Mažumos valanda: kas domino Kauno politikus?

Pakeitus Vietos savivaldos įstatymą, kartą per pusmetį turi būti sudaryta galimybė rengti mažumos valandą. Antradienį ne opozicijoje esantys Kauno politikai galėjo savivaldybės administracijai, merui ir vicemerams užduoti įvairius rūpimus klausimus.

Infrastruktūros projektai

Šioje kadencijoje jau antrą kartą po tarybos posėdžio surengta mažumos valanda. Joje – įvairių, vieni su kitais nesusijusių klausimų gausa. Tiesa, iš anksto pasiruošti atsakymų nebuvo galimybės, tad dalis klausimų nebuvo pilnai atsakyti.

Domėtasi, kiek pabrango „Mokslo salos“ projektas. Administracijos direktorius Tadas Metelionis patikino, kad visų objektų sąmata keitėsi, tad ir „Mokslo sala“ – ne išimtis. Visgi, tikslius skaičius pažadėta klausiantiesiems atsiųsti paštu.

Robertas Kaunas atkreipė dėmesį į Vaišvydavos bendruomenę, kuri prašo atsižvelgti į infrastruktūrą – takelius, apšvietimą ir pan. Pasak T. Metelionio, Vaišvydavoje suplanuota mokyklos rekonstrukcija, rengiamas techninis projektas sutvarkant karjerą ir šią zoną padaryti rekreacine. Taip pat, pasak administracijos direktoriaus, rengiamas projektas ir tvarkyti pagrindinę Vaišvydavos gatvę.

Kazimieras Rimeikis klausė apie Gedimino gatvės ir Laisvės alėjos plytelių kokybę, mat nemažai jų ištrupėję. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras teigė, kad iš po žiemos atsiradę defektai Gedimino gatvėje bus artimiausiu metu sutvarkyti. Laisvės alėjos ištrupėję šuliniai taip pat bus tvarkomi, keičiant technologiją, kad ateityje tokia problema nesikartotų.

Opozicijos nariai taip pat domėjosi ir Tunelio gatvės bei Dainų slėnio tvarkymo darbais, ar bus spėta iki Dainų šventės. T. Metelionis patikino, kad yra rangovų pažadas Dainų slėnį sutvarkyti iki šimtmečio šventės. Tunelio gatvės atkarpa iki Radvilėnų plento taip pat bus sutvarkyta.

Vitas Lendraitis klausinėjo apie mažų emisijų zoną Senamiestyje bei kada prasidės Rotušės aikštės rekonstrukcija. P. Keras pažymėjo, kad įranga jau sumontuota ir veikia, o tarifai bus svarstomi gegužės mėnesio tarybos posėdyje. Rotušės aikštės techninis projektas laukia patvirtinimo ir per kelias savaites tikimasi turėti statybų leidimą, o statybas pradėti rudenį.

Aurimo Barkausko nuotr.

R. Kaunas iškėlė idėją, kad miesto viešajame transporte būtų galimybė atsiskaityti bankine kortele. Miesto savivaldybės atstovai pažymėjo, kad tikrai rengiamasi sudaryti galimybę už važiavimą miesto autobusais ar troleibusais atsiskaityti ir kitais būdais.

T. Metelioniui teko atsakyti ir dėl Aleksoto inovacijų parko. Operatoriaus rinkimui konkursas bus skelbiamas šiemet arba kitais metais. Taip pat jis nurodė, kad ruošiamasi pasirašyti dvi sutartys, tad bus užpildytas visas pastatas.

Susidomėjimas ledo arena

Adrijana Filinaitė kėlė klausimą dėl senosios ledo arenos, esančios Aušros gatvėje, uždarymo ledo sporto šakoms. Kiti opozicijos atstovai antrino, esą šis ledo rūmų klausimas nebuvo derintas su įvairiomis federacijomis.

Vicemeras Andrius Palionis teigė, kad žiemos sporto šakos persikelia į naujus Kauno ledo rūmus. Sudėjus sporto mokyklų grafikus, nemažinant jų treniruočių laiko, visos veiklos esą telpa naujuose, Kovo 11-osios gatvėje įsikūrusiuose ledo rūmuose.

A. Filiniatė dar papildomai klausė, kaip bus užtikrintas parkavimas ties naujaisiais Kauno ledo rūmais, nes ir dabar automobiliai vos telpa, mat čia statosi ir tie, kurie atvyksta į „Girstučio“ baseiną. T. Metelionis pažymėjo, kad stovėjimo aikštelė ties šiais objektais ir taip nėra maža, tačiau bus bandoma raginti lankytojus atvykti viešuoju transportu. Taip pat svarstoma padaryti riboto stovėjimo aikštelę, reguliuoti automobilių srautus.

