Aplinkosaugininkai neslepia: įžūlumas Karmėlavoje – neišpasakytas

Vakar rašėme, kad Karmėlavos dramoje – nauji, dar įžūlesni veiksmai.

Prieš porą mėnesių Pušyno gatvėje virto pušys, buvo pajungtos viešąjį interesą ginančios tarnybos, tačiau miško savininkas siautėja toliau. Šįkart su ekskavatorium – ir prieš žmones.

„Šeštadienį nuo ryto jis atsivarė ekskavatorių. Pradėjo tikrąja to žodžio prasme rausti kelią. Įdomūs dalykai. Aplinkos apsauga mums aiškina, kad jis negali rauti šlaite likusių kelmų. Negali net ir su kastuvu jo atkasti ar kaip kitaip lyginti žemę. O jis atsivarė ekskavatorių. Viską išrausė. Išarė ir toje vietoje, kurioje anksčiau medžius išpjovė ir paklotę išdraskė. Tai, ką jis darė, viskas vyko net ne pagal jo turimą projektėlį, kuris yra sustabdytas. Pagal jį turėjo iš karto kilti į kalną, o jis su buldozeriu važiavo ir ardė tiesiai. Išrausė duobes. Duobė praktiškai jau liečiasi su „Giraitės vandenų“ trasomis“, – pasakojo gyventoja Asta Griniutė. Baiminamasi, kad dėl to žiemą neužšaltų vamzdžiai.

Skaitytojos nuotr.

Miške siautėjęs vyras – dalies toliau esančios teritorijos savininkas. Jis turi parengtą projektą, kuriame numatytas keliuko per mišką aukštyn šlaitu iki jo sklypo įrengimas.

Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyriaus atstovai portalui kauno.diena.lt situaciją pakomentavo iš savo perspektyvos.

Patvirtino, kad lapkričio 25 d. departamentas gavo pranešimą dėl galimų pažeidimų Karmėlavos miške.

 

 

„Nuvykę būdraujantys pareigūnai 24 valandoms davė žodinį privalomąjį nurodymą nevykdyti jokių darbų minėtoje privačioje miško valdoje, nes buvo fiksuotas miško paklotės gadinimo faktas (savininkas ekskavatoriumi stumdė suprojektuotą miško kelią ir kartu žalojo miško paklotę). Tąkart savininkas darbus nutraukė“, – komentavo aplinkosaugininkai.

Lapkričio 27 d. departamento pareigūnai iš pat ryto nuvyko į minėtą privačią valdą ir nustatė, kad „miško savininkas neteisėtus darbus atnaujino, už ką nedelsiant buvo patrauktas atsakomybėn“.

 

 

Miško savininkas neteisėtus darbus atnaujino, už ką nedelsiant buvo patrauktas atsakomybėn.

Pritaikytas Administracinių nusižengimų kodekso straipsnis. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno duotame privalomajame nurodyme nustatytų reikalavimų neįvykdymas laiku užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo trijų šimtų iki penkių šimtų aštuoniasdešimt eurų.

Taip pat pradėtas dar vienas administracinis tyrimas dėl miško paklotės gadinimo. Išmatavus sužalotos paklotės dydį bus paskaičiuota padaryta žala gamtai.

 

 

„Taip pat buvo įteiktas rašytinis privalomas nurodymas iki kitų metų vasario 27 d. minėtos valdos miško žemėje nevykdyti jokių darbų. Šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas tęsia tyrimą, jokie darbai, aplinkosaugininkų žiniomis, šiuo metu minėtoje miško valdoje nėra vykdomi“, – teigė departamento atstovai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reiktu IKEI

Reiktu IKEI portretas
Pradėt po viena tvarkyt pagal istatymą.

Urodams

Urodams  portretas
Nukapot gyviems rankas kojas ir šunyms sušert.

kvailiui "o kaip"

kvailiui "o kaip" portretas
kam ir kur tas keliukas turi eiti ?? tipo visi kas turime miško darome keliukus ?? turiu miško rausiu darkau kelius kur noriu ir kaip noriu ?? ar čia siautėja to autisto vandalo sugėrovai ?
VISI KOMENTARAI 55

Galerijos

Daugiau straipsnių