„Vičiūnų“ gamyklą Kaliningrade įsigijusi įmonė D. Matijošaičiui klausimų nesukėlė

Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl „Vičiūnų“ gamyklą Kaliningrade įsigijusios įmonės, „Vičiūnai Group“ valdybos narys Dainius Matijošaitis teigia, kad jam pačiam informacija apie „Gruppa Okean“ įtarimų nesukėlė. Pasak jo, įstatinio kapitalo įnešimas šiuo atveju nėra būtinas, o įsteigti įmonę tokiam pirkiniui yra gana įprasta praktika ne tik Rusijoje.

„Ne (įtarimų duomenys apie įmonę nekėlė – ELTA). Lietuvoje, Vilniuje, Kaune ar kur kitur, beveik visada, kai didesnis NT objektas vystomas, beveik visą laiką jam įsteigiamas šviežias, naujas UAB. (...) Nebūtina įnešinėti įstatinį kapitalą ir tai, kad šviežia kompanija, nieko tai nekeičia“, – laidoje „ELTA kampas“ kalbėjo D. Matijošaitis.

„Akcininkai įneša savo dalį kaip paskolą, kuri automatiškai bankui įkeičiama, visos akcijos irgi įkeičiamos bankui ir jis valdo visą procesą, kas susiję su pinigais. Kad įsteigta šiam pirkiniui įmonė, nėra kažkokia neįprasta praktika, labai daug kas taip daro, ar tai Rusijoje, ar Lietuvoje, ar JAV“, – aiškino jis, pažymėjęs, kad galutiniai naudos gavėjai yra du verslininkai, „stovintys“ už minėtos įmonės.

Dainius Matijošaitis. A. Ufarto / ELTOS nuotr.

Rusijos leidinys „Kommersant“ skelbė, kad „Gruppa Okean“ gali veikti stambaus žuvies ir jūros gerybių importuotojo „Unifrost“ interesais, tačiau D. Matijošaitis to negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti. Jis pažymėjo, kad Lietuvos žiniasklaida renkasi cituoti Rusijos informacijos priemones tik tada, kai jose yra „šnekamos nesąmonės apie „Vičiūnus“.

Ar tai melas, ar tai išvedžiojimas, ar tiesa tikrai nepasakysiu, po antklodėmis, paklodėmis nelendu. Kas kieno statytinis ar giminaitis – mes šių namų darbų nepadarysime.

„Ar tai melas, ar tai išvedžiojimas, ar tiesa tikrai nepasakysiu, po antklodėmis, paklodėmis nelendu. Kas kieno statytinis ar giminaitis – mes šių namų darbų nepadarysime“, – teigė „Vičiūnai Group“ valdybos narys.

„Šis pletkas apie „Unifrost“ atėjęs iš tos pačios Rusijos. (...) Lietuvos žiniasklaidą tą, kas nepatogu, tai Rusijos žiniasklaidos necituoja, nes jie nesąmones šneka, bet kai apie „Vičiūnus“ kažkokį pletką išleido, tada priimame už gryną pinigą. (...) De facto, de jure ir visaip kitaip matome tuos du asmenis kaip pirkėjus, galutinius naudos gavėjus. (...) Tikrinome, jie nieko bendro neturi su sankcijomis“, – pažymėjo jis.

„Vičiūnai Group“ valdybos narys sakė prieš pusę metų nebetikėjęs, kad gamyklą Kaliningrade pavyks parduoti, tačiau, pridūrė jis, situacija pasikeitė derantis su ketvirtu potencialiu pirkėju.

„Jeigu nuoširdžiai, puse metų atgal, rudenį, kai jau ketvirtą bandymą (parduoti „Vičiūnų“ gamyklą Kaliningrade – ELTA) pradėjome, rankos buvo pakankamai nusvirę. Nebetikėjome, kad pavyks verslo pardavimas. Šimtus kartų didesnės kompanijos nieko sėkmingai nesugeba parduoti, kai kurie net neplanuoja parduoti“, – tikino D. Matijošaitis.

„Su jais pasiekėme tą etapą, gavome iš banko patvirtinimą, kad finansavimas užtikrintas, jog jie turi savo dalį, o bankas jiems likusią dalį sumoka. Šalyje buvo paleista programa vietiniams verslininkams geroms sąlygoms, 80 proc. duoda finansavimą bankas įsigyti verslą“, – kalbėjo jis.

D. Matijošaitis galiausiai teigė, kad už „Gruppa Okean“ „stovi“ du fiziniai asmenys, vietiniai verslininkai, kurių asmeniškai jis nėra matęs.

„Jiems automatiškai savos dalies ne tiek ir daug reikėjo, gavome visus dokumentus, du fiziniai asmenys, vieną moteriškę paminėjome spaudos pranešime (Mariją Bucharovą – ELTA), kuri yra ir akcininkė, ir direktorė, ji pas notarą viską pasirašinėjo, bet yra ir kitas fizinis asmuo, užsirašęs aš jį. Bet tai vietiniai kažkokie verslininkai, jų asmeniškai nei vieno nesu matęs, kaip ir nei vieno iš pirmų trijų pretendentų pirkti“, – sakė „Vičiūnai Group“ valdybos narys.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę įmonė patvirtino fabriką Kaliningrade pardavusi bendrovei „Ocean Group“.

Kaip penktadienį pranešė „Vičiūnų grupės“ atstovai, įmonė pardavė Kaliningrado srityje veikiantį fabriką ir septyniose valstybėse esančias logistikos bei prekybos įmones.

Rusijos bendrovė „Gruppa Okean“ šiuo sandoriu įgijo teisę naudotis VIČI prekiniu ženklu NVS šalių teritorijoje. Vengiant painiavos, skelbiama, jog lietuviškasis VIČI bus palaipsniui transformuojamas plečiant „Vičiūnai Group“ prekių ženklų portfelį.

„Vičiūnų grupė“ nurodo, jog šalių sutarimu sandorio vertė neskelbiama.

Įmonė nurodo, kad 2022 metų vasarą pradėjus pardavimo procesą preliminarius pasiūlymus perpirkti verslą buvo pateikę 15 pretendentų, iš kurių 8 buvo ne Rusijos bendrovės.NAUJAUSI KOMENTARAI

boba janutienė

boba janutienė portretas
Įsimylėjai Šiliauską?

krabų konservas

krabų konservas portretas
O Šiliauską, pateikusį daug siaubingos informacijos apie Matijošaičių šeimyną, gyvą ar matė kas?

genialus konservas

genialus konservas portretas
O Stepukonį gyvą ar matė kas?
VISI KOMENTARAI 96

Galerijos

Daugiau straipsnių