Mugės savaitgalis: Laisvės alėją užtvindė pramogos ir naujas derlius

  • Teksto dydis:

Penktadienį nuo ryto Laisvės alėjoje netrūko veiksmo. Kol vieni Rudens mugės dalyviai dar tik pradėjo įsikurti, kiti jau tauškė su pirkėjais ir į jų krepšius krovė įvairiausias gėrybes bei įdomybes.

Mugė neatsiejama nuo šurmulio, muzikos, edukacijų ir, žinoma, tautinio paveldo produktų, tautodailės ir dailiųjų amatų gaminių, juvelyrikos, drabužių, barankų, lašinių, kitų maisto produktų.

Šiųmečio renginio tema – „Lietuvos regionai ir tautinės bendrijos Kaune“. Dalyvių stalai driekiasi nuo E. Ožeškienės g. iki Soboro.

„Kaip ir kasmet, mugėje dalyvauja Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacijos atstovai. Tradiciškai bus kepamas šakotis, pristatoma duona, medus, turės ir naminio alaus su paveldo sertifikatais“, – vardijo mugę organizuojančios „Sukurta LT“ vadovas Darius Straigis.

Vieni ankstyvi smalsautojai pasakojo, kad kol kas tik atėję nusižiūrėti, ko gero yra. Kiti teigė, kad jų pasirinkimas per muges nesikeičia jau daug metų: įsigyti sūrių, duonos ir suvenyrų dovanoms.

„Užsisakysiu internetu, nes neturėsiu, kaip parsinešti“, – išsirinkusi, kurio medaus norėtų, sakė viena kaunietė, ilgai neužtrukusi prie gyvasmedus.lt palapinės.  

„Kur čia tie paukščiai?“ – dairėsi keliomis atžalomis vedina jauna mama. Organizatoriai, vardindami pramogas vaikams, buvo užsiminę ir apie naminius paukščius. Antys, žąsys ir t.t. laikinai turėjo būti apgyvendinti netoli Vytauto paminklo. Perpiet vaikai ten kol kas galėjo pasigrožėti ir pajodinėti poniais.

Muzikinio teatro sodelyje dar ketvirtadienį akį traukė scena. Veiksmas joje prasidės penktadienio vėlyvą popietę. Vėliau numatytas mugės atidaromasis koncertas su džiazo ir svingo grupe „The Shoekillers Band“ bei su lindyhopo šokėjais.

Jeigu jau prasiėjote per mugę ir galvojate, kad jau viską pamatėte, galvokite iš naujo. Gero oro prognozės ir įvairūs koncertai, pasirodymai numatyti visą šeštadienį ir sekmadienį. Pavyzdžiui, rytoj nuo 11 val. prie Nacionalinio Kauno dramos teatro koncertuos viduramžių muzikos grupė „Hansanova“. „Simboliška, kad viduramžiais per muges, turgaus aikštėse grodavo būtent tokie kolektyvai“, – pastebėjo viena renginio organizatorių Ona Peičiūtė.

Nepamirškite, kad mugės metu ribojamas automobilių eismas A. Mickevičiaus g. (atkarpoje nuo K. Donelaičio g. iki Kęstučio g.) ir Maironio g. (atkarpoje nuo K. Donelaičio g. iki Kęstučio g.).

Šiandien minima diena be automobilio, tad ne tik į mugę, bet ir visur kitur raginama vykti visuomeniniu transportu, kuris Kaune šią dieną – nemokamas.

Mugės programa:

http://kaunomuge.lt/programa/NAUJAUSI KOMENTARAI

Aja

Aja  portretas
Vakar buvom.Senai Kaunas buvo toks linksmas .Zmones laimingi,muzika,prekiu gausa.Programa puiki. Svarbiausia visi su gera nuotaika. Daugiau tokiu renginiu .Valio Kaunui

tos pačios

tos pačios portretas
...prekės kaip Urmo bazėje, tik Laisvės alėjoje labiau smirda rytietiškais smilkalais, kurie tikriausiai irgi jau prie mūsų tautiško paveldo priklauso? Tiesa, girdėjau, kaip cepelinais prekiaujanti lietuvaitė aiškino, kad už prekybos vietą 3 mx3 mugės rengėjams sumokėjo netoli 200 eurų. Todėl už vieną cepeliną ima po 3 eurus, ir tai dar kažin, ar žaliavos atsipirks. Žodžiu, savivaldybė duoda plotą (valstybinės žemės, tarp kitko) kažkam neblogai pasidaryti pinigo. Taip sakant, "konkurso laimėtojui", o šiam visai nesvarbu, ar ką nors uždirbs tie, kuriems jis plotelius pernuomavo, nes žiūrėtojų - daug, perkančių - mažoka. Prekiautojai sako, kad Vilniuje per Kaziuką mugėj vietos pigesnės...

Ole

Ole portretas
Rudens mugė??? Kas tai?
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių