų autorius Dinas Marcinkevičius, choreografas Marius Pinigis, Panevėžio muzikinio teatro orkestras ir jo dirigentas bei muzikos vadovas Martynas Bražas. Vaidina: Albinas Kėleris, Tadas Gryn, Laurynas Jurgelis, Dainius Jankauskas, Rokas Pijus Misiūnas, Joris Zaliauskas, Mantas Pauliukonis, Urtė Povilauskaitė, Irena Sikorskytė, Ieva Labanauskaitė, Laimutis Sėdžius, Marius Cemnickas, Ligita Kondrotaitė, Asta Preidytė, Eleonora Koriznaitė, Vytautas Kupšys, Ieva Brikė, Jolita Skukauskaitė, Giedrius Arlauskas, Donatas Kalkauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių