Kalėjimų tarnyba Domeikavos bendruomenei pristatys pusiaukelės namų pusmečio rezultatus

Lietuvos kalėjimų tarnyba (LKT) ketvirtadienį rengia susitikimą su Domeikavos bendruomene, kur pristatys Kauno kalėjimo pusiaukelės namų pirmojo pusmečio veiklos rezultatus.

Apie šį susitikimą BNS informavo LKT atstovė Virginija Vervečkaitė, taip pat Kumpių-Šakių kaimų seniūnaitė Rima Stabrauskienė.

V. Vervečkaitės žiniomis, pristatyme numatomas LKT vadovo, Kauno kalėjimo viršininko, kitų teisėsaugos institucijų, bendruomenės atstovų dalyvavimas.

Trečiadienį išplatintame pranešime R. Stabrauskienė nurodė Domeikavos bendruomenę reikalausiant LKT nedidinti nuteistųjų skaičiaus Kauno rajone esančiuose pusiaukelės namuose bei „užtikrinti, kad nusikalstamumas Šakių kaime ir Domeikavoje būtų sugrąžintas į tokį lygmenį, koks buvo iki LKT Kauno kalėjimo pusiaukelės namų įsteigimo“.

Bendruomenės nuomone, atviro tipo įkalinimo įstaigos atidarymas Domeikavos seniūnijoje pablogino aplinkinio gyvenamojo rajono kriminogeninę situaciją ir jame gyvenančių žmonių saugumą.

Naujai paskirtas LKT vadovas Mindaugas Kairys BNS gegužės pradžioje sakė, kad iki atidarant pusiaukelės namus Domeikavoje tokių įstaigų Lietuvoje jau veikė septynios ir, remiantis statistika, jos nesukelia papildomų kriminogeninių reiškinių, kurie turėtų įtakos nusikalstamumo augimui.

Susitikimas su bendruomene praėjus pusmečiui po veiklos pradžios numatytas galiojančiame įstaigos veiklos apraše. Ten pat įtvirtinta, kad ne daugiau kaip 10 nuteistųjų Kauno kalėjimo pusiaukelės namuose laikoma pirmuosius šešis mėnesius.

Pusiaukelės namai Domeikavoje veiklą pradėjo praėjusių metų gruodžio viduryje.

Dar jiems nepradėjus veikti tam pasipriešino vietos gyventojai, reikalavę nuteistųjų resocializaciją vykdančią įstaigą iškelti kur nors kitur. Dėl to surengta ne viena protesto akcija, susitikimai su teisingumo ministre, Kalėjimų tarnybos vadovais.

Pusiaukelės namų tinklas Lietuvoje plėtojamas įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamą projektą.

Šiuo metu Lietuvoje veikia aštuoni pusiaukelės namai: Vilniaus, Marijampolės, Pravieniškių, Šiaulių, Tauragės, Alytaus, Panevėžio, Kauno, juose iš viso gyvena per pusantro šimto nuteistųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
jeigu kalejimas taip gerai, tai kodel jo nera turniskese ar salia nausedos stiklainio????????

nu

nu portretas
sita tema ko gero jau issemta, kalejimas yra ir jis cia bus ir nematau prasmes eiti i kazkokius susitikimus nes vistiek, kaip rodo praeje ivykiai, bus daroma taip kaip jiems reikia. O tas ejimas bus jiems tik i nauda - uzsides pliusiuka, pakalbejom su bendruomene, aptarem problemas, bendruomene patenkinta kalejimo veikla, projekta galima vystyti toliau.

bigcatwar

bigcatwar portretas
As zinau kur galima ikurt zekiu adaptacija-Turniskese,pvz...
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių