„Vičiūnai Group“ skelbia parduosiantys visą verslą Rusijoje, bet yra sąlygų

  • Teksto dydis:

Potencialūs „Vičiūnai Group“ aktyvų Rusijoje pirkėjai išreiškė pageidavimą įsigyti visą grupės verslą Rusijoje, pabrėždami, kad fabrikas privalo būti funkcionuojantis: pilnu pajėgumu veikiančios gamybos linijos, išsaugotos darbuotojų bei specialistų darbo vietos, užtikrintas žaliavų tiekimas keliems mėnesiams į priekį po verslo įsigijimo.

„Ir mūsų, ir patarėjų iš tarptautinės profesionalių paslaugų įmonės EY nuomone, tai paspartins procesą, nes parduodama integruota struktūra, kurios nereikia skaidyti į atskiras dalis. Kita vertus, visi pirkėjai pageidauja, kad gamykla būtų veikianti, todėl mes esame priversti jau dabar papildyti žaliavų atsargas ir užtikrinti, kad gamyba vyktų. Siekdami kuo greičiau užbaigti sandorį ir visiškai pasitraukti iš Rusijos, mes nutarėme įvykdyti šį potencialių pirkėjų pageidavimą“, – sakė „Vičiūnai Group“ valdybos narys Dainius Matijošaitis.

Pasak jo, iškelta sąlyga grindžiama gamybai būtinų žaliavų ciklišku pirkimu. „Žaliavos pasiūla priklauso nuo žvejybos sezonų ir jei dabar nenupirksime reikalingų produktų, naujajam savininkui teks laukti kelis mėnesius, kol atsiras galimybė papildyti sandėlius ir vėl paleisti gamybą. Maža to, užsakytos bei paruoštos gamybai žaliavos transportavimas iki gamyklos užtrunka apie 50 dienų, dar mėnesį reikėtų pridėti, jei žaliavą reikėtų pasiruošti patiems. Žinodami tai, pirkėjai nori apsidrausti ir gauti veikiančią įmonę“, – pažymėjo D. Matijošaitis.

Pasak BIG 4 pardavimų konsultantų iš EY (Ernst&Young), „Vičiūnai Group“ verslo Rusijoje pirkėjas bus parinktas iki vasaros pabaigos.

„Pardavimo procesas vyksta sklandžiai ir intensyviai. Susitikimai su kandidatais pareikalauja itin daug laiko. Būsimi pirkėjai tikrina mūsų pateiktus duomenis ir mes nuolat susitinkame su jais įvairių detalių patikslinimui ir informacijos apsikeitimui“, – pridūrė D.Matijošaitis.

„Vičiūnai Group“ pabrėžia, kad išlaiko savo poziciją – verslo pasitraukimas iš Rusijos rinkos bus galutinis ir negrįžtamas ir taip pat primena, kad visa produkcija pateikiama prekybai Lietuvoje ar Ukrainoje yra pagaminta Europos Sąjungos šalyse esančiuose fabrikuose.

V. Matijošaitis: klauskite sūnaus

Kauno vadovas Visvaldas Matijošaitis, pirmadienį LSMU Kauno ligoninės Traumatologijos ortopedijos korpuso statybos pradžios renginyje žurnalistų paklaustas dėl pranešimo esą „Vičiūnų Group“ fabrikas Rusijoje ketina visu pajėgumu funkcionuoti iki vasaros pabaigos, paragino informacijos teirautis jo sūnaus.

Visvaldas Matijošaitis/Kauno miesto sav. nuotr.

„Įmonė nėra dėžutė, lagaminas, su kuriuo tu atvažiavai. Ten esi įdarbinęs daug žmonių ir šiuo metu vyksta tos įmonės paieškos, kas įsigis tą įmonę ir ar uždarinėti, ar neuždarinėti. Yra įsiskolinimai bankams, ten daug procesų, bet visa tai valdo audito kompanija „Ernst & Young“ ir mano sūnus. Aš šiek tiek esu atitolęs, tai geriau būtų klausimą užduoti tiesiai jam“, – pirmadienį žurnalistams teigė V. Matijošaitis.


Šiame straipsnyje: Viciunai GroupverslasRusijakaras UkrainojeVisvaldas Matijošaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių