Kačerginėje startavo tarptautinė vaikų stovykla

  • Teksto dydis:

Kačerginėje šurmuliuoja gausus būrys vaikų – čia veikia tarptautinė vaikų vasaros poilsio stovykla. Kačerginės mokykloje-daugiafunkciame centre įsikūrė ir smagiai leidžia laiką devyni Ukrainos ir trylika Kauno rajono mokyklų mokinių.

Septynias dienas trunkančios stovyklos programos metu 11–14 metų moksleiviai, dalyvaudami įvairiose veiklose, pažins šalių kultūras, papročius, ugdys kalbinius įgūdžius, mokysis bendradarbiauti. Tarptautinę stovyklą remia Kauno rajono savivaldybė.

Antradienio popietę vaikai su dailininke Rodica Morari dalyvavo piešimo edukacijoje po atviru dangumi. Tarp pušų įsitaisę stovyklos dalyviai piešė savo šeimas.

Stovyklautojus atvyko pasveikinti Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kartu su vicemere Raminta Popoviene ir Ukrainos paramos fondo „BON Support Ukraine“ ambasadore Lietuvoje Daiva Baroniene.

Šiuo laikotarpiu stovykla labiau skirta bendravimui, reabilitacijai, kultūrų pažinimui.

Meras džiaugėsi, kad vaikų vasaros mainų programos su Ukrainos Užkarpatės srities mokyklos moksleiviais vyksta jau nuo 2017 m. „Šiuo laikotarpiu stovykla labiau skirta bendravimui, reabilitacijai, kultūrų pažinimui. Džiaugiuosi, kad vaikai bus fiziškai aktyvūs ir tiek mūsiškiai, tiek ukrainiečiai pažins ne tik Kauno rajoną, bet ir Lietuvą“, – sakė V. Makūnas.

Kačerginės mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Aurika Laurinaitienė su komanda vaikams paruošė aktyvią stovyklos programą. Visą savaitę stovyklautojų laukia žygiai, sporto varžybos, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai: aitvarų dirbtuvės, rankdarbių, muzikos, muilo ir žvakių gaminimo, stiklo edukacijos, filmų peržiūros ir kt. veiklos. Stovyklos dalyviams skirtas autobusas, jie lankysis Raudondvario dvare, Zapyškyje, Kauno senamiestyje, Vilniuje, Trakuose.

Šiemet, kaip ir pirmąjį kartą prieš šešerius metus organizuotoje stovykloje, į Kauno rajoną atvyko Užkarpatės krašto Velikobyčko meno mokyklos orkestro „Bychkiv Music“ nariai. Jie susirinkusiems atliko keletą kūrinių, kurių klausantis ne vienam nuriedėjo ašara.

Visi norintys išgirsti orkestro koncertinę programą ir susipažinti su Ukrainos nacionaline muzika, tai galės padaryti birželio 23 d. Kačerginėje vykstančios kurorto šventės metu.

Kauno rajono savivaldybė su Užkarpatės apskritimi bendradarbiauja nuo 2015 m. Abi savivaldybės dalijasi patirtimi, keičiasi delegacijomis, meno kolektyvais, rengia bendras vaikų stovyklas.


Šiame straipsnyje: Kauno rajonasrajono-naujienaKačerginėVaikų stovyklakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių