Vilkijoje atidarytas naujas slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

  • Teksto dydis:

Šiuos metus Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) pradeda atsinaujinęs. Savivaldybei suteikus daugiau kaip 370 kv. m patalpas, pačiame Vilkijos centre, šalia bažnyčios, įrengtas naujas slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius.

„Noriu pasidžiaugti visos jūsų komandos per tokį trumpą laiką pasiektais dideliais pokyčiais. Nors esame jauna savivaldybė, mūsų bendruomenėje yra žmonių, kuriems kasmet reikia vis daugiau dėmesio, pagalbos ir gydymo. Mes turime užtikrinti, kad slaugos ir palaikomojo gydymo reikalingi pacientai turėtų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus atitinkančias patalpas. Šiandien, atidarydami naują skyrių, galime drąsiai sakyti, kad padėti tvirti pamatai teikti šias paslaugas. Tai graži pradžia, orientuota į žmogų, kuriam reikia pagalbos“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Per pustrečio mėnesio patalpose atliktas remontas. Jo metu įrengta dešimt palatų su vandentiekiu ir kanalizacija, trys sanitariniai mazgai, trys dušo patalpos, procedūrų kabinetas ir kitos medicininei veiklai skirtos patalpos. Dauguma palatų yra dvivietės, viena vienvietė ir dvi palatos skirtos trims pacientams. Dalis palatų aprūpinta televizoriais ir šaldytuvais.

Skaičius: įstaigoje įrengtos septynios dvivietės, viena vienvietė ir dvi palatos, skirtos trims pacientams. / J. Kinderytės nuotr.

„Šios patalpos įrengtos su meile, yra jaukios ir tikiu, kad jose bus maksimaliai patogu leisti tą laiką, kuris dar likęs žmonėms“, – teigė Vilkijos PSPC direktorius Danas Bortkevičius.

Vienu metu naujajame slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje galės būti iki 20 pacientų. Palatose yra įrengta skubaus medicininio personalo iškvietimo įranga, kuri leis pacientams saugiai jaustis bet kuriuo paros metu.

Pacientus aptarnaus gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, medicinos psichologas, kineziterapeutas, ergoterapeutas.

Reikalingą medicininę įrangą ir baldus Vilkijos PSPC įsigijo ne tik už savo lėšas, bet ir sulaukė paramos iš Prancūzijos – padovanotos 43 medicininės elektrinės funkcinės lovos.

Patalpose įrengtos maitinimo, socialinės veiklos ir užimtumo terapijos erdvės, personalo persirengimo ir poilsio patalpos su reikalingais baldais. Patogesniam pacientų maitinimui ir aptarnavimui įsigyti termopadėklai su indais, kurie leis maistą tiekti individualiai kiekvienam pacientui. Skyriuje įrengtas ir veikia viešasis belaidis internetas, kuriuo galės naudotis tiek personalas, tiek pacientai.

Tai graži pradžia, orientuota į žmogų, kuriam reikia pagalbos.

Atnaujintos patalpos pritaikytos paveikslų, nuotraukų eksponavimui. Šiuo metu vyksta senosios Vilkijos fotoparoda.

Vilkijos PSPC iš viso dirba 89 darbuotojai, kurie rūpinasi daugiau kaip 5 tūkst. Kauno rajono gyventojų ir 70 slaugos ligoninės pacientų. Įstaigoje teikiamos šeimos medicinos ir odontologijos, slaugos ir palaikomojo gydymo, ambulatorinės slaugos paslaugos pacientų namuose, veikia Psichikos sveikatos centras.

Vilkijos PSPC taip pat džiaugiasi įsigytais dviem tarnybiniais lengvaisiais elektromobiliais, skirtais ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikiančioms komandoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

ats 2 pil

ats 2 pil portretas
matyt neteko slaugyti namuose. tokie skyriai išganymas, o ten slaugantys verti tik pagarbos.Sunkesnio darbo nėra

Ats pil

Ats pil portretas
Tai neguldyk ten savo artimo... jei tokiam skyriuje niekad nedirbai tai patylėk... suveža mirštančius ir nori kad daktarai dievais taptu ir namiškiam ilgiau tėvu pensijas taupytu.. matykit kasdien mirštančius žmones ... matysit kaip jausitės

Pil.

Pil. portretas
Marinimo,greitesnės mirties atėjimo namai, gal taip reikėjo įvardinti.Žinome kas dedasi tokiuose namuose ir slaugos gydymo įstaigose.Nereikia melo,nes žmonės žino kas vyksta juosė.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių