Apie G. Filipavičiaus grasinimus: aš pas tave dar sugrįšiu

Karmėlavos gyventojai sako, kad dabar vaiko pagrobimu įtariamas Gediminas Filipavičius pernai miške pjaudamas medžius, vulgariais ir necenzūriniais žodžiais plūdo jo veiksmams miške prieštaraujančius žmones ir jiems grasino.

„Aš pas tave dar sugrįšiu“, – Sandrai D. pagrasino jis.

Šiuos G. Filipavičiaus žodžius Kauno apylinkės teisme penktadienį prisiminė administracinėje byloje apklaustas liudytojas.

Kita moteris, pasisakiusi prieš miško kirtimą, iš G. Filipavičiaus išgirdo užuominą, ar jai neatsibodo gyventi.

Penktadienį Kauno apylinkės teisme G. Filipavičius dalyvavo posėdyje savo administracinėje byloje – vyras yra apskundęs policijos nutarimą skirti jam 80 eurų baudą už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą. Jis, kaip ir liudytojai bei bylos nukentėjusioji, dalyvavo nuotoliniu būdu.

G. Filipavičius neturėjo klausimų nei liudytojams, nei nukentėjusiajai.

„Nežinau, gal būsiu apsižodžiavęs“, – galiausiai posėdžio pabaigoje sakė jis, kai teismas jam suteikė žodį.

Nežinau, gal būsiu apsižodžiavęs.

Per visą maždaug valandos posėdį vyras elgėsi ramiai, ramiai reagavo į asmenų liudijimus.

„Praeitą vasarą G. Filipavičius miške pradėjo darbus, buvo peržengtos visos ribos, jis kalbėjo labai negražiai ir elgėsi neadekvačiai. Prasidėjo miško niokojimas, jis vidury miško, rekreacinėje zonoje, pasidarė sklypą, norėjo keliuką pasidaryti“, – teisme pasakojo liudytoja.

Pasak jos, gyventojai ėmė skųstis tarnyboms, o G. Filipavičius ypač koneveikė vieną moterį, kuri šioje administracinėje byloje yra pripažinta nukentėjusiąja.

Liudytoja teismui sakė, kad net negalinti teismui pakartoti tų necenzūrinių žodžių, kuriais G. Filipavičius plūdo kaimynus.

Moteris sakė, kad gyventojai bandė sustabdyti miško pjovimo darbus, kvietė miškininkus, policiją, bet G. Filipavičius viską ignoravo viską.

Kitas liudytojas sakė, kad dėl G. Filipavičiaus elgesio žmonės jautėsi labai prastai.

Koliojo mus necenzūrine leksika, rusiškais ir lietuviškais keiksmažodžiais, žmonės jautėsi labai prastai – darbai vyko ir savaitgaliais, ir po darbų, naktimis, saugumo reikalavimų nesilaikė, o daug mažų vaikų aplink. Žmonės bijojo dėl savo vaikų saugumo. Blogai jautėmės, morališkai blogai: necenzūrinė leksika prie vaikų, gyvenimo rimtas buvo sutrikdytas, nemažai laiko, gal porą mėnesių, kas kelias dienas vykdavo konfliktai“, – prisiminė liudytojas Evaldas D.

„Kaip čia gali reaguoti, kai toks neadekvatus, tiek pridaręs nesąmonių – mes stovim, diskutuojam su miškininkais, policija, o jis įsiterpia“, – apie G. Filipavičiaus elgesį kalbėjo liudytojas.

Pasak jo, G. Filipavičius vienai moteriai nesivaržydamas laidė nešvankias replikas.

Koliojo mus necenzūrine leksika, rusiškais ir lietuviškais keiksmažodžiais, žmonės jautėsi labai prastai.

Teismas penktadienį baigė šios bylos nagrinėjimą ir sprendimą dėl kauniečio nubaudimo skelbs birželio 14 dieną.

Vyras su nuobauda nesutinka ir dabar ją ginčija teisme, prašo baudą panaikinti.

Skundžia paskirtas nuobaudas

Remiantis bylos duomenimis, 2023 m. rugpjūčio 22 d. asmuo Karmėlavos miestelyje viešoje vietoje, girdint kitiems asmenims, galimai iškeikė nukentėjusiąją necenzūriniais žodžiais ir ją įžeidinėjo, dėl to aplinkiniai asmenys galėjo patirti nepatogumus, jaustis nesaugiai ir galėjo būti sutrikdytą jų rimtis.

Kauno apylinkės teismas iš viso buvo gavęs tris skundus dėl jam policijos paskirtų nuobaudų per konfliktus su kaimynais. Vienoje byloje jo skundas dėl 80 eurų baudos buvo atmestas ir ši nutartis įsiteisėjo. Šioje byloje jis nubaustas už viešosios rimties trikdymą, kai pernai rugpjūčio 26-osios vakarą, apie 19.30 val., traktoriumi Karmėlavoje rovė kelmus ir taip trikdė aplinkinių gyventojų poilsį bei ramybę.

Teismas nutarė, kad pažeidėjo kaltė įrodyta nukentėjusiosios, liudytojos parodymais, kita byloje esančia medžiaga, vaizdo įrašais.

Dar vienoje administracinėje byloje kovo 7 dieną Kauno apylinkės teismas G. Filipavičiui paskyrė stacionarinę psichiatrinę ekspertizę, buvo nutarta aiškintis, ar įvykio metu, taip pat ir ar dabar, jis sirgo psichikos liga, ar galėjo suvokti savo veiksmus. Tokia pat ekspertizė buvo paskirta baudžiamojoje byloje dėl vaiko pagrobimo.

Neseniai ekspertai nustatė, kad G. Filipavičius gali atsakyti už savo veiksmus.

G. Filipavičius laikomas suimtas, nutarčių pratęsti suėmimą jis nebeskundžia.

Įtariamas mergaitės pagrobimu

ELTA primena, kad sausio mėnesį policijai pavyko rasti Kaune dingusią mergaitę, kuriuos paieškoms buvo sutelktos gausios savanorių ir pareigūnų pajėgos. Mergaitę įtariamas 42 metų pagrobėjas G. Filipavičius laikė garaže, ten įvyko ir pagrobėjo sulaikymas. Vyrą sulaikė „Aro“ pareigūnai. Iš pradžių policija buvo informuota, kad įtariamasis gali būti ginkluotas, tačiau sulaikymo metu vyras ginklo neturėjo.

Rasta mergaitė buvo nuvežta į Kauno klinikas apžiūrai, o vėliau perduota tėvams. Policijos duomenimis, mergaitė galėjo patirti sužalojimų.

Vasarį į Kauno apylinkės teismą dėl kitos bylos atvežtas G. Filipavičius teigė pagrobti mergaitės Kaune nenorėjęs.

„Nenorėjau grobti, netyčia“, – tada sakė G. Filipavičius.

Vyras, paklaustas, ar nepilnametė prašė ją paleisti, teigė, kad mergaitė to prašė, bet esą „buvo sudėtinga“ situacija ir jis negalėjo jos paleisti, nors norėjo.

„Sudėtinga situacija buvo, daug žmonių aplink buvo“, – kalbėjo G. Filipavičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Qwe

Qwe portretas
Kai Rytoj Pas Tave Ateis Giltine

.

. portretas
Kaltinamas ko nepadarė, tą moterį reikėjo bausti , kad priekabiavosi prie vyriškio,išpranašavo konfliktą, posakis ... pati rėkia, pati skundžia.Kad vyriškis pasakė žodį, norėdamas apsiginti, kai jį puola, kitas ne tokių žodžių seriją paleistų...visgi dirbo savo sklype.

Cia butu grasinimas

Cia butu grasinimas portretas
Jei anukas pasakytu as dar sugrisiu i ministro posta
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių