Kauno rajono bendruomenių pagerbimo vakare į sceną kilo aktyviausi

  • Teksto dydis:

„Kauno rajono bendruomenės yra kūrybingos, aktyvios ir pilietiškos. Tai – galinga jėga“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas gruodžio 6 d. Raudondvario dvare vykusiame bendruomenių padėkos vakare. Meras pabrėžė, kad bendruomenės yra demokratinės savivaldos pamatas, be jų indėlio ir darnaus bendradarbiavimo su vietos valdžia neįsivaizduojama savivalda.

Jauna tradicija

Aktyviausių bendruomenių apdovanojimai Kauno rajone rengiami antrus metus iš eilės. Savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja, vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas Asta Tamonienė pasakojo, kad kandidatus apdovanojimams šešiose kategorijose siūlė bendruomenių nariai, organizacijos, įstaigos ir pakaunės gyventojai. Iš viso buvo pateiktos 54 anketos, pasiūlyti 33 kandidatai.

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) pirmininkė Eglė Juozapavičienė pastebėjo, kad bendruomenių judėjimas įgauna pagreitį. „Visi stengiamės, kad Kauno rajonas būtų gražesnis, o mūsų gyvenimas – prasmingesnis“,– kalbėjo bendruomenininkų lyderė.

Šiemet Kauno rajone įsikūrė keturios naujos bendruomenės, telkiančios Sergeičikų kaimo, Rokų seniūnijos, Margininkų ir Mastaičių kraštų žmones. Iš viso Kauno rajone veikia 72 bendruomeninės organizacijos, įvairioms jų programoms šiemet buvo skirta beveik 700 tūkst. eurų.

E. Mališausko nuotr.

Tęstinės ir naujos iniciatyvos

Įgyvendinta daug tęstinių projektų ir iniciatyvų, kurios padeda gražinti aplinką, didinti gyventojų užimtumą, gerinti gyvenimo kokybę. Šiemet pirmą kartą buvo surengti pedagoginių ir psichologinių žinių kursai, kuriuos baigę penkiolika bendruomenininkų galės organizuoti vaikų vasaros stovyklas ir neformalų darbą su jaunimu.

Bendruomenės yra demokratinės savivaldos pamatas, be jų indėlio ir darnaus bendradarbiavimo su vietos valdžia neįsivaizduojama savivalda.

Viena efektyviausių bendruomenių įtraukimo į savivaldos reikalus formų yra dalyvaujamasis biudžetas. Savivaldybės ir aktyvių bendruomenių pastangomis pagražėjo Kulautuva, Vandžiogala, Liučiūnai, Babtai, Bubiai, Domeikava, Raudondvaris, Karmėlava, kiti miesteliai.

Renginio dalyviai išgirdo dar vieną gerą žinią: Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centras „Židinys“ ir Lapių miestelio bendruomenės centras gavo Kauno kogeneracinės jėgainės paramą, kuri leis viešosiose erdvėse įrengti daugiau laisvalaikio infrastruktūros objektų.

Bendruomeniškiausia: renginio vedėjas E. Stancikas Vandžiogalos bendruomenės apdovanojimo už iniciatyvas ir susitelkimą atsiimti pakvietė seniūną Jurgį Bukauską. / E. Mališausko nuotr.

Kam atiteko titulai

Vakaro kulminacija tapo aktyviausių bendruomenininkų apdovanojimai. Metų bendruomenės titulas už iniciatyvas ir susitelkimą atiteko Vandžiogalos bendruomenei. Šiemet, įgyvendinus du projektus, pagražėjo šio miestelio viešosios erdvės.

Už gyventojų įtraukimą į bendruomenės veiklas apdovanota ilgametė Liučiūnų bendruomenės pirmininkė, ūkininkė Marytė Rastauskienė, kuriai publika plojo atsistojusi. Paklausta, kokia yra jos didžiausia svajonė, bendruomenės vadovė nusišypsojo: išvalyti tvenkinuką.

Metų aplinkosaugos iniciatyvos kategorijoje pagerbta saulės elektrinę įsirengusi Pagynės kaimo bendruomenė. Metų kultūros iniciatyva paskelbtas „Steampunk“ festivalis, kurį surengė Sąnašos bendruomenė. Socialinių iniciatyvų srityje pasižymėjo vaikų dienos centrą įveiklinusi Linksmakalnio bendruomenė. Sveikos gyvensenos iniciatyvų srityje geriausia pripažinta apleistą stadioną atgaivinusi Pažėrų krašto bendruomenė.

Akademijos bendruomenės centro vadovams dėkota už projekto „Muzikos sala“ įgyvendinimą, judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno rajono skyriui – už mobilaus jaunimo centrą, Adomui Brazauskui – už diskgolfo populiarinimą bendruomenėje, Vyčiui Mantrimavičiui – už savanorišką veiklą ir jaunimo telkimą organizuojant Lapių tvarumo festivalį.

Su šventinėmis dovanėlėmis į renginį atvyko ir Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius, pažadėjęs remti vietos bendruomenes sveikais produktais ir pagalbiniais darbais.

Vakaro dalyvių nuotaiką kaitino operos solistai Egidijus Bavikinas, Ona Kolobovaitė ir duetas „Du Donatai“. Renginį vedė Egidijus Stancikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Dziugu uz tas rajono bendruomenes.Labiausia inponuoja V.Makunas ,Jo dideli darbai ZMONEMS .Bravo V.Makunui.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių