Ženklai draudžia net stabtelėti, bet gatvelė tapusi stovėjimo aikštele

Į redakciją kreipėsi Kauno senamiesčio gyventojai, neapsikentę ženklų nepaisančių ir automobilius parkuojančių, kur jiems patogiau, vairuotojų.

„Santakos gatvė vakarais virsta parkavimo aikštele, nors ženklai ten draudžia bet kokį automobilio stabtelėjimą“, – piktinosi gyventojai.

Jie pasakojo, kad kas vakarą nusidriekia ilgiausios automobilių eilės. Kai kurie transporto priemones palieka ir ant žalios vejos. „Jie ne tik pažeidžia Kelių eismo taisykles, bet įsigudrino automobilius parkuoti geriausioje Senamiesčio vietoje visiškai nemokamai. „Parkavimas Kaune“ šioje vietoje nedirba ir netikrina“, – teigė žmonės.

Skaitytojų nuotr.

Pasak gyventojų, policija kas vakarą pravažiuoja ir net nestabteli, nereaguoja į šią situaciją. „Taip, galime kas vakarą fotografuoti, suvedinėti kiekvieno automobilio duomenis į e-policija portalą, tačiau ar tai mūsų darbas? Kita vertus kiek tai užima laiko, kas kartą visus duomenis, datas, kelti iš naujo. Galbūt policija ar savivaldybės iniciatyva turėtų rasti būdą kaip suvaldyti šią situaciją? Nes ji tampa nebevaldoma, būna vakarų, kaip abi gatvelės pusės būna pristatytos automobilių, o negana to – drąsesni pradeda važiuoti per draudžiamus ženklus link parko, ypač jaunimas su motoroleriais, kurie išvis važiuoja dideliu greičiu tarp žmonių ir vaikų“, – teigė gyventojai.

Drąsesni pradeda važiuoti per draudžiamus ženklus link parko, ypač jaunimas su motoroleriais, kurie išvis važiuoja dideliu greičiu tarp žmonių ir vaikų.

Jie praranda viltį, kad kažkas pasikeis. „Su policijos atstovais kalbėta ne kartą, jie tik skėsčioja rankomis. Supildyta šimtai pranešimų. Niekas neveikia. Tai galbūt reikėtų pastatyti kokius atitvarus ar bent jau apmokestinti stovėjimą? Bent tokia nauda būtų miestui...“ – siūlė vietiniai.

Kauno policijos atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad Kauno miesto savivaldybės administracija sprendžia eismo organizavimo klausimus, yra atsakinga už saugių eismo sąlygų Kauno miesto gatvėse užtikrinimą, įgyvendinant eismo saugumo priemones (įrengiant greitį mažinančius kalnelius, kelio ženklus ir kt.), o specializuoti policijos padaliniai vykdo eismo priežiūrą, kaip eismo dalyviai laikosi nustatytos eismo tvarkos, fiksuoja ir tiria kelių eismo taisyklių pažeidimus.

„Nuo šių metų pradžios iki gegužės 6 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai yra gavę 10 pranešimų dėl automobilių statymo ir/ar sustojimo Kaune, Santakos g., kur tai daryti draudžia kelio ženklai. Kauno apskr. VPK Kelių policijos skyriaus duomenimis už kelio ženklų ir kelio ženklinimo reikalavimų pažeidimus Kaune, Santakos g., praėjusiais metais (2023 m.) surašyti 94 protokolai, šiais metais – 6“, – nurodė policijos atstovai.

Deja, neturėjo patarti ko nors naujo. „Apie vairuotojų daromus kelių eismo pažeidimus gyventojai turėtų pranešti naudodamiesi elektronine paslaugų sistema https://www.epolicija.lt ar skubios pagalbos telefonu 112“, – dėstė policijos atstovai.

Klausimus dėl situacijos esame išsiuntę ir Kauno miesto savivaldybei. Atsakymų, ko planuojama imtis, dar negavome. Gavę publikaciją papildysime.


Šiame straipsnyje: senamestisSantakos gatvėženklaiautomobiliaiparkavimaspolicijaskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Bent pinigų nešvaistykite

Bent pinigų nešvaistykite portretas
Niekaip negaliu suprasti,kam reikia statyti brangiai kainuojančius kelio ženklus,jeigu niekas jų nepaiso?Kaune tai tapo tiesiog mada.Matomai tai daroma vien dėl todėl kad UAbai turėtų gerą uždarbį.Tik keista,kad to nesupranta net savivaldybės tarybos nariai, kurie leidžia švaistyti biudžeto lėšas.Tarnybos,kuri kontroliuotų tų ženklų reikalavimų laikymosi senai NĖRA.

Miesto gyventojas

Miesto gyventojas portretas
O man vienodai - tegu stato nors ir Laisvės alėjoje.

citrina

citrina portretas
PAZIUREKIT KIEK VARUOTOJU PO ZENKLU STATO PAVZ. PARTIZANU GATVEJE. PRIE 170 NAMO OPOLICIJA PRAVAZIUOJA GAL 10 KARTU PER DIENA . MAKSIMOJ DIRBK KASININKU SAVITARNOS KASOJ .DIRBK
VISI KOMENTARAI 36

Galerijos

Daugiau straipsnių