Laisvės alėjoje – ilgas kaimynų stalas ir pasirodymų gausa: Kaunas pradėjo švęsti gimtadienį

Laisvės alėjoje išstatyti stalai, patiestos baltos staltiesės, ant jų – vaišės, o aplink skambantys muzikos akordai – tai tradicija tapusios „Kiemų šventės“ nuotaika, skelbianti Kauno gimtadienio pradžią.

Ilgas stalas

Penktadienį vakare įvairios miesto bendruomenės susėdo prie bendro kaimyniško stalo ir pradėjo švęsti Kauno dienas. „Kiemų šventė“ Laisvės alėjoje vyksta nuo 2017-ųjų metų, kuomet šią idėją sugalvojo menininkas Vytenis Jakas. Dalyvių šventėje vis daugėja, bendruomenių stalas ilgėja.

Šiemet stalai išdėlioti atkarpomis: nuo šv. Mykolo Arkangelo įgulos bažnyčios (soboro) iki S.Daukanto gatvės, kita atkarpa – iki Maironio gatvės, ir paskutinė, bet tokia pat žaisminga ir svarbi – iki E.Ožeškienės gatvės.

Organizatoriai skaičiavo, kad Laisvės alėjoje buvo užsiregistravę dešimtys bendruomenių, kurios planavo išdėlioti apie 150 stalų. Nors iš pradžių atrodė, jog lietus nuplaus „Kiemų šventę“, tačiau miestiečiai kritulių neišsigando ir džiugiai pradėjo švęsti, vaišinti kitus gardžiai kvepiančiais pyragaičiais ar rankų darbo skanėstais bei gira.

Susipažinti ir pabūti

Prie stalo prisėdusios ir susipažinti pakvietusios Kauno ponios ir ponai tikino, kad „Kiemų šventei“ labai ruošėsi, specialiai dėliojo gėlių kompozicijas, kepė pyragus, rinko balčiausias staltieses.

Štai bendruomenė „Žemės širdis“ į Laisvės alėjos kaimynų vakarienę atvyko net iš Garliavos. Galvas pasipuošusios gėlių vainikais moterys kalbėjo, kad su šalia sėdinčiais kaimynais dar nespėjo susipažinti, bet tikrai reikės tai padaryti.

Nuotaikos fantastiškos, nes dabar gegužė – žydėjimo metas, tokia graži žaluma, visi šypsosi, skamba muzika, tad tiesiog nuostabu.

„Nuotaikos fantastiškos, nes dabar gegužė – žydėjimo metas, tokia graži žaluma, visi šypsosi, skamba muzika, tad tiesiog nuostabu. Bendruomenė ir yra ta, kai tau ko nors pritrūksta, kažkas tau padeda. Taip ir pas mus. Vieniems pritrūko žydinčių žiedų, kiti iš savo sodų nuskynė ir nupynė vainikus, darbščiomis rankelėmis padaro darbą“, – kalbėjo bendruomenės narė Aurelija.

Netoli Maironio gatvės pasitiko ant stalų sudėto knygos, šalia skaityti kviečiantis slibinas ir aplink stalą susėdusios žaviosios kaunietės.

„Visada kyla klausimas, kaip atrodyti ryškiais kitų organizacijų kontekste ir svarbiausia visada turėti santykį su žmonėmis, kurie eina pro šalį. Mūsų šių metų tema – kas būtų, jei biblioteka būtų jūsų vaikų auklėtoja, todėl šiandien esame kaip Merės Popins ir norime paskatinti visus skaityti ir ateiti į pasimatymą su knyga“, – šventiškai pasidabinusi Kauno apskrities viešąją biblioteką pristatė jos kultūrinių renginių organizatorė Kristina Vainiūtė.

Lėlių teatras prie stalo pasisodino ir savo geriausius draugus – lėles. Šį kartą kompaniją palaikė spektaklio „Romeo ir Džiuljeta“ herojai.

„Jie labai tiko į temą. Kadangi pas mus dabar vyksta festivalis, tai kiek vėliau prie stalo prisės daugiau svečių. Atsinešam puikią nuotaiką, visi šypsosi, oras puikus“, – prisistatė teatro atstovė Jolanta.

Laisvės alėjoje buvo galima sutikti ir žmonių su negalia bendruomenę, patogiai įsitaisiusi prie šventinių stalų. Buvo ir tokių, kurie tarsi pasidarė vakarienę tik savo šeimai, mat prie nediduko staliuko sėdėjo po kelis žmones.

Dar kiti pabandė pabendrauti su kuo daugiau organizacijų ir bendruomenių narių, tad kaip kokie pakeleiviai keliavo nuo vieno stalo prie kito. Už smagų pokalbį buvo atsidėkota puriu keksiuku ar šviežiomis braškėmis.

Pasirodymų gausa

„Kiemų šventės“ nuotaiką kūrė ne tik patys dalyviai, nesustoję plepėti su kaimynais, bet ir įvairūs atlikėjai, kūrybinės bendruomenės. Specialiai įrengtose scenose pasirodė atlikėjai, vietomis muzika sklido ir iš Laisvės alėjos balkonų. Skaičiuojama, kad Laisvės alėjoje sukurta daugiau kaip 70 pasirodymų.

Muzikos ritmai kaimyniškai vakarienei suteikė tikriausią pozityvo užtaisą. Šventės muzikos virpesiais ir geru skambesiu rūpinosi atlikėjai ne tik iš Lietuvos. Šiemet kaip niekad gausu ir tarptautinių pasirodymų. Mūsų šalyje apsistoję Ukrainos menininkai taip pat pažėrė staigmenų, štai rengti eilių skaitymai, kauniečiai supažindinti su ukrainietiška muzika.

Kokia šventė be šokių. Tarp baltomis staltiesėmis padabintų stalų šokio žingsneliu sukosi Kauno šokio teatras „Aura“, menų mokyklos ar vietos bendruomenių kolektyvai. „Kiemų šventės“ dalyviai galėjo artimiau susipažinti ir su mieste veikiančiais teatrais, kitais šokių kolektyvais, apsikeisti kontaktais su Kauno bendruomenių nariais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Manau puiki šventė,o gal kaip kuriems geriau tie lbgt iškrypėlių eisenos.

na va, veidmainiai

na va, veidmainiai portretas
alio, juk karas vyksta, negana to - Vilniuje lgbt praidas net 5 dienas tūsintis ruošiasi, kur sąžinė?

nu

nu portretas
straipsnyje niekur neradau parašyta ka Matijošaitis ir jo šokanti šiknalaižių aplinka pagamine atsinešė. Ar jie tik pasifotkinti atėjo? Galėjo nors ant stalo pašokti ar iš kokio torto iššokti.
VISI KOMENTARAI 30

Galerijos

Daugiau straipsnių