Kaunas kviečia į gimtadienį: nuo pasaulinio lygio atlikėjų iki pramogų visai šeimai

  • Teksto dydis:

„Švęsti Kauną“, – tokiu šūkiu miestas pasitinka savo 616-ąjį gimtadienį. Paskutinį gegužės savaitgalį vasaros sezoną paskelbs pasaulyje žinomas britų didžėjus Sigala su įspūdingu lazerių šou ir būrys Lietuvos muzikos atlikėjų. Šventės epicentru tapsiančioje Kauno Santakoje lauks šeimų erdvė su atraktyviomis edukacijomis ir veiklomis. Visa tai ir daugiau – trijų dienų maratone.

Senamiestis šurmuliuos

Gegužės 25–26 dienomis Kauno pilies loma virs istoriniu Hanzos miestu su senųjų amatininkų turgeliais ir dirbtuvėmis. Šventės dalyvius pasitiks viduramžių muzika, žiūrovai galės išmokti to laikmečio šokių. Spalvingose palapinėse jaunųjų lankytojų lauks įvairios pramogos ir edukacijos.

Greta vyks ir svarbiausios viduramžių pramogos – riterių turnyrai: kovotojai iš visos Europos žvangins kardais tiek būdami ant žemės, tiek ir raiti.

Kauno pilies prieigose įsikurs „Turizmo gatvė“. Čia visi norintieji galės susipažinti su populiariausiomis sezono kryptimis, naujienomis ir atrakcijomis, pabendrauti su įvairių šalies turizmo informacijos centrų darbuotojais.

Senamiestyje šurmuliuos Lietuvos amatininkų mugė. Ant prekystalių nuguls autentiški ir tautinio paveldo gaminiai, maisto produktai bei išskirtiniai rankų darbo kūriniai. Prekybininkai, turintys Lietuvos tautinio paveldo ženklą ir norintys tapti gimtadieninio šurmulio dalimi, kviečiami registruotis: bit.ly/gimtadieniomuge.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Kvietimas mėgautis renginiais

„Miesto gimtadienis primena mūsų didingą istoriją. Kaunas – miestas prie vandens, todėl ne veltui pagrindinius renginius planuojame Nemuno ir Neries apsuptyje. Švęsime tris dienas. Pramogomis pasirūpinsime, o kauniečiams belieka atsinešti gerą nuotaiką. Visi renginiai – nemokami“, – kviesdamas į šventę primena Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno Santakos parko Nemuno pakrantėje įsikurs Vaikystės pieva – jauki šeimų erdvė. Numatytos piknikų, žaidimų, muzikos, šokių zonos. Mažiausi miestiečiai galės susitikti su įvairiais personažais. Čia pat lauks „Kakės makės“ batutų parkas, bus laidomi spalvingi aitvarai, vyks mini futbolo turnyrai, įvairios edukacijos, veiks karaokės erdvė ir lauks saldėsiai.

Vakarėlis su žinomais atlikėjais

Visas tris dienas Kauno erdves užpildys muzikos garsai – įvairaus amžiaus ir muzikos skonių melomanams suplanuota daugiau kaip dešimt pasirodymų. Kauno Santakos parko Didžiojoje muzikos scenoje skambės populiarių Lietuvos ir užsienio atlikėjų bei grupių dainos, muzikinės improvizacijos, didžėjų kuriami ritmai.

Šventės pradžią paskelbs Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su solistais. Jie atliks elektroninės muzikos programą „Feel The Future“. Įspūdingas lazerių šou kvies pasigrožėti ir nerti į ateitį.

Tikra vakarėlio kulminacija taps elektroninės šokių muzikos žvaigždės Sigala pasirodymas. Brito kūriniai „Youtube“ platformoje renka šimtus milijonų peržiūrų, o gyvi pasirodymai užkuria šokių aikšteles.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Su gimtadieniu Kauną taip pat sveikins pasaulinio garso žvaigždė – pianistas, virtuozas Robert Wells (Švedija) su programa „Rhapsody in Rock“, elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Saulės kliošas“, „Proflame“ ir Evgenya Redko.

Šventę vainikuos vieno populiariausių šalies atlikėjų Justino Jaručio pasirodymas.NAUJAUSI KOMENTARAI

giliai

giliai portretas
dzin.

tam Re

tam Re portretas
andante vafliuro pederanto

Opvalus

Opvalus  portretas
>to lukka, jei nebus Cicieno niu tikrai neisiu aba Minedo ,ka situ neiperka ?
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių