Gyventojai stoja prieš nelegalų medžių kirtimą rekreaciniame miške: pjauna viską

Į „Kauno dienos“ redakciją ketvirtadienį paskambino Kauno rajono, Radikių kaimo gyventojai ir nurodė, kad sunkioji technika niokoja rekreacinę miško zoną. Pasak vietinių, leidimai išduoti tik kirsti tuopas, tačiau žemėn krenta ir spygliuočiai, ir kiti medžiai.

Pagalbos šauksmas

Ketvirtadienį Radikių gyventojai stojo ginti šalia namų augančio miško. Pasak vietos gyventojų, sunkioji technika pjauna visus medžius iš eilės.

„Prie mūsų nelegaliai kerta medžius. Gal gali kas nors pagelbėti? Kvietėme policiją, ji buvo atvykusi, sakė, kad perduos gamtos apsaugai. Policija jau išvažiavo, tai kirtėjai nestabdo, atvažiavo ir sunkioji technika, kad viską būtų galima kuo greičiau išvežti. Čia yra rekreacinė zona, kerta storiausius medžius. Mums sakė, kad išduotas leidimas pjauti tuopas, bet jie šluoja ir pušis, ir egles. Sveiki medžiai krenta žemyn“, – nurodė vietos gyventojas Remigijus, pridūręs, kad visas veiksmas vykta Radikiuose, Mėnulio gatvės pradžioje.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Pasak pašnekovo, vietiniai savo jėgomis bando stabdyti darbus. Netrukus į redakciją parašė dar keli asmenys ir atsiuntė nuotraukas, kuriose matyti, kad buvo nukirsti medžiai, kurių kamieno skersmuo – nuo 30 iki maždaug 55 cm. Tai rodo, kad išpjauti brandūs medžiai. Be to, matyti, kad kelmai neišpuvę, nepažeisti, tad tikėtina, kad medžiai dar galėjo ilgai žaliuoti.

Žodžiu, ėmėsi savavališkų veiksmų, už kuriuos teks atsakyti.

Teks atsakyti

Kauno rajono savivaldybės atstovai patvirtino, kad kirsti visų medžių nebuvo leista, tad dabar bus siekiama, jog miško savininkai atlygintų padarytą žalą.

„Ką tik kalbėjau su Domeikavos seniūne Lina Mišeikienė, kuri yra įvykio vietoje. Pasak jos, vakar su savininku buvo kalbėta tik apie nuvirtusių tuopų pašalinimą, o šiandien jis pjauna viską iš eilės. Žodžiu, ėmėsi savavališkų veiksmų, už kuriuos teks atsakyti“, – portalui kauno.diena.lt sakė Kauno rajono mero patarėjas Edmundas Mališauskas.

Jis patikslino, kad leidimo medžiams pjauti, genėti šiuo adresu savivaldybė neišdavusi.

Regimanto Zakšensko nuotr.

„Pranešimas gautas šįryt, apie 9.25 val. Buvo nurodyta, kad Kauno r., Radikių k., vyrai pjauna medžius, galimai neturi leidimo. Atvyko policijos pareigūnai ir gamtos apsaugos departamento atstovai, kurie nustatė, jog dalį išpjautų medžių pjauti leidimo neturėjo, todėl bus išmatuota ir nustatyta padaryta žala. Aplinkybes aiškinasi gamtos departamento specialistai, todėl dėl daugiau informacijos reikėtų kreiptis į juos“, – komentavo Kauno Vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai patvirtino, kad ketvirtadienį gavo pranešimą apie minimą įvykį ir skubiai nuvyko į Radikių kaimą bei atliko patikrinimą.

„Nustatyta, kad kirtimas buvo vykdytas privačiame asmens sklype, kuriame, su sklypo savininko, žinia buvo neteisėtai iškirsti trys saugotini medžiai (du ąžuolai ir viena pušis). Departamento pareigūnai informavo sklypo savininką apie saugotiniems želdiniams taikomus kriterijus ir gresiančią atsakomybę už neteisėtą želdinių pašalinimą“, – nurodė aplinkosaugininkai.

Sklypo savininkui už neteisėtai iškirstus želdinius gresia administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 281 straipsnio 2 dalį (bauda nuo 180 iki 600 eurų). Taip pat bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala, kurią sklypo savininkas turės atlyginti.NAUJAUSI KOMENTARAI

AAAAA

AAAAA portretas
Keisti Jūs žmogeliai - vietoj to , kad padėkotumėt žmonėms , kurie , nelaukdami akivaizdžiai artėjančios nelaimės , kad jie pasirūpino Jūsų sveikata , turtu ar net galbūt gyvybe , jei tie keli visiškai supuvę ir pavojingai pakrypę medžiai , augantys net ne miško paskirties žemėje , kada nors būtų užvirtę Jums ar Jūsų vaikams ant galvų - va tada tai jau turėtumėt pagrindo ne tik piktintis , bet ir reikalauti teritorijos savininko atsakomybės - šiuo atveju būkit protingi ir pasakykite Jam ačiū . Nepadoriai ir labai nekompetentingai atrodo ir rašytojai - elementarų ūkinį mišką , kuriame jokia ūkinė veikla nėra ribojama , vadina rekreaciniu mišku , be leidimo fotografuoja ir viešina privačioje teritorijoje esančius asmenis .

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
TAIP KOVOJA SU TARŠA , O MEDŽIAI JUK META LAPUS , TAIP ŠIUKŠLINA , AR KADA KONSERVAI LIETUVAI DARĖ KĄ NORS GERO --TIK ŠIKA .

O Gentvilo

O Gentvilo portretas
,,kompanija,,kaip visuomet tik konstatuoja faktus ir medžių storį.
VISI KOMENTARAI 80

Galerijos

Daugiau straipsnių