Opozicijai rūpėjo ir sporto komplekso Aleksote statybos. Pasak savivaldybės, netoli Valstybinės mokesčių inspekcijos planuojamas objektas jau baigiamas projektuoti, o statybos leidimą ketinama gauti po maždaug mėnesio.

Kiti rūpimi klausimai

Audronė Jankuvenė pasidžiaugė, kad Kaunas investuoja į paliatyviąją slaugą, tačiau jai rūpėjo parkavimas prie K. Griniaus slaugos ligoninės. Administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė nurodė, kad čia bus įrengta daugiau nei 260 vietų.

Domėtasi ir narkotikų prevencijai skirtomis lėšomis. Miesto atstovai teigė, kad kasmet finansavimas šiai programai didėja, tai apima ir vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas.

Egidijus Stancikas teigė, kad lopšelių-darželių vadovai susiduria su situacija, kuomet maisto produktus perka per perkančiąsias organizacijas, taip nepažeidžiami valgiaraščiai, tačiau už sutaupytus pinigus gali pirkti tik maisto produktus ir tada juos perka brangiai. Taip esą švaistomi pinigai. Pasak E. Stanciko, sutaupytus pinigus vadovai galėtų nukreipti į kitas problemas.

„Įstatymo koreguoti mums dar nėra suteikta teisė. Bet informacija nėra tiksli. Kiekviena įstaiga pateikia poreikį, kuris jiems reikalingas. Visa tai nuperkama ir papildomai jokių produktų neturėtų pirkti. Jei yra poreikis, produktai nuperkami centralizuotai“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotoja E. Andriuškienė.

Atkreiptas dėmesys į lauko kavinių plotus – ar viskas gerai, kai jie užima pusę tako. Be to, pasak opozicijos atstovų, Kaune nesusitvarkoma su naktinių barų keliamu triukšmu. Miesto atstovai patikino, kad lauko kavinių plotas – iš anksto suderintas. Jei kyla kokių pažeidimų, Viešosios tvarkos skyrius taiko nuobaudas, tačiau tai nėra didelė problema. P. Keras dėl triukšmo taip pat nurodė, kad yra galiojančios taisyklės, garso normos, tad jei yra nusiskundimų, visada policija ar Visuomenės sveikatos centras gali atlikti patikrinimų. Nors, anot administracijos direktoriaus pavaduotojo, dažnai yra daugiau skundų, nei realių problemų.

Aurimo Barkausko nuotr.

Mažumos valandos metu Ralfui Romeikai rūpėjo turistų srautai, tad klausė, ar „Kaunas IN“ gaus didesnį finansavimą miesto reklamai. T. Metelionis tikino, kad turistai skatinami įvairiais būdais. Ypač juos vilioja nauja infrastruktūra, tokia kaip stadionas, kuris pritrauks tūkstančius žmonių į pasaulinio lygio koncertus. Be to, miesto atstovai pažymėjo, kad kai Kaunas buvo Europos kultūros sostinė, tuomet turistų buvo gerokai daugiau, o dabar esą grįžtama prie įprastų skaičių.NAUJAUSI KOMENTARAI

"Nenugalimoji"

"Nenugalimoji" portretas
Janutienės bobų bokso klubas.

Anonimas

Anonimas portretas
o ar pardavė meras gamyklą kaliningrade ar tik gandus paleido nes rusyne soveršeno sekretno apie pardavima nes kalbos kad gali būt gandai.

Ponai tvarkytojai

Ponai tvarkytojai portretas
Didieji miesto tvarkytojai,kada sutvarkysite gatvių šulinių dangčius,kad nebildėtų,kaip pravažiuoja automobilis?Nemuno gatvėje atliktas kapitalinis remontas,bet po to remonto,šulinių dangčiai taip bilda nuo važiuojančių mašinų,kad reikia gyventojams užsikimšti ausis.Laisvės alėjos gale,prie bildančio dangčio stovėjo užsieniečiai,filmavo,įrašinėjo garsą ir niekaip nesuprato,kam to reikia.Aš,paklaustas atsakiau,kad tai statybininkų nemokšiškuno pavyzdys.Jie pakraipė galvas,ir nesupratę nukulniavo tolyn.
VISI KOMENTARAI 35

Galerijos

Daugiau straipsnių