Kaune vyks diskusija apie miesto gynybą ir pasirengimą ekstremalioms situacijoms

  • Teksto dydis:

Trečiadienio vakarą Kaune vyks diskusija „Kaip gintume Kauną?“, kurioje bus aptariamas pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms ir karo atvejui.

Dalyviai diskutuos apie civilinę gynybą, komendantūrų sistemą, medicinos sektorių, tarpinstitucinį bendradarbiavimą, pranešė organizatoriai.

„Šių dienų geopolitinėje arenoje susiduriame su vis didėjančiomis grėsmėmis ir neapibrėžtumu, kuris verčia mus susimąstyti ne tik apie bendrą nacionalinį saugumą, bet ir atskirų bendruomenių atsparumą, – pranešime cituojamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas. – Ruošimasis galimoms krizinėms situacijoms ir karui yra būtinas veiksmas, užtikrinantis, kad, susidūrus su iššūkiais, visuomenė galėtų veikti koordinuotai, o žala gyventojų gyvybei ir infrastruktūrai būtų minimizuota.“

Pasak jo, įgyvendinant prevencines priemones, rengiant pilietinę visuomenę ir valstybės institucijas, didinamas bendruomenių pasiruošimas ir išlikimo galimybės bei demonstruojama vienybė ir ryžtas prieš potencialius agresorius.

Pasak vieno iš diskusijos iniciatorių, Kauno miesto tarybos opozicijos lyderio Pauliaus Lukševičiaus, „nė vienas planas karo metu neveikia 100 proc., tačiau yra labai blogai neturėti jokio plano.“

Renginys bus pradedamas Kauno miesto savivaldybės direktoriaus pranešimu „Kauno miesto savivaldybės pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms ir karo metu“, po kurios seks diskusija.

Joje, be L. Kasčiūno, trumpus pranešimus skaitys Lietuvos šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis, vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas ir Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai, Skubios medicinos klinikos vadovas profesorius Kęstutis Stašaitis.

Renginyje taip pat dalyvaus krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kariuomenės atstovai, šiomis temomis besidomintys Kauno miesto gyventojai, tarybos nariai.NAUJAUSI KOMENTARAI

to As

to As portretas
esate perduotas policijai

viena tokia

viena tokia portretas
Prasidėjus karui, civiliams visada yra sudaroma galimybė evakuotis. Todėl nėra ko čia diskutuoti - civiliai pasitraukia, kariškiair policininkai gina miestą.

Anonimas

Anonimas portretas
Nereikia jokios gynybos , Lietuvoje jau visko yra kad perimtų jos valdymą..Nesuprato dunduliai kas vyksta.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių