Daugiau detalių apie iš „Kauno energijos“ išviliotus 312 tūkst. eurų: į spąstus pateko buhalterė

  • Teksto dydis:

Kauno apygardos prokurorai išsiaiškino, jog daugiau nei 312 tūkst. eurų iš bendrovės „Kauno energija“ sąskaitos apgaulės būdu išvilioti gavus buhalterės prisijungimus, kurie leido prisijungti ne tik prie jos asmeninės, bet ir prie įmonės sąskaitos, pirmadienį skelbia portalas „15min“.

„Buhalterės prisijungimai buvo tie patys jungiantis prie asmeninių ir „Kauno energija“ sąskaitų. Kuomet ji ketino tariamai atgauti kriptovaliutose uždirbtus pinigus, suvedė prisijungimus, kurie, kaip minėta, leido prisijungti ne tik prie jos, bet ir prie įmonės sąskaitų“, – „15min“ paaiškino prokurorai.

Anot prokurorų, jie gavo „Kauno energijos“ pareiškimą, kad įmonės darbuotoją įtikino investuoti finansų konsultantais apsimetę asmenys. Iš buhalterės asmeninės sąskaitos lėšos pasisavintos nebuvo.

„Iki šio įvykio kai kuriuose bankuose užtekdavo vieno darbuotojo patvirtinimo. Po įvykio visuose bankuose įvesta dviejų parašų taisyklė. Turimais duomenimis, piniginės lėšos iš buhalterės sąskaitų nebuvo pervestos“, – pridūrė prokurorai.

Iki šio įvykio kai kuriuose bankuose užtekdavo vieno darbuotojo patvirtinimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, keturi pervedimai į Lietuvoje esančias sąskaitas buvo sulaikyti tą pačią dieną. Iš viso „Kauno energijai“ buvo grąžinta beveik 133 tūkst. eurų suma. Kiti du pervedimai atlikti į Nyderlanduose ir Lenkijoje atidarytas banko sąskaitas. Didesnė pinigų suma iš pastarosios sąskaitos buvo išskaidyta ir pervesta į kelias sąskaitas Lenkijoje ir Vokietijoje.

Ikiteisminį tyrimą 2023 metų lapkritį pradėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, gavę „Kauno energijos“ pareiškimą, kad įmonės darbuotoją įtikino investuoti finansų konsultantais apsimetę asmenys.

Iš bendrovės banko sąskaitos buvo įvykdytos šešios finansinės operacijos į fizinių Lietuvos ir užsienio piliečių banko sąskaitas. Apgaulės būdu iš „Kauno energijos“ sąskaitos buvo išviliota daugiau kaip 312 tūkst. eurų suma.

„Kauno energija“ yra antra pagal dydį regioninė šilumos gamybos ir tiekimo bendrovė Lietuvoje, 92,84 proc. jos akcijų valdo Kauno savivaldybė.

Bendrovė apie šį įvykį viešai neskelbė, naujienų portalui „15min“ įmonės atstovas Šarūnas Bulota anksčiau nurodė, kad reikšmingos įtakos įmonės veiklai įvykis neturi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kai

Kai  portretas
Iš žmoniu milijonais vagia prokuratûrai nerúpi

Onė

Onė portretas
Kažkaip įdomiai gavosi

Dar važiuoja

Dar važiuoja portretas
Namo darbuotojai su tarnybinėm mašinom
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių