„Laisvė šviečia. Radarom. Kaunas“: suliepsnojo žvakių širdis

Gausiai, bet ne taip kaip prieš dvejus metus, kai rusai su ginklu įžengė į ukrainiečių žemes, šeštadienio vakarą į Vienybės aikštę rinkosi miestiečiai, Kaune šaknis įleidę, čia besimokantys, dirbantys ir kuriantys ukrainiečiai.

Iniciatyvos „Laisvė šviečia. Radarom. Kaunas“ organizatoriai Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto ir kitų Kauno aukštųjų mokyklų studentų atstovybės, trečius metus kvietė parodyti savo solidarumą ir palaikymą tebekovojančiai Ukrainai. Tradiciškai, susibūrimą pradėjo bendruomenės  „Šešios trim“  bėgikai. Startavę 18 val. nuo Vyčio paminklo prie Kauno pilies, po pusvalandžio su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis jie pasirodė Vienybės aikštėje, kur lūkuriavo minia žmonių.

„Ačiū tiems, kurie atėjo, kurie nepabūgo tikrai šiltesnio oro nei 2022-aisiais ir  2023 metais. Ačiū tiems, kurie rado laiko, kurie mato ir jaučia, kad tai yra  svarbu“, – žvelgdamas į susirinkusiuosius Lietuvos studentų sąjungos Garbės narys Mindaugas Reinikis džiaugėsi, kad į Vienybės aikštę susirinko labai įvairi publika.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Aplink liepsnojančią širdį prie scenos būrėsi ir vyresnio amžiaus kauniečiai, ir jaunimas, ir maži vaikai.

„Renginys tapo tradicija. Viena vertus smagu, kad žmonės eina, kad kalba ir kažką daro, bet liūdna, kad karas vyksta ir dėl to mes čia renkamės. Norėčiau, kad kitąmet atėję į Vienybės aikštę mes kalbėtume ne apie karą, ne apie netektis, o apie laisvą Ukrainą ir jos žmones“, – kalbėjo susibūrimo dalyvė kaunietė Aistė.

Gerokai retesnės nei anksčiau miestiečių gretos liūdino studentę, kaip ir vis dažniau tautiečių lūpose pasigirstančios kalbos. Kažkam Lietuvoje per daug Ukrainos vėliavų, kažkas pavargo nuo karo.

„Matosi, kad žmonės priprato prie to, kas vyksta Ukrainoje. Gerokai sumenkęs aukojimas tą akivaizdžiai rodo. Praėjusiais metais per akciją „Radarom“, jei neklystu, buvo paaukota apie 14 mln. eurų, šiemet suma kur kas kuklesnė. Žmonės, atsisakykite kavos puodelio, kurį kasdien perkate degalinėje ar kavinėje ir perveskite Ukrainos kovotojams“, – į tautiečius kreipėsi Aistė.

Žmonės, atsisakykite kavos puodelio, kurį kasdien perkate degalinėje ar kavinėje ir perveskite Ukrainos kovotojams.

Tik šįryt iš Ukrainos į Lietuvą grįžusi poetė, dramaturgė Dalia Tarailienė antrino studentei. Kiekvienas euras, anot jos, tai išgelbėta gyvybė, todėl skaičiuodama paskutines valandas iki akcijos „Radarom“ pabaigos, vakaro viešnia susirinkusiuosius nuo scenos ragino nesiliauti aukoti.

„Atvykus aš nuėjau į Maidaną, nusilenkti „Dangaus šimtinei“. Tarp tos milžiniškos vėliavų ir vėliavėlių jūros pamačiau ne tik skausmo išraišką, bet begalinę viltį, ryžtą,  drąsą ir tvirtą pasakymą: mūsų nenugalės, mūsų neparklupdys. Šiandien mes irgi stengiamės kiek įmanydami paremti Ukrainą akcijomis ir šis telefono numeris yra labai iškalbingas. Norėčiau pasakyti tiems, kurie vaikosi paskalų, nepasitiki, kur nueina parama  ir kaip liaudis sako, ieško sliekų ant asfalto. Taip, aš savo akimis mačiau, kai pirmieji 50 rinkinių buvo atiduoti Ukrainos kariams. Jie be galo dėkingi, nes kiekvienas antidronas yra kario garantija į gyvybę. Dabar Gavėnia, todėl pabandykim šiek tiek papasninkauti malonumuose ir visa tai paaukoti Ukrainai“, – D. Tarailienė kvietė nebūti savanaudžiais.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Už akcijos metu surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai. Paketą sudarys naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas. Vienas saugaus kario paketas kainuoja 7,5 eurų. Akcijos internetiniame puslapyje skelbiama, kad jau surinkta daugiau nei 5,6 mln. eurų. Praėjusiais metais Lietuvos žmonės paaukojo daugiau nei 14 mln. eurų.


Šiame straipsnyje: RADAROMakcija Laisvė šviečiakaras Ukrainojeparama Ukrainai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių