Atnaujintas LSMU Slaugos fakultetas įkūnija slaugos, reabilitacijos ir sporto medicinos progresą

  • Teksto dydis:

Vasario pradžioje duris atvėrė atsinaujinęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos fakultetas. Įkurtuvės moderniame pastate pradėtos pažintine ekskursija, atskleidusia naujosios infrastruktūros unikalumą, taip pat modernios slaugos, reabilitacijos ir sporto medicinos galimybes LSMU. Naujasis pastatas daugiafunkcis: pirmojo aukšto erdvėse su didesnėmis auditorijomis galima rengti konferencijas ir akademinius renginius.

Mokslo ir studijų bazė

Naujajame Slaugos fakultete sutelkta studijų ir mokslo bazė aprūpinta šiuolaikine infrastruktūra, kuri studentams suteikia geresnes sąlygas įgyti praktinių ir klinikinių įgūdžių, tyrėjams leidžia įsitraukti į aukščiausio lygio mokslinius tyrimus, kurti naujus diagnostikos ir terapijos metodus, modernizuoti įvairias technologijas.

Iki šiol paskaitos ir mokymai Slaugos fakulteto studentams vykdavo skirtingose miesto vietose. Fakulteto klinikos buvo įsikūrę keliuose pastatuose, erdvės nebuvo pritaikytos šiuolaikiniams studijų poreikiams. Naujasis pastatas visas studijų ir mokslo veiklas sutelkė po vienu stogu.

LSMU nuotr.

„Anksčiau neturėjome galimybių įgyvendinti tam tikrų mokslinių sumanymų. Universiteto prioritetas – kurti mokslu grįstus sprendimus klinikinei praktikai ir sveikatos priežiūros sričiai apskritai. Įgyta moderni įranga leis vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus. Taip pat labai svarbu, kad studentai reikiamų įgūdžių išmoktų saugiai – simuliacinėje aplinkoje, su imitaciniais treniruokliais, ir į klinikinę praktiką išleistume gerai parengtus, gerai besijaučiančius ir savimi pasitikinčius specialistus“, – kalbėjo Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė.

Klinikiniams įgūdžiams

Naujajame pastate įrengtos seminarų, poilsio, kompiuterių, praktinių įgūdžių lavinimo erdvės. Slaugos klinikos viename ikiklinikinių įgūdžių simuliacijos kabinetų mokomasi naudotis slaugos lovomis, įvairia kita įranga. Šios funkcinės lovos, sukurtos remiantis naujausiomis aukštomis technologijomis ir skirtos ūmių būklių ir ilgalaikės slaugos skyriams, padeda slaugos personalui reguliuoti pacientų specifines padėtis, reikalingas slaugai, gydymui, perkėlimui, fizioterapijai, apžiūrai, miegui ar atsipalaidavimui, užtikrinant paciento saugumą ir gerovę. Taip palengvinamas ir slaugos personalo darbas.

Šiuolaikinis slaugytojas turi įvaldyti ir išmanyti daugybę dalykų – nuo sudėtingų funkcinių lovų valdymo iki mokėjimo naudotis intensyviosios terapijos palatose, skubiosios pagalbos skyriuose esančia įranga. Išplėstinės praktikos slaugytojai rengiami darbui, kuriam reikia itin sudėtingų kompetencijų, pavyzdžiui anestezijos ir intensyvios terapijos srityje slaugytojai pacientą prižiūri ir valdydami anesteziją, ekstubuoja pacientus po operacijų, savarankiškai konsultuoja pacientus prieš operaciją ir po jos. Naujoje ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo tvarkoje visa atsakomybė už paciento priežiūrą priskirta slaugytojams, taip pabrėžiant jų savarankiškumą ir aukštą kompetenciją.

