Kauno taryboje patvirtinti svarbūs komitetai: leis užtikrinti darbų kontrolę

Kontrolės komitetas, Etikos ir Antikorupcijos komisijos padeda savivaldybės tarybai skaidriai dirbti. Nors pagal įstatymus šie komitetai turėjo būti patvirtinti per du mėnesius nuo pirmojo tarybos posėdžio, jie pradeda veikti tik dabar, keliomis dienomis pradelsus terminą.

Pradelstas terminas

Minėtos komisijos ir komitetas patvirtinti keliomis dienomis pradelsus įstatymuose numatytą terminą. Kitus komitetus miesto taryba sudarė dar pirmojo posėdžio metu.

„Jei komitetai nebūtų sudaryti, turėčiau savivaldybės tarybai rašyti reikalavimą, kad įgyvendintų įstatymo nuostatas. Šiuo atveju, nors ir buvo pradelstos kelios dienos, tačiau sprendimo projektai buvo parengti ankščiau ir darbotvarkėje patvirtinti praėjusią savaitę, todėl dabar galima pasidžiaugti, kad komitetai visgi buvo sudaryti“, – aiškino Vyriausybės atstovas Kauno apskrityje Andrius Cechanavičius.

Dėliojami pirmi darbai

Opozicijos atstovai laidė kritikos strėles, kad Kontrolės komitetų bei Etikos ir Antikorupcijos komisijų sudėtis Kauno taryboje patvirtinta tik dabar ir stebėjosi, kad ankstesniuose posėdžiuose šiems klausimams nebuvo skirta laiko. Priminsime, kad naujoji taryba darbus pradėjo balandį.

„Kodėl komitetai nebuvo sudaryti anksčiau, aš kažkokių rimtų argumentų negirdėjau, tai gal tiesiog vyrauja principas nepritarti viskam, ką siūlo opozicija. Aišku, reikia žiūrėti dabar ir komitetai tikrai turės darbo. Savivaldybėje tikrai yra, ką tirti. Užsiimsime pagrindinių klausimų, susijusių su viešaisiais pirkimais, nagrinėjimu. Padaryti viešųjų pirkimų reviziją yra didelis darbas, reikės įsivertinti ir STT išvadas. Tačiau stengsimės rasti bendrą sutarimą nepaisant to, jog komitete bus ir „Vieningo Kauno“ žmonių“, – kalbėjo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė Adrijana Filinaitė.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Mažumoje dirbančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovai taip pat jau rikiuoja darbus. „Kontrolės komitetas privalo būti įsteigtas visose savivaldybėse. Kodėl du mėnesius nebuvo sudaryta, manau, tik dėl organizacinių klausimų, o ne dėl politinių nuostatų. Manau, kad per ketverius metus Kontrolės komitetui tikrai bus darbo. Reikės žiūrėti, kaip naudojamas savivaldybės turtas, lėšos. Taip pat reikės nagrinėti gyventojų skundus dėl savivaldybės administracijos veiksmų. Manau, kad dirbsime konstruktyviai ir dalykiškai“, – kalbėjo Kontrolės komiteto narė Audronė Jankuvienė.

Taryba patvirtino, jog Etikos komisijai vadovaus konservatorė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Antikorupcijos komisijai – A. Filinaitė, o konservatorė Jurgita Kupčinskienė bus atsakinga už Kontrolės komiteto veiklą.NAUJAUSI KOMENTARAI

taaip

taaip portretas
užsimaskavęs Kauno putkinas myli vaikučius, bučiuos pilvukus :DDD

:)

:) portretas
lgbt surengs protesto paradą.

Fui

Fui portretas
kaip šlykštu būtų sėdėti šalia besočio dvokiančio krabo. Fui fui fui..
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių