Ąžuolai primins Ukrainos kovą už laisvę

  • Teksto dydis:

Spalio 14-osios popietę Žalgirio pergalės parke vykęs renginys, skirtas palaikyti Ukrainą kovoje už demokratinę ateitį, sutraukė gausų būrį gyventojų.

Į Žalgirio pergalės parką atvyko daug karo pabėgėlių iš Ukrainos, kurie laikinus namus rado Lietuvoje, nemažai garbingų svečių: Ukrainos garbės konsulas Lietuvoje Vygandas Blandis, Kazachstano garbės konsulas Jonas Jagminas, Seimo narių, Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas, visuomeninių organizacijų atstovų, šaulių, karių savanorių ir kitų Ukrainos draugų.

Renginys simboliškai pradėtas Lietuvos ir Ukrainos himnais. Susirinkusieji sukalbėjo maldą už žuvusiuosius, prašė Dievo taikos ir ramybės pasaulyje. Prie koplytstulpių nugulė gėlės kovotojams už laisvę.

Prieš daugiau nei pusantrų metų Ukrainoje prasidėjo karas. Lietuvos ir, žinoma, Kauno rajono žmonės neliko abejingi ištikusiai nelaimei, visomis išgalėmis stengėsi padėti nuo karo bėgančioms šeimoms, suteikė humanitarinę, socialinę pagalbą.

Kauno rajono vicemeras pasidžiaugė, kad visų žmonių parama lėmė, jog Ukrainos tauta vis dar yra nepalaužta, tvirta. „Šiandien esame mūsų protėvių žemėje, kurioje tvyro lietuvių didvyrių dvasia, kartu sodinsime ąžuolus – mūsų nacionalinį medį, simbolizuojantį vyriškumą ir jėgą. Jų stiprybę ir jėgą perduosime ukrainiečiams“, – sakė P. Visockas.

Šventės svečiai prisiminė abiejų tautų ilgametę istoriją ir draugystę, džiaugėsi, kad tautinis identitetas Europoje vis dar yra vertybė.

Parko teritorijoje, kuri užima 10 h, žaliuoja daugiau nei 600 ąžuolų, o renginio metu buvo pasodinti du nauji ąžuoliukai, kurie ateities kartoms primins ukrainiečių drąsą ir ryžtą kovojant dėl savo šalies laisvės.

„Laimingi yra tie žmonės, kurie sodina medžius ir žino, kad negalės ilsėtis jų paunksmėje“, – priminė posakį Ukrainos garbės konsulas V. Blandis.

Šventę vainikavo vaišės – susirinkę ragavo ukrainietiškų barščių ir kitų skanumynų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių