Padeda mokiniams siekti geresnių rezultatų

  • Teksto dydis:

Lietuvos švietimo sistemą beveik keleriems metams sukausčiusi pandemija tiek vaikus, tiek jų tėvus ir pačius mokytojus privertė atsigręžti į nuotolinį ugdymą ir jo teikiamas galimybes. Pandemijos įkarštyje Kauno rajono savivaldybė pasirinko bendradarbiauti su verslu, t. y. papildomo mokymo platforma Mokosi.lt.

Savivaldybės specialistai džiaugiasi, kad sprendimas atsigręžti į profesionalių korepetitorių teikiamas paslaugas jau spėjo atsipirkti.

Nuotolinių konsultacijų poreikis ypač sustiprėjo prieš 2020-ųjų brandos egzaminus. Tuomet abiturientai svarbiausiems žinių patikrinimams turėjo ruoštis nuotoliniu būdu, namuose, dažnai – savarankiškai.

„Prieš egzaminus pagalvojome, kad reikia pasitelkti nuotolinio mokymo galimybes. Ne visi mūsų mokytojai turėjo konsultavimo patirties, tad pradėjome ieškoti, ar galima tokią paslaugą kur nors įsigyti. Paieškojome internete ir konkurso būdu pasirinkome platformą Mokosi.lt“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Iš pradžių tai buvo konsultacijos tik grupėms, kai visi abiturientai nustatytu laiku galėdavo prisijungti prie užsiėmimų ir jų klausyti. Šiemet žengtas dar vienas žingsnis – dabar kiekvienas abiturientas pats gali pasirinkti, kokios srities gebėjimus ir žinias nori pagilinti, ir jungtis prie jam skirtų nuotolinių konsultacijų.

„Vaikams yra neaiškūs skirtingi dalykai, mokiniai patys gali pasirinkti temas ir su kokiais lektoriais nori padirbėti. Matome, kad tai veikia – mokinių pasiekimai pagerėjo, rezultatai dar geresni, nei tikėjomės“, – teigė vedėjas.

Šiemet žengtas dar vienas žingsnis – dabar kiekvienas abiturientas pats gali pasirinkti, kokios srities gebėjimus ir žinias nori pagilinti, ir jungtis prie jam skirtų nuotolinių konsultacijų.

Mokosi.lt yra vienintelė Lietuvoje visiškai automatizuota papildomo ugdymo platforma, kurioje mokiniai patys gali išsirinkti mokytoją, tinkamą pamokai laiką (pamokos vedamos visomis savaitės dienomis nuo 9 iki 21 val.) ir nurodyti pamokos temą. Visi užsiėmimai yra individualūs. Pamokas galima užsisakyti metams į priekį arba reikiamą užsiėmimą užsisakyti tai pačiai dienai. Mokosi.lt unikalumas – nėra ilgalaikių sutarčių ir įsipareigojimų mokiniams.

Praėjusiais mokslo metais Kauno rajono savivaldybė iš dalies finansavo visų dalykų užsiėmimus tik abiturientams. Šiais mokslo metais šia galimybe gali pasinaudoti 10–12 klasių mokiniai. Savivaldybė finansuoja po 10 eurų kiekvienos individualios pamokos. Vidutinė pamokos kaina platformoje yra 17 eurų, kitaip tariant, mokiniui finansuojama didžioji pamokos kainos dalis. Mokinys gali išsirinkti mokytis bet kurį mokomąjį dalyką ir nebūtinai – vieną.

Kauno rajono savivaldybės pavyzdžiu šiemet seks dar bent aštuonios savivaldybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

pieštukas

pieštukas portretas
na , jei mokytoja tokia kaip foto - tada tikiu !

Žaliakalnietis

Žaliakalnietis portretas
Eilinė krabagalvinė propoganda ir nieko daugiau...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių