Laikantis aukštesnių reikalavimų stojantiesiems, studentų skaičius augo tik KTK

  • Teksto dydis:

2021 metų stojimo rezultatai į aukštąsias mokyklas parodė, kad daugiau nei šimtmetį inžinierius ruošianti Kauno technikos kolegija (KTK) tapo, bene, patraukliausiu studentų pasirinkimu, net ir sugriežtinus reikalavimus stojantiesiems.

Kolegija taikė aukštesnius reikalavimus stojantiesiems

Šįmet bendrajame priėmime LAMA BPO prašymus studijuoti pateikė ir bent vieną pageidavimą įrašė 26 442 brandos atestatą turintys asmenys. Tai beveik 4 tūkst. mažiau nei 2020 metais.

Net ir mažėjant stojančiųjų skaičiui, siekdama išlaikyti aukštą studijų kokybės kartelę, Kauno technikos kolegija visiems stojantiesiems į valstybės nefinansuojamas vietas taikė aukštesnius reikalavimus nei numato Mokslo ir studijų įstatymas. Nepaisant tokių sugriežtintų reikalavimų, pirmakursių pasirinkusiųjų Kauno technikos kolegiją skaičius šiemet išaugo ir ji tapo vienintele aukštąja mokykla, kuri sugebėjo pritraukti daugiau studentų kolegijų tarpe taikydama aukštesnius reikalavimus.

KTK nuotr.

Kauno technikos kolegijos direktoriaus Nerijaus Varno teigimu, šių metų rezultatai – tikrai džiuginantys.

„Šįmet paaugome net 14 proc. ir šiuos rezultatus pasiekėme laikydamiesi aukštesnių reikalavimų į valstybės nefinansuojamas vietas nei numato Mokslų ir studijų įstatymas. Taigi tai, ką planuoja įgyvendinti Vyriausybė po kelerių metų, t. y. suvienodinti reikalavimus į valstybės finansuojamas ir į valstybės nefinansuojamas vietas, sėkmingai išbandėme šiemet. Aukštesnius reikalavimus taikėme ir pernai.

Tai didelis įvertinimas mums iš stojančiųjų pusės ir įrodymas, kad einame teisingu keliu. Darome reikalingus sprendimus ir turime potencialą augti. Priėmimo sąlygose Lama BPO netaikėme išlygų, papildomų balų, nenuolaidžiavome nei sau, nei savo studentams, todėl, net ir padidinę kartelę, problemų neturėjome. Džiugu, kad studentai vertina mūsų studijų kokybę ir renkasi KTK. Labai svarbu – pasirengimas studijoms. Juk nuo to, kokius valstybinius brandos egzaminus VBE pasirenka abiturientai, priklauso jų galimybės studijuoti.

Šiais metais iš viso VBE laikyti pasirinko 27 539 asmenys. Pasirinkusių laikyti matematikos, anglų kalbos ir lietuvių kalbos ir literatūros VBE santykinė dalis pastaraisiais metais gana stabili, visgi pasirinkusių informacinių technologijų ir fizikos yra mažiau kaip 10 proc. nuo bendro laikančiųjų VBE skaičiaus, o chemijos VBE – netgi mažiau kaip 5 proc. Toks abiturientų pasirinkimas neleidžia bendrai augti stojančiųjų skaičiui į Lietuvos pramonės ir visos ekonomikos raidai svarbias studijų kryptis“, – sakė jis.

Tikime, kad jauni žmonės yra sąmoningi, atkreipia dėmesį ne tik į skambius pavadinimus, bet ir į tai, ko reikia darbdaviams.

KTK pritraukia 30 proc. visų būsimų Lietuvos inžinierių

Kolegijos vadovas džiaugiasi, kad ne tik Kauno technikos kolegija buvo tarp populiarių studentų pasirinkimų, bet paaugo ir pačių inžinerinių studijų populiarumas.

„Tikrai smagu matyti, kad pamažu pradeda augti inžinerinių studijų populiarumas. Tai, žinoma, vyksta neatsitiktinai: apsukas didina šalies ekonomika, rinkoje matome statybų bumą, kasdien auga elektromobilių ir žaliosios energijos populiarumas, Kaune plečiasi mūsų ir užsienio investuotojų įmonės. Darbdaviai graibsto aukštųjų mokyklų studentus jau karjeros mugių metu, retas kuris neturi viliojančio darbo pasiūlymo dar studijuodamas. Be to, kartu su verslu daug dirbame populiarindami tokias studijas ir supažindindami jaunus žmones su inžinierių karjeros perspektyvomis.

Žvelgiant į skaičius, matome, kad 2020 m. kolegijose inžinerijos studijas rinkosi 1212 stojantieji, o 2021 m. – 1360. KTK įvertinimas yra ir tai, kad 25-30% visų šių studentų kasmet pasirenka Kauno technikos kolegiją“, – džiaugiasi KTK direktorius.

KTK nuotr.

KTK studijų programos – tarp populiariausių pasirinkimų

Tarp populiariausių TOP10 valstybės finansuojamų studijų programų kolegijų sektoriuje šįmet yra net dvi Kauno technikos kolegijos studijų programos. Trečioje vietoje atsidūrė Automobilių techninis eksploatavimas (77 valstybės finansuojami studentai) ir septintoje pozicijoje Statybų inžinerija (61 valstybės finansuojamas studentas).

„Tiek Automobilių techninis eksploatavimas, tiek ir Statybos inžinerija yra vienos populiariausių mūsų studijų programų, kurios yra nuolatinės Lietuvos TOP10 populiariausių studijų programų dešimtuko dalyvės.

Trečioje vietoje pagal populiarumą kolegijoje šįmet atsidūrė Autotransporto elektronika, ketvirtoje – Elektronikos technika, kuri išgyvena pakilimą ir augo daugiau nei 40 proc., o TOP5 užbaigia Elektros energetika, kuri kasmet vis maloniai nustebina, kadangi pastaraisiais metais rodo gerą rezultatą.

Kaip perspektyvius pasirinkimus taip pat galima išskirti Orlaivių mechanizmų techninį eksploatavimą ir Avionikos sistemų inžineriją. Nors pandemija pakoregavo aviacijos sektoriaus rezultatus, tačiau tai vienas labiausiai atsigaunančių sektorių.

Stabiliai dideliu absolventų poreikiu pasižymi ir Medžiagų apdirbimo inžinerija bei Kelių inžinerija. Tai programos, kurios darbdavių pagalba yra populiarinamos, kadangi darbo rinkoje matomas ženklus specialistų trūkumas. Tad tikime, kad jauni žmonės yra sąmoningi, atkreipia dėmesį ne tik į skambius pavadinimus, bet ir į tai, ko reikia darbdaviams, kur sąlygos dirbti, realizuoti save ir užsidirbti yra geriausios ir atsakingai renkasi savo būsimą karjeros kelią“, – sako KTK direktorius N. Varnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dirbanti

Dirbanti portretas
Ši kolegija nesivaiko pigaus populiarumo tarp abiturientų, prisikurdama madingų studijų programų, bet jau daugiau kaip šimtmetį rengia tik inžinierius

TIESA

TIESA portretas
TAI RIMTA MOKSLO ĮSTAIGA,KURI JAU PARUOŠĖ NE VIENĄ 1000 GERŲ SPECIALISTŲ,SVEIKINAME.

kauniete

kauniete portretas
Tiesiog sveikintina. Ši kolegija saugo savo prestižą nuo Nepriklausomybės laikų.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių