Girtumo afera: apeliacinės instancijos teismas sumažino D. Gineikaitei skirtą baudą

Garsioje buvusios Nacionalinės žemės tarnybos direktorės Daivos Gineikaitės girtumo slėpimo istorijoje pasisakė Kauno apygardos teismas.

Į teisiamųjų suolą D.Gineikaitė sėdo ne viena. Kompaniją jai palaikė keturi Kauno medikai, kurių vaidmuo kraujo mėginių keitimo labirintuose jau buvo narpliotas Kauno apylinkės teisme.

Teismui priėmus apkaltinamąjį nuosprendį, nuteistieji jį skundė Kauno apygardos teismui.

Apeliacinį skundą išnagrinėjęs aukštesnės instancijos teismas iš esmės paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį. D.Ginaikaitės skundas buvo patenkintas tik iš dalies.  

Praėjusių metų liepą Kauno apylinkės teismas piktnaudžiavimo ir kurstymo piktnaudžiauti byloje kaltais pripažino visus skandalo dalyvius.

D.Gineikaitei skirta 20 713 eurų bauda, buvusiam Kauno klinikinės ligoninės direktoriui Gintaraui Abeciūnui – 13 tūkst. 181 euro bauda, jo pavaduotojui Kastyčiui Grigoniui – 11 298 eurų bauda, gydytojui Artūrui Šulniui – 6402 eurų, slaugytojai Salomėjai Skersienei – 3766 eurų dydžio baudos.

Šiuo nuosprendžiu D.Gineikaitei buvo uždrausta trejus metus eiti renkamas ir skiriamas pareigas valstybės ir savivaldybių institucijose, G.Abeciūnas ir K.Grigonis negalės vadovauti gydymo įstaigoms atitinkamai trejus ir dvejus metus.

Apeliacine tvarka nagrinėdamas bylą Kauno apygardos teismas išteisino D.Gineikaitę dėl gydytojo G.Abeciūno kurstymo padaryti nusikalstamą veiką.

Teismas pasisakė, kad pagal surinktą medžiagą matosi, jog pats gydytojas pasiūlė planą kaip nuslėpti girtumą.

Eliminavus šią aplinkybę D.Gineikaitei Kauno apylinkės teismo skirta bauda sumažinta iki 13 181 euro.

Skambino kaip draugui

Kauno apygardos teismas kitaip išaiškino ir D.Gineikaitės skambutį tuomečiam jos patarėjui Nacionalinėje žemės tarnyboje Gintarui Furmavaičiui.

Patikslinta, kad tarnybos vadovė skambino jam kaip draugui, o neveikė kaip tarnybos direktorė.

Visų teisiamųjų šioje byloje skundus dėl kraujo mėginių sukeitimo teismas atmetė.

„Kauno apylinkės teismas tinkamai vertino surinktus įrodymus. Įrodymai gauti teisėtais būdais ir priemonėmis“, – pabrėžė Kauno apygardos teismas.

Apeliacine tvarka išnagrinėtos bylos sprendimo paskelbime dalyvavusi D.Gineikaitė neslėpė neesanti  patenkinta tuo, ką išgirdo.

„Tikėjausi teisinio sprendimo. Tikėjausi, kad teisinėje valstybėje du kartus už tą patį nusikaltimą neteisiama“, – D.Gineikaitė patvirtino skųsiantį Kauno apygardos teismo nuosprendį.

Ne vieną kartą nagrinėjant šią skandalingą istoriją buvo akcentuojama, kad bylos veikėjai už tą pačią nusikalstamą veiką jau buvo nuteisti administracine tvarka.

Tikėjausi teisinio sprendimo. Tikėjausi, kad teisinėje valstybėje du kartus už tą patį nusikaltimą neteisiama.

Valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras paaiškino, kad įstatymas nedraudžia  administracine tvarka išnagrinėtas veikas vertinti ir baudžiamajame procese.

Skandalinga D.Gineikaitės istorija smulkiai narpliota viešumoje. Dar 2015 metų gruodžio 19 dieną Kaune avariją sukėlusi ir į alkoholio matuoklį 1,66 promilės įpūtusi girta valdininkė mėgino išsisukti.

Ko ne eismo įvykio vietoje moteris puolė ieškoti pagalbos ir karštligiškai skambinti daugybei savo pažįstamų.

D.Gineikaitė paskambino ir tuomečiam Kauno klinikinės ligoninės vadovui G.Abeciūnui, su kuriuo pažįstama dar nuo tų laikų, kai Kauno savivaldybėje dirbo juriste.

G.Abeciūnas ne darbo dieną, šeštadienį, nedelsdamas susisiekė su savo pavaduotoju K.Grigoniu, o pastarasis paskambino ligoninės Priėmimo skyriuje budinčiam savo tiesioginiam pavaldiniui gydytojui A.Šulniui.

Nesutikdama su policijos alkoholio matuoklio parodymais D.Gineikaitė nuvyko į Kauno klinikinę ligoninę, ten davė kraujo du kartus – tą pačią dieną ir kitą rytą, kuomet, tikėtina, buvo jau išsiblaiviusi.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai aptiko du D.Gineikaitės kraujo mėginius: viename buvo alkoholio, o kitame – ne. Po to mėginiai greičiausiai būtų buvę sukeisti: paliktas švarus mėginys, o tas, kuriame buvo promilių, sunaikintas.

Planas neišdegė dėl to, kad pagal sankcionuotas teismo nutartis buvo klausomasi tuometės Nacionalinės žemės tarnybos direktorės D.Gineikaitės telefoninių pokalbių aiškinantis galimas aferos Nacionalinėje žemės tarnyboje.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
Šita tai turės pinigu postas tai pelnyngas o daktaru gaila kad susigundė tokias gelbėti ne 20 o 50 bausčiau

Jokių \\\\\\..../////

Jokių   \\\\\\....///// portretas
nuolaidų.

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
G. Abeciūnas Kauno apylinkės teismo šioje byloje buvo nubaustas 13,1 tūkst. eurų bauda, ligoninės direktoriaus pavaduotojas Kastytis Grigonis – 11,2 tūkst. eurų bauda. Jiems taip pat uždrausta vadovauti sveikatos priežiūros įstaigoms dvejus metus. Bet ar tikrai jau vykdomas Teismo sprendimas
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių