Ant podiumo – visos šunų veislės

Nuo penktadienio Kauno rajono Akademijos miestelyje vyksta Tarptautinė visų veislių šunų paroda „Kauno žiema 2024“.

Skaičiuojama, kad pasaulyje yra daugiau kaip 400 šunų veislių. Norint tobulinti veislės išvaizdą, charakterį yra aprašyti ir patvirtinti veislių standartai. Visos veislės skirstomos į tam tikras grupes pagal panašias savybes.

Kinologų klubai deklaruoja norą išsaugoti ir tobulinti pasaulyje vyraujančias veisles. O kritiką dėl ypatingo dėmesio šunims atremia tuo, kad parodų taisyklės, vertinimo kriterijai, standartai – tai pagrindinis būdas, kuris padeda nepakenkti tiek metų išlaikytiems veislių tipams, formoms, sudėjimams, charakteriui.

Lietuvos kinologų draugijos organizuojamoje parodoje keli šimtai dalyvių. Nuo mažiausio iki didžiausio, skirtingų spalvų, plaukų ilgio, kailio storio ir, žinoma, charakterio keturkojai draugiškai keitė vieni kitus aikštelėje, kurioje lydimi šeimininkų demonstravo savo grožį ir tobulumą.

Tokios parodos suburia „sergančius“ kinologine liga ir leidžia pajusti vienybę, kuri būtina siekiant kokybės.

„Parodose šunys jaudinasi tiek pat kiek ir šeimininkai. Kai dažniau dalyvauji tokiuose renginiuose, tai šuo apsipranta. Neretai šuo padaro mažiau klaidų nei pats šeimininkas iš jaudulio“, – šyptelėjo Regina šukuodama įspūdingo stoto pudelį.

Tarp parodos dalyvių buvo ir žiūrovų, kurie čia atėjo su savo augintiniais. „Mes mylime šunis. Savo Todą pasiėmėme iš prieglaudos, todėl tokios parodos ne mums, bet mes mielai jose lankomės“, – kaunietė Laura į parodą atvyko su dukrelėmis ir augintiniu Todu.

Moteris priduria, kad yra tokia elementari taisyklė – visi šunys, visų pirma, yra šunys, todėl mišrūnas kaip šuo nėra kažkuo prastesnis. O pasiimdami iš prieglaudos ar dovanojamą mišrūną ne tik išgelbstime šunį, bet ir susirandame geriausią draugą.

Kinologai akcentuoja ir dar vieną niuansą, kad augintinį reikėtų pritaikyti prie savo gyvenimo būdo, o jei tai veislinis šuo, būtinai pasikalbėti su veisėju.

„Vienos vados šuniukai gali būti labai skirtingo aktyvumo lygio, temperamento, todėl išsakius lūkesčius lengviau atrasti tinkamiausią draugą. Paprastai tariant, šuns pasirinkimas turėtų būti pritaikytas prie to, kokie esate dabar“, – Nomeda glostė akita veislės Uną.

Parodoje susirinkę šunų mylėtojai laikėsi nuomonės, kad juos vienija neblėstanti meilė šunims, aistra su  augintiniais susijusiam sportui, varžyboms bei atsidavimas puoselėjant mylimas šunų veisles ir kinologinę kultūrą Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

pagaliau!!!!!

pagaliau!!!!! portretas
pagaliau!!! pagaliau tai įvyko!!! šunys atėmė podiumą iš Lietuvos gražuolių :)

geriausia veisle

geriausia veisle portretas
yra lietuviskas lenciuginis dvarininkas-rekomenduoju

Marijona

Marijona portretas
Nu jetau jetau ,ka is to pudelio padare ,baisu ziureti !
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių