Mokyklų konsolidacija: Kaune pradeda veikti Lietuvos inžinerijos kolegija

Jungiamos Kauno technikos ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos. Nuo liepos 1 d. jos oficialiai virsta Lietuvos inžinerijos kolegija.

Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministras dr. Justas Nugaras per spaudos konferencijoje, surengtoje Daugirdo amfiteatre, kalbėjo, jog Vyriausybei inicijavus kolegijų reformą buvo nutarta, kad geriausias sinerginis rezultatas bus sujungus šių dviejų minėtų kolegijų potencialą ir turimą įdirbį.

„Labai tikslinga, kad inžinerinę sritį stipriname būtent Kauno regione. „Investuok Lietuvoje“ ir kitos institucijos sako, kad būtent Kauno regione investicijos plėsis labiausiai, ir čia inžinerijos stiprinimas bus strategiškai reikšmingas“, – dėstė J. Nugaras.

Jis paminėjo, kad Vyriausybė Kaune planuoja investuoti 4 mln. eurų į mokslo ir studijų infrastruktūros atnaujinimą, į potencialo sustiprinimą. „Didžiausias akcentas, bent jau kiek girdėjau iš kolegijos, – į elektronikos dalį, kas bus kritiškai naudinga Kaunui“, – teigė J. Nugaras.

Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis pastebėjo, kad inžinieriai yra itin paklausūs specialistai. „Iš miesto vienintelis lūkestis – kuo daugiau pritraukit, kuo daugiau ugdykit, o mes tikėsimės, kad kuo daugiau atvykusiųjų į Kauną studijuoti čia liks gyventi, dirbti ir leisti laisvalaikį“, – sakė A. Palionis.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos prezidentas Tomas Prūsas, prakalbęs apie viziją „Lietuva – inžinerijos šalis 2030“ akcentavo, kad mes esame drąsūs, gražūs, todėl reikia ambicingesnio iššūkio.  Apibūdinimas „inžinerinė šalis“ savyje talpina kūrybingumą, gebėjimą kurti daiktus, aplinką ir t.t., kad gyvenimas būtų turtingesnis, geresnis, išmanesnis ir įdomesnis.

Labai tikslinga, kad inžinerinę sritį stipriname būtent Kauno regione.

„Būkim inžinierių tauta! Būkim tokie, kurie uždirbsim sau, kursim miestui, Lietuvai, garsinsime Lietuvą pasaulyje. Inžinerinė pramonė šiai dienai sukuria 5 proc. BVP, bet generuoja net 20 proc. eksporto!“ – atkreipė dėmesį T. Prūsas.

Kauno technikos kolegijos direktorės dr. Linos Girdauskienės ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriaus dr. Remigijaus Bakio teigimu, jungiamų kolegų bendruomenės dėl laukiamų pokyčių nusiteikę pozityviai, nes atsiveria dar daugiau galimybių, tarp kurių – ir naujos tarpdisciplininės studijos.

„Naujasis mūsų šūkis – tvarioji inžinerija, kur žmogus, technologijos ir gamta veikia išvien. Mūsų kolegijai – jau daugiau nei šimtas metų, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijai – beveik šimtas metų. Inžinerijos kelias – tas, kuriuo jau ėjome šimtmetį, ir tikimės, kad šiuo keliu toliau eisime sėkmingai“, – kalbėjo L. Girdauskienė.

Edgaro Cickevičiaus nuotr.

Ji pridūrė, kad naujosios kolegos identitetas paremtas biomimika, mokslu, modelių, sistemų ir gamtos elementų pritaikymu, siekiant išspręsti sudėtingas žmogaus problemas.    

Tarp naujosios Lietuvos inžinerijos kolegijos tikslų – išsaugoti turimas ir plėsti kompetencijas, specialistų, atliekamų tyrimų ratą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Manau, reikia ne tik inžinierių, bet ir menininkų, kultūros darbuotojų, nes gali grėsti riboto technokratinio mąstymo įsigalėjimas.

Dalyvis

Dalyvis portretas
Truputį juokinga, bet į kadrą daugiausia papuolė pagalbinis personalas. Dėstytojai dirbo su būsimais studentais ir mažai jų dalyvavo renginyje

D.

D. portretas
O tamstai, "šypsenėle", iki šitų, kaip sakote, "bobų" , ko gero kaip pėsčiomis iki Mėnulio...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių