Kauno meras apie obeliską: buvę ir esami pareigūnai – tikrai laimingi

  • Teksto dydis:

Kaune atidengtas prieštaringai vertintas obeliskas Lietuvos policijai. Vieniems atrodo, kad paminklų mieste per daug ir veltui švaistomi pinigai, kitiems – tai pagarbos simbolis. Per 215 tūkts. eurų miestui kainavęs obeliskas išdygo Laisvės alėjoje, priešais atidarytą atnaujintą Vyriausiąjį policijos komisariatą. Plačiau – LNK reportaže.

„Tai bus papildomas traukos objektas. Manau, visai gražus“, – kalbėjo mergina.

„Gal nereikėjo. Manau, kad per daug pinigų išleista“, – sakė vyras.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako – kilus pasipiktinimui, trūko aiškesnės komunikacijos.

„Visuomenė visada viską vertina. Tik reikia priimti teisingus sprendimus. Neįtiksi kiekvienam. Tačiau dauguma buvusių ar esamų policijos pareigūnų tikrai laimingi“, – sakė Kauno meras V. Matijošaitis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Idėja pastatyti obeliską kilo policijos veteranams.

„Per 33 nepriklausomybės metus, taikos metu žuvo net 36 policijos pareigūnai, keli šimtai sužalotų. Norint pritraukti darbuotojų į mūsų gretas, tikrai reikia rūpintis žmonėmis. Jiems reikia garantijų, pagarbos. Norime pagerbti tuos, kurie dirba ir kurie išėjo užtarnauto poilsio“, – sako Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Navickas.

Obeliskas Kauno savivaldybei kainavo per 215 tūkst. eurų. Dalį pinigų miestas atgaus, tačiau, kokia suma surinkta, neatskleidžiama.

„Policijos veteranų asociacija taip pat buvo atidariusi rėmimo sąskaitą, kur visi norintys galėjo ir vis dar gali aukoti. Yra surinkta tam tikra lėšų suma, kuri bus pervesta, padovanota savivaldybei“, – sakė Kauno savivaldybės kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Kultūros paveldo departamentas iš pradžių nederino projekto šioje vietoje, esą jis čia netiko. Tačiau savivaldybės paveldosaugininkai sako, kad nėra geresnės vietos.

„Stovime priešais Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią, kuri paskirta mūsų jėgos struktūroms – kariškiams ir policijai. Manau, kad ta vieta parinkta labai logiškai ir puikiai tinka“, – sakė S. Rimas.

Skulptorius sako, kad obelisko viršuje matosi Jogailaičių kryžiai, kokius pareigūnai turi ant uniformų.

Pasak policijos generalinio komisaro, bendruomenė obeliską vertina vienareikšmiškai. Tai – pagarbos ženklas.

„Matomai, tai bus tam tikra simbolinė vieta, kurioje pareigūnai galės prisiekti, kur pareigūnai bus apdovanojami, pagerbiami“, – sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Kartu su obelisku, atidarytas ir atnaujintas Vyriausiasis policijos komisariatas Kaune. Čia išsaugotos kultūros vertybės. Jis tapo ne tik pagrindine policijos darbo vieta, bet ir savotišku atviru visuomenei muziejumi. Viena įdomiausių detalių – išsaugota autentiška areštinė.

Atnaujintame pastate pirmą kartą visi kriminalinės policijos specializuoti daliniai dirbs po vienu stogu. Įrengta beveik 300 darbo vietų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Kas su tais kauniečiais negerai. Už bibio akmenį mokėt 250 tūkstančius pinigų jiem ok? Ten tas žymusis šikinykas 5 kart mažiau kainavo. Ką dar sugalbos? Medinę putką už 300 tūkst? Idiotai..

Keista matyti

Keista matyti portretas
Simbolika visiškai neatitinka paskirties! Dvigubas kryžius tiktų kovų už laisvę dalyviams, bet ne... patys žinote, kas bananais vaišino ir kuriame rūsyje laikė. Bent jau vieta parinkta tinkamai: kur kacapai buvo stabą pastatę, ten ir šis...

Ką jūs norit

Ką jūs norit portretas
Pastatė stulpą, atminti, kad buvo (?) toks dalykas, kaip policija, o gal mentūra, nesupaisysi. Buvo ir neliko? Jei neliko, stulpas būtinas, kaip ir kitiems kritusiems paminklus stato.
VISI KOMENTARAI 88

Galerijos

Daugiau straipsnių