Raudondvario pilyje pagerbti geriausi abiturientai

  • Teksto dydis:

Paskelbus šių metų brandos egzaminų rezultatus paaiškėjo, kad Kauno rajono abiturientų egzaminų vidurkis yra aukštesnis už Lietuvos vidurkį. Pedagogai džiaugiasi, kad atkaklus darbas su kiekvienu mokiniu padėjo pasiekti geresnių rezultatų nei pernai.

Liepos 17 d. aukščiausius įvertinimus gavę abiturientai, jų mokytojai ir artimieji buvo pakviesti į Raudondvario pilį, kur juos sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir vicemerė Raminta Popovienė, savivaldybėje švietimą kuruojantys specialistai.

„Žinios yra pagrindas tvirtai žengti į priekį. Linkiu, kad pasiekę aukštumas nepamirštumėte ir savo krašto, kuriame buvo jūsų kelio pradžia“, – kalbėjo meras, dėkodamas abiturientams, jų tėvams ir pedagogams.

Šiais metais septyni Kauno rajono abiturientai gavo 100 balų įvertinimus: šeši – anglų kalbos, vienas – biologijos. Trys šimtukininkai mokėsi Domeikavos (Alanta Skališiūtė, Kamilė Vasilenkaitė, Karina Volosenkovaitė), du – VDU Ugnės Karvelis (Paulius Rožukas, Urtė Banaitytė), po vieną – Karmėlavos Balio Buračo (Gytis Kaluževičius) ir Babtų (Gelmis Mačiukas) gimnazijose.

Šimtukus pelniusiems abiturientams V. Makūnas įteikė vardinius laikrodžius ir 200 eurų stipendijas. Renginį vedė aktorius Tomas Erbrėderis, muzikinius intarpus užpildė Kauno rajono meno mokyklos mokytoja, smuikininkė Paulina Daukšytė.

Dovana: šimtukus pelniusiems abiturientams įteikti vardiniai laikrodžiai ir 200 eurų stipendijos. / E. Mališausko nuotr.

Šiemet valstybinius ir mokyklinius brandos egzaminus Kauno rajone laikė 463 mokiniai. Kaip ir praėjusiais metais, daugiausia abiturientų laikė lietuvių kalbos (350), anglų kalbos (353), matematikos (321), biologijos (144) ir istorijos (142) brandos egzaminus.

Kauno rajono savivaldybės vadovus nudžiugino geri nutolusių gimnazijų mokinių pasiekimai. Babtų gimnazijos abiturientai šiemet buvo lyderiai pagal lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, chemijos egzaminų pasiekimus, šios mokyklos mokiniams gerai sekėsi ir anglų kalbos, matematikos, fizikos egzaminai.

Geriausiais anglų kalbos ir geografijos egzaminų rezultatais pasižymėjo Vandžiogalos gimnazija, matematikos ir informacinių technologijų – Čekiškės Prano Dovydaičio, biologijos ir fizikos – Garliavos Juozo Lukšos, chemijos – VDU Ugnės Karvelis gimnazijos.

Pakaunės abiturientai istorijos egzaminą išlaikė 99,25 proc. (Lietuvoje – 97,64 proc.), anglų kalbos – 98,9 proc.

Geografijos, chemijos ir rusų kalbos egzaminus išlaikė visi. Džiugina ir kiti tiksliųjų mokslų egzaminų rezultatai: fizikos egzaminą išlaikė 98,2 proc., biologijos – 97,86 proc., informacinių technologijų – 92,98 proc.

Kaip ir visoje Lietuvoje, matematikos egzamino rezultatai gerokai aukštesni nei pernai. Pakaunėje šiame egzamine dalyvavo 309 mokiniai, o išlaikė – 86,1 proc. (pernai 64,6 proc.).

Daugiausia abiturientų laikė lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – 350. Išlaikė 93,14 proc. Kauno rajono mokinių egzamino vidurkis yra aukštesnis už Lietuvos vidurkį (92,93 proc.).NAUJAUSI KOMENTARAI

Kiek galima

Kiek galima portretas
Merei eik pensijon, atsibodo tavo tas glušas mordeliuks...

67-ų abiturientas

67-ų abiturientas portretas
Mokslinčiai,nieko nepasakysi.Na ,o tam viduriniajam nuo mokslo net plaukai nuparko...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių