Hidrometeorologai įspėja apie gaisrus miškuose

Kauno miesto ir rajono miškai kol kas tarp didžiausios rizikos zonų nepatenka, tačiau vidutinis gaisrų pavojus taip pat neguodžia.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai prognozuoja, kad pirmadienį didesnėje šalies teritorijos dalyje vyraus trečios klasės miškų gaisringumas (vidutinis gaisrų pavojus). Tačiau čia pat įspėjama, kad maždaug trečdalyje Lietuvos gaisrų tikimybė bus gerokai didesnė - ten numatomas ketvirtos klasės miškų gaisringumas, reiškiantis didelį tokių nelaimių pavojų.

Kauno miestas ir rajonas bendrame Lietuvos miškų gaisringumo žemėlapyje tarp grėsmingiausių plotų nepatenka. Tačiau pernelyg džiaugtis taip pat nederėtų, mat padidintos rizikos teritorijomis laikomos „kaimynystėje“ esančios Jonavos bei Šakių urėdijos, besiribojančios su Kauno urėdija.

Didžiausio gaisrų pavojaus zonų savajame žemėlapyje hidrometeorologai kol kas nepažymėję, tačiau neatmetama, kad sausiems orams užsitęsus, gali atsirasti ir tokių didžiausios rizikos vietovių. Juolab kad pastaruoju metu šalyje nėra ir nė vienos vietos, kur gaisro pavojus miškams būtų laikomas nedideliu arba jo išvis nebūtų.

Dėl šalyje įsivyravusios pavasarinės sausros ir karšto oro miškininkai kartu su ugniagesiais gelbėtojais skambina pavojaus varpais ir prašo gyventojų neprarasti atsakomybės jausmo pramogaujant miškingose vietovėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių