Kauniečiai stebisi: Kalniečių parko takeliai – tarsi apšaudyti

  • Teksto dydis:

Miestiečiai atkreipė dėmesį, jog Kalniečių parko takeliai nusėti rudomis dėmėmis. Praeiviai juokavo, kad kažkas takelius iš kažko apšaudė ir paliko tokias dėmes. Tačiau specialistai nurodė kitą priežastį ir tai nėra brokas.

Portalo kauno.diena.lt skaitytojai pasidalijo pastebėjimais apie Kalniečių parko takelius. Pasak jų, jau kurį laiką asfaltuotuose takeliuose matosi rudos dėmės. Jų nenuplauna nė lietus. Kauniečiai svarstė, ar jos atsirado, nes kažką žmonės padarė ir taip juos sugadino, ar tai yra koks nors gamybos brokas.

„Dažnai vaikštinėju miesto parkuose ir už akių užkliuvo tai, kad Kalniečių parko takeliai tiesiog nusėti rudomis dėmėmis. Iš pradžių galvojau, kad gal kokie vaikai su petardomis juos apšaudė, nes matosi toks tamsesnis ir apvalesnis taškas bei nuo jo tarsi šleifas nuėjusi kiek šviesesnė ruda dėmė. Tačiau jei būtų iš ko nors apšaudyti tie takeliai, tai juk po lietaus nusiplautų, o čia nieko. Tokių dėmių ypač daug arčiau S.Žukausko gatvės einančiuose takuose, tačiau yra ir pagrindiniame take, tačiau čia jų mažiau“, – teigė į redakciją parašiusi kaunietė.

Portalas kauno.diena.lt pasidomėjo, nuo ko asfaltuotuose takuose galėjo atsirasti tokios dėmės. Kalbinti specialistai nurodė, kad į paviršių iškilusios dėmės nelaikomos darbų broku. Jos atsirado dėl technologinių procesų, tačiau tako dangos kokybei neturi reikšmės.

„Gali būti, kad kasant karjere žvyrą, į jį patenka geležies elementų. Patekus į asfalto mišinį, vėliau geležis pradeda rūdyti ir ji gali pasimatyti. Tačiau tai nelaikoma defektais. Jei asfaltas pradėtų trūkinėti ar didėtų skylės, tik tokiu atveju būtų laikoma, kad yra atliktas brokas“, – sakė miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienaKalniečių parkastakeliaidėmės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ernestas

Ernestas portretas
Na realiai tai privalo būti laikoma defektu, nes neatitinka savo tiesioginės paskirties. Asfalto gamintojas privalo įvertinti karjero tiekiamo užpildo kokybę ir joje teiktino sieros kiekio vertę.

Onutė

Onutė portretas
Oi,oi koks jautrumas,o jau kokie visi protingi,patarimų duoda,peikia.Kai buvo viskas purvina,duobės ,buvo gerai.Dabar kai viskas sutvarkyta blogai,žiūrėkit nenualpkit.

Ne taip yra..

Ne taip yra.. portretas
Netikusios išvados. Vaikystėje darydavom petardas iš magnio miltelių ir kalio permanganato. Nuo "bombioškių" nesureagavusio KMnO4, jam sušlapus ir liko dėmės...
VISI KOMENTARAI 29

Galerijos

Daugiau straipsnių