Samylų, Batniavos ir Užliedžių seniūnijos – saugiausios Kauno rajone

  • Teksto dydis:

Kasmet Kauno rajono savivaldybė kartu su Kauno apskrities policija vykdo projektą „Saugiausia Kauno rajono seniūnija“. Tokiomis 2023 m. pripažintos Samylų, Batniavos ir Užliedžių seniūnijos. Ši žinia paskelbta vasario 22 d. vykusiame Kauno rajono policijos ataskaitiniame susirinkime.

Renkant saugiausias seniūnijas, atsižvelgiama į seniūnų veiklą saugios aplinkos kūrimo ir puoselėjimo srityje, ar gyventojai yra aktyvūs kurdami saugią aplinką, koks nusikaltimų skaičius tose seniūnijose.

Remontuos nuovadą

Kauno rajono savivaldybė kartu su policija bendradarbiauja beveik dešimtmetį ir vykdo bendrą prevencinę programą „Saugus Kauno rajonas“. „Suvieniję jėgas galime ieškoti būdų, kaip kartu spręsti problemas, susijusias su nusikalstamumu, nesaugumu. Šie metai yra rekordiniai – prevencinei programai skirsime 2,5 karto daugiau lėšų nei pernai, 210 tūkst. eurų“, – pabrėžė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

150 tūkst. eurų numatyta Raudondvario policijos nuovados patalpų remontui. Bus perkamos vaizdo fiksavimo sistemos, kompiuterinė ir pažeidimų fiksavimo įranga, informacijos kaupimo įrenginiai, apranga policijos rėmėjams, įgyvendinama prevencinė priemonė „Narkotikams NE mokyklose“, organizuojama vaikų ir paauglių vasaros užimtumo stovykla.

Rodikliai gerėja

Pristatydama 2023 m. veiklos ataskaitą Kauno rajono komisariato viršininko pareigas laikinai einanti viršininkė Monika Puškovienė pabrėžė, kad palyginti su Lietuvos vidurkiu ir Kauno apskritimi, daugelis Kauno rajono policijos statistinių rodiklių yra žymiai geresni. Lietuvos nusikalstamumo rodiklis yra 1 575,5, o Kauno rajono – 1 219,6 (100 tūkst. gyventojų).

Pernai Kauno rajone užregistruota 10 proc. daugiau nusikalstamos veikos nei 2022 m. Tačiau tam įtakos turėjo aktyvus policijos darbas sulaikant asmenis, kurie disponavo ar platino narkotines medžiagas. Pakaunėje 2023 m. užregistruoti 36 narkotinių medžiagų platinimo atvejai (2022 m. – 21) , sugauti 87 asmenys, turėję psichotropinių medžiagų.

Komisariato vadovė pasidžiaugė, kad jau kelerius metus iš eilės Kauno rajone nebuvo nė vieno nužudymo, sunkių ir labai sunkių nusikaltimų įvyko taip pat nedaug.

Avaringiausios vietos

Policijai kelia nerimą išaugęs žuvusiųjų kelyje skaičius Kauno rajone: 2022 m. žuvo 7, o pernai – 10 eismo dalyvių (5 vairuotojai, 2 pėstieji, 2 keleiviai ir 1 darbininkas), 110 asmenų sužeista. Dažniausiai eismo įvykiai įvyko dėl per didelio greičio.

Avaringiausios vietos pakaunėje: Vytauto gatvėje Garliavoje, Vandžiogalos plente Domeikavoje ir Šakių plente Kačerginėje.

2023 m. registruoti 255 nepilnamečių padaryti teisės pažeidimai. „Sieksime šiais metais moksleivių daromų pažeidimų skaičių sumažinti 5 proc.“, – akcentavo viršininkė.

A. Puškovienė sakė, kad mokslo metų pabaigoje policija organizuos vienos savaitės socializacijos stovyklą „Junkis prie mūsų ir laiką leisk aktyviai“. Joje dalyvaus Kauno rajono švietimo ir ugdymo įstaigos, kurių mokiniai (14–17 metų) yra padarę daugiausia teisės pažeidimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių