Įžūlumui ribų nėra: pasinaudoję šventėmis į Radikius grįžo nelegalūs medžių kirtėjai?

  • Teksto dydis:

Portalas kauno.diena.lt šiandien vėl sulaukė sunerimusių Radikių kaimo gyventojų, kuriems, kaip jau rašyta, ketvirtadienį buvo pavykę nutraukti įžūlią savivalę rekreacinėje miško zonoje, prie kurios jie gyvena, skambučių.

Pranešta, kad, pasinaudojus ilguoju savaitgaliu, miško kirtėjai, kuriems jau gresia baudos už jau nupjautus saugotinus medžius, vėl sugrįžo.

„Jie atvyko apie 10 val. dviem lengvaisiais automobiliais, iš kurių kartu su šio privataus sklypo savininku išlipo dar trys vyrai. Tačiau šį kartą jie nuėjo į kitą minėto sklypo dalį, iš kurio netrukus pasigirdo benzininio pjūklo garsai, lydimi krentančių medžių garso“, – pasakojo vietinė gyventoja Rasa, priminusi, kad šio sklypo savininkas jau yra išvadinęs ją už pilietiškumą „kale“ bei laidęs jos atžvilgiu kitus panašius išsireiškimus, kokių ji per savo gyvenimą dar nebuvo girdėjusi.

Susidūrę su tokiu akibrokštu, vietiniai gyventojai šiandien vėl puolė skambinti policininkams bei aplinkosaugininkams, jau bijodami patys eiti pas įtariamus savivaliautojus bei trukdyti jų nusikalstamiems kėslams.

Kartu su šio privataus sklypo savininku išlipo dar trys vyrai.

Pirmieji atvyko policijos pareigūnai. Viena iš jų portalui kauno.diena.lt, belaukdama su kolegomis aplinkosaugininkų, teigė, kad nuėjus pas įtariamus savivaliautojus, šie teigė, jog šiandien jie medžių nekerta, o tik geni. „Bet mes – ne specialistai, todėl laukiama aplinkosaugininkų“, – sakė pareigūnė.

Sunerimusiems Radikių gyventojams įtarimą kelia ir tai, ar sklypo, kuriame kertami medžiai, savininko atsivežti vyrai laikosi visų saugumo reikalavimų? Jau nekalbant, ar turi jie leidimus tokiems savo darbams savaitgalį?

Regimanto Zakšensko nuotr.

Kaip jau rašyta, ketvirtadienį vietiniams gyventojams išsikvietus pagalbon policiją bei aplinkosaugininkus, šie konstatavo, kad neleistinai nukirsti trys saugotini medžiai: du ąžuolai ir pušis. Ir teigė išaiškinę šio sklypo savininkui, kad už tai jam gresia administracinė atsakomybė bei bauda nuo 180 iki 6000 eurų. O taip pat ir nustatytos gamtai padarytos žalos atlyginimas.

Šiandien į Radikius paskui policiją atskubėję aplinkosaugininkai bendrauti su žiniasklaida nebuvo linkę, teigdami, kad visą informaciją perduos kolegai, atliekančiam šį tyrimą. Tačiau, anot vietinių gyventojų, šį kartą aplinkosaugininkai jiems sakė, kad tokiems darbams, kokius šiandien atlikęs sklypo savininkas su atsivežta komanda, miškininkų leidimo nereikia. Jis tikino pjovęs tik obelis, ievas bei kitus panašius medžius, kurie nėra laikomi saugotinais.

O gal tiesiog per tą nepilną valandą, kol vietiniai gyventojai susiorganizavo policijos, aplinkosaugininkų bei žiniasklaidos pagalbą, nespėjo kaip reikiant įsibėgėti?

Be to, anot vietinių gyventojų, aplinkosaugininkai jiems teigė, kad net ir atliekant minėtus darbus, būtina pastatyti apie tai įspėjančius ženklus, o teritoriją, kurioje vykdomi šie darbai, aptverti, nes tai – rekreacinė zona, kurioje vaikšto žmonės.

Tuo tarpu portalo kauno.diena.lt fotografas užfiksavo sklypo savininko pagalbininkus kertant „Stop“ juostą, kurią vietiniai gyventojai ištempė patys, baimindamiesi dėl vaikų saugumo. Sklypo savininkas A.K. – stambiausias tarp jų apie 35-erių metų vyras, labiausiai slėpė veidą nuo žiniasklaidos fotoobjektyvų, kas dar kartą įrodo, kad jis žino, jog elgiasi ne visai tinkamai. Tačiau kai kuriais momentais A. K. neišgelbėjo ir jo gobtuvas.  

Regimanto Zakšensko nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

AAAAA

AAAAA portretas
Keisti Jūs žmogeliai - vietoj to , kad padėkotumėt žmonėms , kurie , nelaukdami akivaizdžiai artėjančios nelaimės , kad jie pasirūpino Jūsų sveikata , turtu ar net galbūt gyvybe , jei tie keli visiškai supuvę ir pavojingai pakrypę medžiai , augantys net ne miško paskirties žemėje , kada nors būtų užvirtę Jums ar Jūsų vaikams ant galvų - va tada tai jau turėtumėt pagrindo ne tik piktintis , bet ir reikalauti teritorijos savininko atsakomybės - šiuo atveju būkit protingi ir pasakykite Jam ačiū . Nepadoriai ir labai nekompetentingai atrodo ir rašytojai - elementarų ūkinį mišką , kuriame jokia ūkinė veikla nėra ribojama , vadina rekreaciniu mišku , be leidimo fotografuoja ir viešina privačioje teritorijoje esančius asmenis .

diedas

diedas portretas
Jei kas nori pasovanoriauti, bet nežino kur pasodinti ar pasėti medžių - klauskite pas girininkus. Jie net sėklų duos, jei turės. Taigi jei savo žemėje iškirtote- atsodinkite tokį kiekį kur nors kitur ir jūsų sąžinė bus švari.

Siutina dvigubi standartai

Siutina dvigubi standartai  portretas
Sutinku, kad blogai, kai kertami medžiai. Bet miestai ir miesteliai plečiasi. Ir gal yra išeitis, pasodinti medžius nurodytoje valstybinėje žemėje vietoj iškirstu. Stebina sujudimas, kai iškertami keli medžiai savo sklype ir jokios reakcijos aplinkosaugos ir žiniasklaidos, kai kertama Labanoro gira, nesuskaičiuojami kvadratiniai metrai miškų ir miškelų.
VISI KOMENTARAI 49

Galerijos

Daugiau straipsnių