Prof. J. Macijauskienė išskyrė ir ergoterapijos sritį, padedančią pacientams susigrąžinti savarankiškumą. Ergoterapeutai daug gero gali nuveikti ir pirminės sveikatos priežiūros grandyje, ir stacionare. „Labai džiaugiamės LR Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvomis ergoterapeutus įtraukti į integruotų paslaugų teikimo komandas“, – sakė dekanė.

Naujajame Slaugos fakulteto pastate įsikūrusioje Reabilitacijos klinikoje įrengta ergoterapijos erdvė, kurioje imituojama pacientų namų aplinka. Ergoterapijos žinios žmonėms padeda po traumų ar ligos adaptuoti aplinką bei išmokti kaip įmanoma labiau būti savarankiškiems. Kineziterapijos įgūdžių lavinimo klasėse studentai įgyja praktinių žinių nustatyti kineziterapijos diagnozę, parinkti priemones ir naujausius pažangius, mokslo įrodymais grįstus metodus kompleksiniam kineziterapijos taikymui, individualizuotų programų sudarymui.

Labai svarbu, kad studentai reikiamų įgūdžių išmoktų saugiai – simuliacinėje aplinkoje, su imitaciniais treniruokliais, ir į klinikinę praktiką išleistume gerai parengtus, gerai besijaučiančius ir savimi pasitikinčius specialistus.

Sporto medicinos klinikos erdvėje atliekami pusiausvyros, eisenos įvertinimai, judesių koordinacijos tyrimai, sporto traumų priežasčių įvertinimai, nustatomos sporto traumų pasikartojimo tikimybės ir kt. Čia bus tiriami profesionalūs sportininkai ir aktyviai sportuojantys asmenys. Duomenų analizė bus naudojama metodikoms tobulinti, padės pasiūlyti tam tikrus sprendimus.

Mokslinių tyrimų kryptys

LSMU Slaugos fakulteto studijose ir moksliniuose tyrimuose atsispindi tarptautinės tendencijos. LSMU Slaugos fakultetas – vienintelė institucija Lietuvoje, turinti teisę vykdyti slaugos mokslo krypties doktorantūrą, tad mokslinės bazės pagerinimas sudarys geresnes sąlygas ir platesnes galimybes doktorantams.

Slaugos fakulteto mokslininkai dalyvauja kuriant ir tiriant sveikatos priežiūros paslaugas, šiuolaikinius prevencijos, diagnostinius, gydymo, reabilitacijos ir slaugos minimaliai invazinius metodus, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizacines ir kompleksines paramas bei klinikinių tyrimų sistemas, inovatyvius sveikatos ugdymo sprendimus, kitas interaktyvias technologijas, išplečiančias sveikatos priežiūros paslaugų teikimo galimybes. Įsigyta nauja įranga padės atlikti mokslinius tyrimus.

LSMU nuotr.

Studijų kryptys

LSMU Slaugos fakultetas rengia ir tobulina aukštos kvalifikacijos slaugos, akušerijos, kineziterapijos, ergoterapijos specialistus, suteikia žinių ir ugdo profesinius įgūdžius. Studentai aktyviai dalyvauja slaugos, akušerijos, reabilitacijos, gerontologijos, kineziterapijos, ergoterapijos moksliniuose tyrimuose, formuojant ir įgyvendinant sveikatos politiką bei strategiją.

Visų šių specialistų poreikis – didžiulis. Auga ir norinčiųjų studijuoti Slaugos fakultete skaičius. Visose Slaugos fakulteto studijų programose ir pakopose šiuo metu studijuoja 912 studentų. Kiek mažiau nei penktadalis jų – užsieniečiai. Simuliacijų klasės ir kabinetai su modernia įranga sudarys sąlygas taikyti ir naujus mokymo(si) metodus, padės studentams įgyti ikiklinikinių įgūdžių ir geriau pasirengti savarankiškam darbui sveikatos priežiūros institucijose.NAUJAUSI KOMENTARAI

cirkas

cirkas portretas
Iš medikų velnią varo...

kokio velnio

kokio velnio portretas
tas kunigas medicinos universitete??
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių