Namus puošia šimtametės rankdarbiai

  • Teksto dydis:

Kauno rajono savivaldybė turi gražią tradiciją sveikinti 100 metų sukaktį mininčius žmones. Balandžio 17 d. paminėti garbingo jubiliejaus savivaldybės komanda vyko į Karmėlavą, kur gyvena jubiliatė Zofija Mikalauskaitė-Jaruševičienė.

100-ojo gimtadienio proga senolę sveikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius, Karmėlavos seniūno pavaduotoja, einanti seniūno pareigas Agnė Mozerienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė.

„Gyvenimo kelyje buvo visko – ir didelio džiaugsmo, ir netekties skausmo, bet jūs nepraradote optimizmo ir meilės gyvenimui. Linkiu sveikatos, sielos ramybės ir šviesaus džiugesio sklidinų dienų“, – jubiliatę sveikino Š. Šukevičius.

Zofija gimė balandžio 17 d. Butkūnų kaime Kupiškio rajone (Panevėžio apskritis), ūkininko šeimoje. Tėvas valdė 29 ha žemės. Šeimoje augo trys dukterys: Elena, Zofija ir Vaclova. Vyriausia dukra Elena turėjo padėti tėvams valdyti ūkį, o jaunėlės buvo išleistos į mokslus.

1950 m. Zofija Mikalauskaitė baigė Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakultetą. Įgijo mokslinio agronomo specialybę ir daug metų dirbo Žemėtvarkos projektavimo institute, o 1964 m. pradėjo dėstyti Žemės ūkio buhalterinės apskaitos technikume. Išleido į gyvenimą 90 auklėtinių, kurie, pasak jubiliatės dukros, labai mylėjo ir vertino savo dėstytoją, daug metų ir įvairiomis progomis rašydavo jai laiškus. Išėjusi į pensiją Zofija dirbo Prekybos ir pramonės rūmuose.

Zofija užaugino sūnų Kęstutį ir dukrą Audronę, pas ją į Karmėlavos seniūniją 2004 m. su vyru atvyko gyventi. Ilgaamžė turi du anūkus ir du proanūkius. Senolė labai didžiuojasi savo vaikais ir anūkais. Anūkas Almantas – fizikos mokslininkas, dirba ir gyvena Australijoje, o anūkas Justas – saulės elektrinių gamybos įmonėje Vilniuje.

Šimtametės dukra patvirtino, kad mamos atmintis gera, sveikata puiki, tik silpniau girdi. „Mama visą gyvenimą užsiėmė rankdarbiais, siuvinėjimu, buvo labai darbšti“, – rodydama mamos darbus pasakojo dukra Audronė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių