Buvusiam teisėjui A. Daugėlai pareikšti įtarimai dėl vairavimo išgėrus

Kauno apygardos prokuratūra buvusiam Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjui Arvydui Daugėlai ketvirtadienį pareiškė įtarimus dėl vairavimo išgėrus.

„Asmuo yra įtariamasis, jam šiandien pareikšti įtarimai dėl vairavimo išgėrus. Daugiau informacijos bus pateikta, kai bus baigtas tyrimas“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gabrielė Petkuvienė.

Buvusiam teisėjui kardomoji priemonė nėra paskirta.

A. Daugėlai pareikšti įtarimai dėl vairavimo, kai nustatomas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas. Buvusiam teisėjui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Policija anksčiau pranešė, kad A. Daugėla neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone birželio 1 dieną. Jam nustatytas 1,82 promilės girtumas.

A. Daugėla trejus metus yra dirbęs policijos tardytoju, 29 metus ėjo teisėjo pareigas, buvo Klaipėdos apygardos teismo skyriaus pirmininkas, vėliau – šio teismo vadovas.

Prezidento patarėjos Jūratės Šovienės teigimu, sėsdamas neblaivus prie vairo teisėjas pakenkė teismų autoritetui, pakirto visuomenės pasitikėjimą teismais.

Seimas A. Daugėlą atleido iš LAT teisėjo pareigų.

Prieš balsavimą kalbėdamas Seime A. Daugėla apgailestavo dėl padarytos klaidos, tačiau kėlė klausimą, ar dėl jos gali būti nubrauktas visas ilgametis jo darbas valstybei ir užsitarnautos socialinės garantijos.

„Ar ta klaida, net nesusijusi su mano, kaip teisėjo pareigų atlikimu ir kuri gali būti įvertinta tik kaip administracinis nusižengimas, yra tokia sunki, kad atimtų visą valstybės už mano ilgametę tarnystę grąžą, galimybę dar būti naudingu teisinėje srityje? Ar mano padaryta klaida tolygi sunkiems nusižengimams ar net nusikaltimams?“ – iš Seimo tribūnos sakė A. Daugėla.

Jis Teisėjų tarybos posėdyje sakė, kad sėsdamas prie vairo jautėsi blaivus, nors dėl asmeninės stresinės situacijos kelias dienas iki įvykio vartojo alkoholį

LAT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių